Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest niedzwiedz85

automatyczne zamykanie sie zamków po chwili od wyjscia z auta???

Recommended Posts

Guest niedzwiedz85

witam

wie ktos moze o co chodi z tym automatycznym zamykaniem sie centralnego zamka po jakims czasie od wyjscia z pojazdu?? znaczy sie chodzi mi o to ze kiedys jak wychodzilem z auta to po jakiejs minucie zamki same sie ryglowaly a teraz niewiadomo czemu ta funkcja przestała działac??? ma ktos jakis pomysł??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

ta funkcja działa wtedy gdy otworzysz auto z pilota a nie otworzysz żadnych drzwi - wtedy po 30 (chyba) sekundach centralny zamknie spowrotem

Please login or register to see this quote.

dokladnie jak pisze Zubek a ty chyba pomieszales z tym ze jak wszedles to auta... ruszyles to sie same zamykaly... bo nie slyszalem zeby wychodzic z auta i samo sie zamykalo

Edited by Pampam69

potwierdzam to co mowi kolega wyzej. Jak sie otworzy autko i nie wsiada to centralny po 30-40 sek. sam sie zamknie.

Guest niedzwiedz85

vectre kupiłem jakies 4 dni temu a przesiadlem sie ze starem bmw z 92 roku i faktycznie jak otwotrzylem drzwi i nie wsiadlem to sie same zamknely:D i myslalem ze jest tak samo nawet jak wysiade z auta to sie same zamkna ale juz mnie tu oswiecono:D wiec dziki wielkie panowie:D

no to byłoby ekstra, wysiadasz z auta kluczyki w środku a auto się zamyka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie zamykają się po około 5 minutach. Nie pamiętam, ale chyba mozna ten czas ustawić w którymś z modułów.

Guest niedzwiedz85

heh no wlasnie tego sie balem i non stop kluczyki przy sobie jak wysiadalem ale zauwazylem ze juz sie nie zamyka i dlatehgo pytam na forum co i jak:D

a jak juz temat centralnego to panowie jak to u was smiga bo jak otwieram z kluczyka przednie drzwi od kierowcy to centralny nie dziala podobnie jest przy zamknieciu wiec na to wychodzi ze centralny dziala tylko z pilota.... jest to normalne czy centralny zamek powinien dzialac rowniez z kluczyka jak drzwi otwieram???

Edited by niedzwiedz85

powinien działać takze z kluczyka

Guest niedzwiedz85

hmmm to u mnie nie dziala lipa jakas:/ chyba trzeba bedzie udac sie do elektryka chyba ze ma ktos jakis pomyl??

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie jest tak ze z kluczyka dziala wszystko, nie posiadam osobnego pilota mam tylko kluczyk. Otwieram i zamykam z niego bezproblemowo.

tu chodziło o działanie c.z. po włożeniu kluczyka do zamka drzwi kierowcy

Guest niedzwiedz85

no oczywiscie z pilota który jest w kluczyku dziala wszytsko ale po włozeniu kluczyka do zamka jest lipa:/ a juz sie cieszyslem ze kupilem uzywane auto i jest wszytsko wpozadku heh:)

Po wsadzeniu kluczyka w zamek kierowcy i przekręceniu go w prawo centralny zamyka drzwi wiec działa i z pilota i z kluczyka...

a nie masz przypadkiem tak, że jak otwierasz kluczykiem to otwierają się tylko drzwi kierowcy, a jak "powtórzysz" otwieranie, to otworzy się reszta?

Ja tak miałem w Signum - 1 ruch: tylko drzwi kierowcy, drugi: pozostałe drzwi.

Analogicznie działał pilot: 1 kliknięcie "otwierania" otwierało drzwi kierowcy, a drugie otwierało pozostałe drzwi.

Guest niedzwiedz85

heh pomysł dobry sprawdze to dam znac ale jak to sie potwierdzi to az mi glupio ale wybaczcie bo tak jak juz pisalem ostatnio mialem bmw z 92 roku a ten mam od kilku dni:) sprawdze to napisze:)

no i lipton nie dziala nawet dzwonilem do poprzedniego wlasniciela i mowil ze u niego mdzialalo ze nawet jak przytrzymal dluzej to otwieraly sie szyby badz zamykaly a u mnie lipa heh moze jakis bezpiecznik no ale coz jak ugadam sie z jakims elektrykiem i naprawi to napisze co bylo nie tak:)

akurat szyby to pewnie musisz tylko zaprogramować i po sprawie - powinno działać

tutaj masz opisane jak:

Please login or register to see this link.

Guest niedzwiedz85

otwieranie i domykanie szyb i c.z dziala z pilota elegancko ale zadna z tych funkcji nie dziala po wlozeniu kluczyka do zamka w drzwiach otwieraja sie tylko drzwi kierowcy i mozna trzymac i ponownie przekrecac i nic zero efektu:) ale dzieki panowie za rady:)

A może ktoś mi podpowiedzieć, jak wrócić do tego co wyżej?

Teraz jedno naciśniecie powoduje otwieranie wszystkich drzwi ;(

Niestety to co jet napisane poniżej nie działa:

Otwieranie wszystkich drzwi na raz

Jeśli mamy centralny zamek ustawiony w taki sposób, że po jednym przyciśnięciu przycisku na pilocie otwierają się tylko drzwi kierowcy a dopiero po drugim kliknięciu cała reszta można to łatwo przeprogramować żeby działało od razu na wszystkie drzwi:

1. Włączyć zapłon

2. Wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk

3. Nacisnąć wyłącznik zamykania drzwi po stronie kierowcy (pod sterowaniem szyb) i trzymać

4. Nacisnąć na kluczyku na przycisk otwierania drzwi i trzymać

5. Po ok. 2-5 sek zabrzmi dźwięk i już mamy aktywowaną nową funkcję

Do stanu pierwotnego można powrócić stosując dokładnie tą samą procedurę.

to odświeże temat, mianowicie po włożeniu kluczyka do zamka drzwi kierowcy albo klapy tylnej wogole nie moge otworzyc z kluczyka zadnych drzwi, najgorzej bedzie w zimie jak mi aku padnie to nie dostane sie do auta, możecie podpowiedzieć co zrobić żeby z klucza otwierac viki? jak wsadze klucz i próbuje przekręcić to wogóle nie da się ruszyć kluczem, a nie chce też przekręcać mocno żeby kluczyka nie złamać

może zardzewiał jak nie używałeś, spróbuj WD psiknąć może ruszy. U mnie znowu jak coś się działo z kluczykiem i nie otwierał centralnego to w zimę zamek przymarzał i też problemy z otworzeniem..

użyć preparatu typu WD40 (czasami nawet kilka razy - w końcu się rozruszają)

raczej nie WD bo to wypłukuje smary i jeszcze bardziej przyciąga brudy

są spraye specjalnie do zamków (np wurth robi)

wd40 probowalem ale mi odradzono tak jak Zubek pisze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sprobuje jakiegos specyfiku do zamkow

Zawsze możesz wyjąc samą wkładkę z drzwi i wtedy spróbować rozruszać i przesmarować. Wyjmuje się bardzo szybko. Jest temat z tutorialem.