Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Smooku

wymiana skrzyni 5cio biegowej na 6cio biegowa

Recommended Posts

Witam mam problem jak w temacie. Czy to jest mozliwe ? Czy mozna wymienic skrzynie 5cio biegowa na 6cio ? Posiadam Vc 2.2 dti 125km automat z 2004r przed lift. Silnik ma oznaczenie y22dtr . Jezdze dluuugie trasy niemcy-polska i przydal by sie 6ty bieg

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

naprawde nikt nie wie? wierzyc mi sie nie chce..

A czy były w ogóle z tym silnikiem 6 biegowe skrzynie?

Guest adym

Haha a mi właśnie 6bgiegowa padła

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:"> z tego co się orjętuję to ciężka sprawa 2.2dti nie wychodziły z 6 biegowymi skrzyniami dopiero późniejsze silniki diesla z oznaczenia cdti były z 6ścio biegowymi skrzyniami Problem może polegać na tym jak połączyć wałek napędowy skrzyni biegów i główny wał silnika no i jest jeszcze kwestia z wałkiem zdawczym chodzi mi o pół osie czy byś nie musiał zmieniać całego napędu bo może się okazać że jakimś cudem skrzynia będzie pasować ale na 6tym biegu auto nie będzie przyspieszać Nie wiem jak bardzo różniły się konstrukcyjnie te dwa silniki czyli 2.2 dti i 1.9cdti może taniej by ci wyszło zmienić swoją vecrtę na vectrę z cdti która na pewno ma 6 biegową skrzynię.

Edited by adym

Jak bardzo się różnią te silniki? Oj bardzo... To całkiem inne jednostki i również miały całkiem inne skrzynie. No i właśnie w tych DTI nie było skrzyń 6 biegowych. Choć pamiętam, że ktoś kiedyś pisał co by trzeba zmienić i jaką skrzynie wsadzić do VB z tym silnikiem. Szukaj w dziale VB-diesel

Jak bardzo się różnią te silniki? Oj bardzo... To całkiem inne jednostki i również miały całkiem inne skrzynie. No i właśnie w tych DTI nie było skrzyń 6 biegowych. Choć pamiętam, że ktoś kiedyś pisał co by trzeba zmienić i jaką skrzynie wsadzić do VB z tym silnikiem. Szukaj w dziale VB-diesel

Półosie są takie same w 2,2DTI i 1,9CDTI (F35 i F40).

Ta, ale wszystko inne jest inne :-)

Vectry nie mam zamiaru wymieniac bo i tak jest oszczedna bardzo ( dowod w temacie o mojej vc ), ale bylem ciekaw wlasnie czy to takie skomplikowane bo zawsze troche mniej spalania jak mozna osiagnac to dlaczego nie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i ja znam juz swoja: szkoda zachodu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam