Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zbyszek84

Viki nie pali:( 1,8 16v Pb

Recommended Posts

Witam forumowiczow. Czytalem wiele tematow na tym forum jak i na VU i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem;/!

Mianowicie chodzi o to, ze moja Viki po zaparkowaniu (wczesniej zadnych oznak) przestala palic. Na mechanice sie za bardzo nie znam, ale po kontakcie telefonicznym ze znajomym mechanikiem (bo przyjechac narazie nie mogl) i czytaniu forum sprawdzalem swiece, przewody WN, wtryski i niby wszystko ok,paliwo dochodzi, Viki chce "zagadac" ale nie lapie, myslalem ze moze padla cewka ale skoro jest iskra na wszystkich swiecach to nie wiem czy jest mozliwosc ze cewka jest uszkodzona?.. poza tym po wykreceniu swiec i wlaniu w gniazda benzyny Viki odpala i chodzi dopuki nie wypali wszystkiego z komory spalania, a przy "manewrowaniu gazem-pompowaniu" tez troche chodzi tyle tylko ze na niskich obrotach 500-700 i najdziwniejsze jest to, ze obroty spadaja podczas dodawania gazu a wzrastaja przy puszczaniu... mial ktos podobny problem??

Przenosze do dzialu VB-silnik.

Sprawdz pompe paliwa. Moze nie dawac juz cisnienia.

Masz gazownie?

masz może lpg w aucie czy tylko pb? pytam ponieważ ze dwa lata temu miałem podobne objawy w nubirze i mechanik stwierdził uszkodzoną przepustnicę, objawy były takie że na gazie auto dostawało obrotów jak wcisnąłem sprzęgło a jak je puściłem to spadały tak że auto gasło, tak było na lpg a na pb nie paliło wcale

Pompe paliwa wymienialem w lutym, bo stara wyzionela ducha;/ wiec to nie pompa, a lpg tez nie mam, zwykly pb x18xe. Moze jutro albo we wtorek ma podjechac moj kumpel- mechanik z kompem, to sprawdze bledy, chociaz nie przypuszczam ze cos znajde bo staram sie o Viki dbac i co jakis czas tak dla pewnosci podpinam do kompa i jakies dwa tyg temu byl tylko jeden blad, ten sam co w lutym przed wymiana pompy czyli czujnik walkow rozrzadu, ktory jak bylem w Polsce(bo jestem w Szwecji) to zapomnialem zmienic, ale to raczej nie jest problem od ktorego Viki nie dziala bo mialem tylko jeden objaw tego czujnika- odciecie na 4500obr, ale ani nie gasla na cieplym silniku, ani nic innego co niektorzy opisuja... poza tym gdyby to byl ten czujnik, to chyba by nie odpalila po wlaniu benzyny w gniazda swiec.. prawda??

Jesli auto odpala po wlaniu paliwa bezposrednio do komory spalania to wina lezy po stronie jej doprowadzenia/przygotowania.

To ze w lutym wymieniles pompe na inna,niby dobra to w cale nie znaczy ze ona przezyje caly samochod.

Sila rzeczy martwych.

No tyle to juz wiem ze wina lezy po stronie dostarczania paliwa, tyle tylko ze musze ustalic gdzie, a skoro pompa wymieniona to moze nie warto znowu kupowac zeby sie nie okazalo ze to jednak nie pompa... a nic innego nie moglo pasc np wtryskiwacze?

Nie ma zadnych innych sugestii?? Moze da sie jakos sprawdzic wydajnosc pompy lub czy dobre daje cisnienie??

Viki juz jezdzi... dzieki za podpowiedzi.

Edited by zbyszek84

To może się pochwal co było przyczyną ?

Przyczyna bylo pekniecie wezyka od pompy w srodku w baku, ten co laczy pompe z tym deklem do ktorego sa podlaczone przewody paliwowe pod tylna kanapa. Wezyk lekko nadpekl i pompa nie dawala odpowiedniego cisnienia na wtryski, bo czesc paliwa wracala spowrotem do baku.

Tak ze jesli ktos bedzie mial podobny przypadek, to proponuje sprawdzic taka opcje, chociaz to raczej rzadki przypadek ale jednak sie zdarza.

Pozdrawiam