Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pipinio17

Dzwonienie w skrzyni biegów

Recommended Posts

Witam. Koledzy mam taki problem. Ostatnimi dniami usłyszałem jakies dziwne dzwonienie w skrzyni biegów podczas załączania biegu i nawet podczas operowania gałką zmiany biegów na postoju. To dzwonienie również słychac na biegu jałowym na postoju jak i w trakcie jazdy. Moze ktoś z Was miał kiedys taka sytuacje. Poprosze o pomoc bo nie mam pojęcia co to moze być. Dzieki i Pozdrawiam

A nasila się wraz ze wzrostem obrotów? Kiedy sprawdzałeś stan oleju?

tak nasila sie wraz ze wzrostem obrotów. A oleju nie sprawdzałem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli masz skrzynię F18 to nie chcę Cię martwić ale może się kończyć mechanizm różnicowy. Ten typ skrzyni po prostu tak ma. Poczytaj na forum o przekładce z Dejawa. Ale obym się mylił ...

Kurcze byłes sprawdzic jaka ma skrzynie ale nie widze zadnego oznaczenia. Jedyne jakie widze to z góry to cos takiego

2 4

___i___i_____

i i i i

i i i i

R 1 3 5

To oznaczenie jest na obudowie od góry.

Edited by pipok_23

Czasem oznaczenie skrzyni jest nie z góry tylko gdzieś z boku skrzyni. Latarka i oblukaj dokładnie. I sprawdź stan oleju (na wszelki wypadek).

a w ktorym miejscu jest oczko od stanu oleju moze wiesz?

Please login or register to see this quote.

chemikx3 nie wprowadzaj kolegi w błąd - do diesla nie ma zamienników z Daewoo!!!

pipok_23 oznaczenie skrzyni masz z góry obok wybieraka, powinno być nadlane na odlewie obudowy skrzyni F-18 a jak skręcisz koła w lewo i zaglądniesz pod lewe nadkole to na skrzyni powinieneś widzieć wybite oznaczenie skrzyni, jej przełożenie główne itp

Są.F18 z benzyniaka i diesla różni się jedynie przełożeniem głównym.Poza tym kilku moich znajomych jeździ w takiej konfiguracji.Ale oczywiście możesz doradzić koledze zamianę na oryginalną używkę F18.

koledzy a jak najlepiej sprawdzic stan oleju i w razie czego w jaki sposób mozna dolać?

Potrzebny kanał. Przy lewej półosi w skrzyni masz śrubę. Po jej odkręceniu dostajesz się do miski olejowej mechanizmu różnicowego. Poziom oleju powinien być na równi z dolną krawędzią otworu. Ja osobiście dolewam od góry przez odpowietrznik (ten z plastikowym grzybkiem), odkręca się go chyba kluczem 19 jak dobrze pamiętam.Odkręcasz i powoli dolewasz olej, druga osoba w kanale patrzy kiedy olej zacznie się przelewać przez otwór kontrolny.

No właśnie i co pada w F18?? Właśnie mechanizm różnicowy a skąd weźmiesz mechanizm różnicowy o takim przełożeniu jak ma diesel?? W daewoo tego nie ma... F18 nikomu nie doradzam a wręcz odradzam, sam kilka D16 już wrzuciłem a w niektórych przypadkach przeróbki były tak poważne że ponoć miało się to nie udać a jednak jeździ to cały czas

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

BTW. korek poziomu oleju jest przy prawej półosi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by YaSIu

Racja, mój błąd

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:">

Witam.U mnie też wyje skrzynia

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> Jak przyspieszam lub zwalniam biegiem.Najbardziej słyszalne na 4 i 5 biegu.Także nie jest dobrze niestety.Mechanik mówił,że trzeba skrzynię wyciągnąć i rozebrać żeby stwierdzić co jest w niej nie tak i czy warto naprawiać.Sama ta operacja 550zł

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pewnie jeszcze sprzęgło dojdzie bo tarcza dzwoni tzn sprężyny w niej.Brak słów...

Pozdrawiam!!!