Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Tomstat

Problem z choinką i szybami

Recommended Posts

Witam. Mam nastepujący problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że wysiadło mi podświetlenie przycisków do szyb z przodu. Niby pierdoła więc to olałem ale kiedy ostatnio wiozłem ze sobą pasażerów okazało się że o ile wszystkimi szybami moge pięknie sterować z kokpitu kierowcy, o tyle pasażer z przodu może swoją szybe jedynie zamknąć (jeśli kierowca ją wcześniej otworzy) a z tyłu okna można jedynie otworzyć ale o zakmnięciu już mowy nie ma.

Oddałem auto do ASO Opla i stwierdzili jakiś przeciek i że jest wilgoć ale same układy są wsyztskie OK. Potem dowiedziałem się że ktoś tam już wcześniej grzebał bo zdejmowany był prawy błotnik przedni. Podobno widnieje tam jakaś wiązka o której panowie z ASO nie mają pojęcia. Jako że mam LPG to podejrzewam że to jakaś tam wiązka z instalacji.

Dziwne jest to że ostatnimi czasu pojawia mi się choinka na desce. Mrygają mi kontrolki ABS, TC i ESP wraz z kontrolką akumulatora i auto z kluczem. Zegary idą na zero, wskaźnik paliwa idzie na zero, mryga dytrybutorek wskazujuący zero w baku. Auto zaczyna mulić i zanika wspomaganie. A najl;epsze jest że dzieje się tak aż do... wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Potem czsami wszystko przemija a czsami nic się nie zmienia i po N-tym zgaszeniu auta wyciągnieciu/włożeniu kluczyka wszystko wraca do normy.

ASO wszystko zgoniło na ów wilgoć. Zważywszy że ostatnio stało mi się to podczas pięknego słońca to jakoś śerdnio mi się chce w to wierzyć.

Jeśli ktoś coś takiego przeżył i co wazniejsze poradził z tym sobie to proszę o poradę..

co do choinki to może być wina słabego aku albo problemów z ładowaniem

szyby to zapewne oddzielny problem

witam -wiem ze w liczniku robia sie zimne luty , moze to ci sie dzieje i trzeba przelutowac gniazdo w liczniku , a jesli chodzi o wilgoc to róznie to bywa to jest wrednaa pani która robi duzo zielonego w samochodach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , pszesz ze masz gaz , to posprawdzaj połaczenia instalacji gazowej z instalacja samochodu , moze tam gdzies zle zaizolowali i sie robia krzaki .

Please login or register to see this quote.

Wątpię że to problem z licznikiem bo nawet jak wyjmiesz licznik i wywalisz za okno auto nie muli i nie ma błędów w silniku zapodaj kody błędów bo bez tego wróżka jedynie ci może pomóc

We wtorek odbieram furke z ASO to wtedy wszystko opisze. Dzięki za odpowiedzi. Z tymi szybami to właśnie spece z Opla powiedzieli że elektryka to elektryka i tam może wszytko byc powiązane. Podejrzeweają póki co główny moduł sterowania silnikiem. Koszt 4800 - 6000 zł

/emoticons/default_help.gif" alt=":help:"> mam nadzieję że to jednak te zimne luty. Tylko dlaczego zanika wspomaganie i przymula. Aku też jest nowy, wymieniony miesiąc temu.

CIM panie kolego. Jedynie podpięcie techa może rozjaśnić sprawę. Z podobnymi objawami ja dziś wstawiłem swojego Siga do ASO.

to niezły interes zrobią na tobie panowie z aso sam byś zrobił opcomem polifta za 600zł max a przedlift z 400 (części używane)

nowe polift z 2000 a przedlift z 800 zł a w aso tak jak wyżej pewno z 5000

/emoticons/default_pilot.gif" alt=":pilot:">

Oni to mają kieszenie

Badanie techem to podstawa ale nie powoduje to usunięcia usterki tylko służy do zdiagnozowania problemu. Jeśli diagnoza się potwierdzi moduł w ASO kosztuje 530zł + wymiana.

850 zł to wartość cennikowa przy zakupie samej części. Przy zakupie i montażu dostałem 30% rabatu.

Edited by jvc

Auto jednak poleży do czwartku. Panowie w ASO podpięli swoje komputery, ba nawet wykonali 50 km rundkę po okolicy i stwierdzili że jedyne co im wyszło to wypadanie zapłonu na 1 i 3 cylindrze. Stwierdzili że zapewne mam do wymiany cewkę, świece lub listwę wtryskową do instalacji LPG (wszystkie 3 pozycje wymienione na nowe w przeciągu ostatniego miesiąca). Jako że nie maja póki co pomysłu poprosili o pozostawienie im auta do czwartku. Zaczyna się robić ciekawie..

Dostałeś jakiegoś parcha zastępczego? Ja wyrwałem Insignię OPC w ramach klienta VIP.

@JVC - Wyrwałem Lancie Y żony

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:"> 1,2 l, 96 r. 60KM.

nie ma szans na taka cene cima chyba że bez czujnika kąta skrętu to ok ale z czujnikiem nie w aso najtaniej 800 zł sama część, to skąd aso by ci sprzedało ta część taniej jak w sklepie

Może sterownik padł, przy dołożonym gazie często powstaje usterka w postaci wypadania zapłonów..

CIM z SIS-em to cena nawet prawie 2000 zł. Ja mam wersję przedliftową. Cena katalogowa CIM-a to 850 zł ale przecież przy usłudze ASO liczy za robociznę więc może sprzedać CIM-a po kosztach a i tak wyjdzie na swoje.

Edited by jvc

Auto odebrane. Oczywiście musiało zalecieć lekką wiochą bo telefonu sie nie doczekałem jak było umówione a musiałem sam podjechać 2 razy i wypytać ale to szczegół. Panowie w ASO nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Zrobili autem 50 km i niby wszystko gra. Przeczyszczono mi przepustnice, nakazano wymienić guziki do szyb (koszt w ASO 200 zł za jeden) oraz dowiedziałem się że te błędy co wystąpiły to najpewniej zimne luty i że niekt nie będzie mi wszystkich lutów sprawdzać. Dziwne że na kompie nie wyszło nic co te autko przeszło. Zapłaciłem jednak jedyne 130 zł i zawinąłem się spowrotem. Ot tyle co się dowiedziałem.

guziczki od szyb pięknie czyści się spirytusem