Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kuwaka

odkręcający się korek zbiornika wyrównawczego chłodnicy

Recommended Posts

Hej,

Mam dwa pytania, nie mogę znaleźć podobnego forum, zauważyłem że sam mi się odkręca korek od zbiornika wyrównawczego chłodnicy czy to normalne ? Dokręcam go dociskając z góry jak to robią moi mechanicy od chłodnicy i klimy (dobry warsztat na 100 %), nie przelewam płynu poza wyznaczoną strzałkę, płyn jest świeży, kórek ma 5 miechów. Jakiś czas temu naprawiłem klimatyzację i aktywnie z niej korzystam. Po ostatniej wizycie u mechaników od klimy zauważyłem że jest nie dokręcony, ale uznałem to za błąd jakiegoś z pracowników i go dokręciłem, jednak po paru miesiącach użytkowania klimy stwierdzam że zdarza się to coraz częściej. Drugie pytanie czy po za długiej jeździe na obiegu zamknięty może zagrzać się płyn chłodnicy i strzelać jak wulkan, do tej pory raz mi się to zdarzyły na trasie i było 31 stopni na dworzu, dodam że jechałem na obiegu zamkniętym tak z godzinę bo waliło krowią d*pą

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">:) napiszcie co o tym sądzicie bo nie wiem czy mam się martwić czy to normalne, a jestem po za swoim miastem, moi mechanicy od klimy nie pracują w weekend a za jakiś czas czeka mnie znowu powrót przez całą Polskę a nie chce mi się co 100km sprawdzać czy korek jest dalej dokręcony, odpadać nie odpada napewno

pierwszy raz się spotykam z takim problemem

może wymiana na nowy korek pomoże

płynu nie wywala,?

temperatura w normie ?

Please login or register to see this quote.

wywala plyn niestety, temperatura w normie, chodnica sie odpala jak dochodzi do 95 stopni, korek robi sie luzny ale nie codziennie, podjade do warsztat po nowy

wywala płyn, sprawdz uszczelke pod głowicą.

Please login or register to see this quote.

silniczek szaleje na obrotach? ubywa oleju, masz mokry silnik z płynu? może przepaliło uszczelkę gdzieś między cylindrami w miejscu krążenia wody.

juz wiem o co chodziło, dziadek z warszatu ma krzywą łapkę a ja zacząłem dokręcać podobnie jak on naciskając od góry, najpierw zasysało korek a potem odpuszczało

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">