Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maciekchn

Cykanie silnika VECTRA b 1,8

Recommended Posts

Witam mam pytanie bo w internecie jest milion takich tematów a w moim silniku dzieje sie coś takiego jak cykanie ale ustępuje po dodaniu gazu jest tylko na 1tys obrotów odkręciłem osłonę i jest delikatny przedmuch czy może być coś z silnikiem czy kupić i wymienić uszczelkę czy zastosować pastę uszczelniającą do wydechu?

i kolejne pytanie co do wiatraka czy po wyłaczeiu zapłonu wiatrak ma prawo sie kręcić jeszcze 1min za każdym razem kiedy gaszę silnik ? temp po środku 100-80

"Cykanie" silnika!! To pewnie uszczelniacze zaworowe do wymiany. Ale dziać sie tak powinno tylko na zimnym silniku, po rozgrzaniu efekt ten powinien zniknąć. Jak dodasz gazu to tego tak nie słychać. Poprostu z czasem uszczelniacze sie wypalają. Na zimnym silniku są tak twarde, że słychać takie cykanie (świerszcze) gdy temperatura wzrośnie guma robi się miększa i nie słychać tego ale puszczają olej.

Co do wiatraka to u mnie po zgaszeniu silnika wiatrak się wyłącza !

Jutro nagram oco chodzi z tym cykaniem .... a co do wiatraka sam sie dziwie bo w oplu astra po wylonczeniu zapłonu wiatrak staje ... sprawdzałem jazda bez klimy wiatrak dalej kreci...Wiatraczek troszkę hałasuje chyba ze włączę klimę wtedy jest cichy

Guest k_amyk

Wiatrak będzie się kręcił na wyłączonym silniku aż osiągnie odpowiednia temperaturę cieczy - to normalne u mnie jest tak samo. Możesz mieć przekłamanie na czujnikach, inną temp ma czujnik w chłodnicy a inną na zegarach

Edited by k_amyk

a... to czyli z wiatrakiem nie mam co się przejmować...

Wiatrak po wyłączeniu silnika się jeszcze chwilę kręci i jest to normalne

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

to dobrze bo już sie wystraszyłem... co do cykania silnika dziś podjechała podobna viki do mojej tam to cykalo dopiero....

Obiecany film

Please login or register to see this link.

Jaki masz olej zalany i jaki jest jego stan? Jak na mój słuch to popychacze, jak dodasz gazu to ciśnienie oleju rośnie i cichną. Ale to tylko moja sugestia.

oleju mam na maxa wlane cale 5l przy wymianie Gm 10w40 taki był wcześniej lany(podobno) przebieg 249tys

cyka uszczelka pod kolektorem wydechowym, bankowo albo sam kolektor

Edited by Stona1993

Od dołu czuć delikatny przedmuch nawet... Co z tymi kolektorami wszystkie na allgo dziurawe ... jaka tam jest uszczelka w silniku x18xe

KOLEKTOR, miałem to samo niedawno, wymiana uszczelki pomogła. A kolektor można raz pospawać.

Edited by damianplflow

u mnie tak samo "cyka". Ile może kosztować wymiana tej uszczelki? duzo jest przy tym roboty?

Mój jest już spawany z tego co widziałem na środku i brakowało jednej śruby przestraszyłem sie ze jest ukręcona le wkręciłem inna i złapała.

Please login or register to see this link.

z tego co czytałem troszkę w necie to 100-150zl wymiana tego będzie kosztować... Ja raczej nie chce tego samemu robić bo boje się odkręcać te śruby żeby nie urwać

Chłopaki, uszczelka chyba 18 zł a roboty 30 minut odkręcasz kolektor i wymieniasz uszczelkę a jeżeli jest dziurawy to spawanie.

Jeśli wymieniasz kolektor na używkę to dobrze go dać przed zamontowaniem do splanowania, nawet jak tylko chcesz wymienić uszczelkę to po zdjęciu sprawdź czy się nie wygiął. Miałem tak u siebie w 2.0 że po zdjęciu kolektor się trochę odkształcił i wymiana uszczelki nic nie dała, dopiero planowanie i montaż z nową uszczelką wyciszyła wszystko ładnie.

A kolektory pękają i pękać będą jest to jakaś ich wada, no chyba że się wykosztujesz i kupisz kolektor rurowy wtedy masz spokój z głowy.

Le nawet nie wiem jaką uszczelkę tam mam...

Ale do tego silnika nie wejdzie 5l oleju po wymianie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ta jak nie wejdzie jak weszło hehe

Heh,wejsc to może i wejsc wiecej

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> o jakies 0,5l za dużo...