Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kubek7887

Falujące obroty na biegu jałowym VB 1.6 16v

Recommended Posts

Witam!

Mam pewien problem , mianowicie od miesiąca czasu falują mi obroty na biegu jałowym. Samochód nie gaśnie , EGR zaślepiony 4 miesiące temu , CHECK się nie świeci , instalacji gazowej BRAK tankuję 98 vervę tylko i wyłącznie. Viki również po naciśnięciu pedału gazu reaguje dopiero po ok sekundzie a i przyspieszenie nie jest najlepsze natomiast po spuszczeniu nogi z gazu strasznie szarpie. Świece oraz przewody wymienione 3 dni temu.Aaaa.... I jeszcze jedno obroty strasznie powoli spadają przy zmianie biegów czy nawet przy gazowaniu na jałowym.

Gdzie może znajdować się ten zły chochlik odpowiedzialny za taką pracę mojej strzały

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">?

Pozdrawiam!

1.Sprawdź szczelność dolotu powietrza

2.Sprawdź i przeczyść przepustnicę

3.Sprawdź i przeczyść (ewentualnie wymień ) krokowiec

A gdzie znajdę przepustnicę i krokowca ?

Jaki dokładnie silnik ?

Przepustnica jest na końcu dolotu, a regulator w niej albo jej okolicy.

Zobacz w tematy podpięte , jest tam masa informacji na temat krokowego i przepustnicy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by łuki24

97rok 1.6 16v KLECOTEC 74 KW więc chyba X16XEL a dolot gdzie znajde bo ja otwierajac maske to widze silnik i tyle

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Stojąc przodem do silnika , po lewej stronie masz duże czarne pudło, od niego w prawo odchodzi czarna rura, która wchodzi w takie metalowe pudło, do którego dołączone jest klika ( chyba 5 ) gumowych węzyków, to jest przepustnica, jeśli to faktycznie X16XEL , to w przepustnicę,z lewej-tylnej części, wkręcony jest "krokowiec" (dwie śrubki). Prościej opisać nie umiem. Poszukaj na forum, jest masa tematów ze zdjęciami, lub wrzuć zdjęcie tutaj, to Ci opiszemy

Edited by łuki24

U mnie wygląda to tak , patrzyłem tak jak mówiłeś i nic za cholerę nie widzę więc chyba inny silnik będzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

89576170acd5f298gen.jpg

Po lewej stronie to duże czarne to puszka w której masz filtr powietrza. Ta gruba "rura", która wychodzi z tej puchy idzie właśnie do przepustnicy. Prześledź dokładnie jej drogę za silnikiem. Patrząc do góry, po prawej masz zbiorniczek z płynem hamulcowym. Obok niego po lewej troszkę "rureczek". I część z nich wchodzi właśnie w przepustnicę. Na przepustnicy masz też cięgno gazu do którego jest przyczepiona linka. Nie da się nie zauważyć.

Powodem falowania obrotów może być dużo rzeczy. Jeśli nie świeci się check to tak już wyżej pisano, sprawdź szczelność dolotu i sprawdź też krokowy. Też mam problem z wolno opadającymi obrotami, walcze z tym już pół roku, sporo wymieniłem i nic z tego.

A krokowiec tak jak kolega łuki24 pisał jest przy przepustnicy ?

Please login or register to see this link.

Ok , dzięki teraz może jakoś uda mi się to wszystko znaleźć