Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Kurtu

czy to termostat???

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam taki problem w trakcie jazdy ok temp. trzyma około 90 st na klimie problem sie pojawia gdy w miescie zaczynaja sie światła itd. temp momentalnie wzrasta do 100 i wyżej jak są krótkie odcinki do świateł, wentylatory sie załączają normalnie, ale nie są w stanie schłodzić silnika( jak wyłącze klime jest troche lepiej)silnik 2,5 v6. Na postoju próbowałem sprawdzić przy odkręconym zbiorniczku w momencie załączenia się wentylatora czyli ok 96-98 st całkowity brak reakcji przelewania się płynu, a chyba powinien sie otworzyc termostat w tym momencie i płyn powinien sie mieszać jak do otpowietrżania ukladu(tak przynajmniej miałem w omedze 2,5 v6 ten sam silnik)? czy to wanięty termiostat czy jakiś czujnik ręce mi opadaja już( czy może ta pompka która jest przy chlodnicy zamontowana powinna chodzic cały czas, może sie skończyla i jakiś wirnik blokuje przepływ) ???

Edited by Kurtu

Termostat sie otwiera stopniowo, nie w jednym momencie na pełne otwarcie. A najprościej to wyjąć termostat i sprawdzić jak sie bedzie zachowywać temp.

Edited by rybkins

no tak tylko w v6 to dostępu niema zabardzo do niego