Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

groszek_mp1

Dziwne zachowanie automatu

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu moja skrzynia w mojej VC zachowuje się dziwnie. Po rozgrzaniu silnika w mieście gdy się staje skrzynia tak jak by wrzuca luz i dosyć mocno wtedy wybija bieg przy ruszaniu jest podobnie.

Dodam że jak silnik jest nie dogrzany to wszystko jest ok

Moja VC to 2.2 DTI 2002r

niestety masz podtarty tłok gumowo metalowy i konieczne jest wyciągniecie skrzyni i rozebranie jej, a za tym pewnie jeszcze coś trzeba będzie wymienić. Pomaga wrzucanie na N, wtedy auto tak nie szarpie. Trzeba nauczyć się z tym żyć, popytać kto cos takiego robił albo zbierac kase na druga skrzynie lub remont

Ale czy jak temperatura silnika spadnie poniżej 90c to zaczyna chodzić normalnie

Gdzie mogę kupić ten tłok gumowo metalowy ? Mam mechanika który mi to wymieni

zapytaj się czy cena robocizny nie będzie zbyt wysoka. Zadzwoń do midparts, tam powinni mieć.

Czekam na info ile Cie to wyniosło bo może i ja sie zdecyduje, bo to wymaga wyjęcia skrzyni i generalnie samo wyjęcie i włożenie to pare stówek, bez rozbierania, o ile w środku nic nie wyjdzie dodatkowo

Witam, miałem identyczny objaw ale tylko przy zmianie z biegu 3 na 4 i to przy rozgrzanym silniku. Wymiana oleju (po pierwszych 80 000 km) dwa razy po 3,5 litra ( 1 raz zrobiłem około 100 km i potem 2 raz wymieniłem olej) i problem ustąpił, po około 40 000 km problem się czasami powtarzał ale to i czas na wymianę oleju. Wymiana i problem ustąpił.

W sumie to od kupna oleju nie wymieniałem a przejechałem już 60 tys km. Więc może wymiana oleju ? Czy to nie zaszkodzi ?

elektrozawory w skrzyni kolego, przerabialem temat, jakis koles w tczewie regeneruje te zawowory jest to niestety przypadlosc tych skrzyn...

Moze bardziej ten slynny koszt C1 niz elektrozawory bo one bez powodu nie padaja.

Swoja droga mam podobny problem. U mnie tez przy stawaniu jak skrzynia wrzuca na luz jest szarpniecie. I tak jak u kolegi wyzej przy zmianie z 3 na 4 szarpie ale tylko jak sie szybko przyspiesza. Dodatkowo ze skrzyni dobiega wtedy dziwny dzwiek. Olej zmieniany 30 tys km temu, sterownik wymieniany 55 tys km temu.

Przy okazji spytam czy ktos kto zajmowal sie juz naprawa swojej skrzyni wie cos o tej owianej tajemnica adaptacji skrzyni? Czytalem kiedys post ze komus po odpowiednim zrobieniu adaptacji skrzynia zaczela dobrze pracowac. Bylo cos ze mozna to zrobic komputerowo albo na piechote podczas jakiegos tam schematu przejazdu typu ruszanie/hamowanie tyle i tyle razy itd

Edited by Rhomek

Please login or register to see this link.