Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ostryist

Włącznik / podgrzewane fotele signum

Recommended Posts

Witam zakupiłem przyciski do podgrzewania foteli ale od omegi c a tam niestety nie doczytałem sa inne kostki ale to idzie obejsc tylko schemat elektryczny do podłączenia kolorami w omedze c (bfl) najlepiej jakby ktoś mi sfotografował gniazdko podłączeniowe przy tym przycisku z kolorami kabli lub jakiś schemacik ciekawy od omci i veci/signum bardzo bede wdzieczny

a nie można kupić przycisków od VC i nie kombinować ? Po za tym przyciski z omegi są dużo ciemniejsze niż te w VC i nie pasują do koloru radia..

Please login or register to see this quote.

Jak już wspomniałem nie doczytałem że te mają inne złącze i zamówiłem bezwiednie takwięc chciałem te przerobić i niekombinować pozatym kokpit bedzie przemalowany w karbon zarówno radio jak i kratki wentylacji popielniczka i reszta plastików więc bardzo prosiłbym o pomoc w podłączeniu tych

chodzi mi o fotografie wtyczki w omedze c od tych że włączników i kolory kabli na jaką wsówkę bo są ponumerowane 1, 2, 3, 4, 5,

w omedze

1 masa w vektrze masa to 4

4 na oświetlenie włącznika po włączeniu świateł w vektrze pin 5

3 na 12 volt do zasilania mat w vektrze jest sygnał wyjęcia kluczyka ze stacyjki i z tym możesz mieć problem bo mogą to być inne sygnały

2 na 3 w vektrze

5 na chyba 1 nie jestem w tym pewny

jak znajdę czas później albo jutro to wrzucę obrazki jak to wygląda bo trochę to zamotałem

hmm bardzo bede wdzięczny hehehe

najlepsze wydaje się bedą obrazki z kolorami

Edited by ostryist

Please login or register to see this image.

2F6ST.jpg

przyciski się różnią więc nie wiem czy to uruchomisz

Edited by xpirat

Wydaje mi się że bedzie grało jutro zrobię test jeżeli nie to lipa i bedzie kupowanie nowych przycisków miałeś 2 gafy

BKGN to BLACK GREEN więc tego z

BKRD to Black Red

badzie tak

a tak podłącze i powinno grać

XcSl6.jpg

houston we have problem mianowicie przyciski podłączone włączają cię ale nie grzeją:( pomocy

co dokładniej świecą jak przekręcasz ale nie grzeją siedzenia

włączam przycisk włącza się dioda jak włącze światła podświetlenie sie włącza ale grzania brak:( może te dwa kable zamienie 5 z 2 i może bedzie git

A masz instalacje w podłodze pod grzane fotele?

wydaje mi się że 5 jest na diodę jak wciśniesz przycisk zapala się

odłącz 5 i zobaczysz czy dioda świeci po wciśnięciu przycisku

hmm nie rozumiem czemu to by miało slużyć przycisk załącza się po przekręceniu w pozycje 1 i wyżej i niestety działa ok ale nie grzeje:(

ok.. a sprawdzałeś grzanie na fotelu pasażera ? Nie wiem z jakiego auta masz skórę, ale zdarza się że w VC mata nie grzeje bo jest już tak wygnieciona. Sprawdź oba fotele.

dzisiaj sprawdzę ale wydaje mi się że to wina przycisku niestety bo mój elektryk mówił że są inne

niestety także nie grzeje na żadne sposoby więc wina przycisków:(

no to coś to pisz mam kilka kompletów

Grzeje jak ta lala

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> temat można zamknąć zapomniałem włożyć bezpieczników:) hehehe

Odgrzeję temat ale zaznaczam że grzanych pup nie posiadam a lubię wszelkie pstryczki elektryczki. Kpiłem włączniki podgrzewania foteli a tu nic

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zależy mi tylko na tym aby się podświetlały włączniki, grzać nie trzeba bo i nie ma czego...

Patrzałem na schematy z bezpiecznikami, 15 i 16 jest od przednich foteli i mimo że nie mam tej opcji są tam bezpieczniki a włączniki nie świecą.

W VB jak się coś dodatkowo wpakowało to zawsze świeciło a tu co muszę jeszcze zrobić ??

Aha Signum 2005 1.9 CDTI przedlift.

bo najpierw się czyta potem kupuje.. VB to VB a VC to elektronicznie 5 lat świetlnych dalej

jeżeli nie masz mat grzewczych w fotelu to obwód grzania jest nie zamknięty i przycisk się nie podświetli

żeby się podświetlił musisz mieć: bezpieczniki 15A w F15 i F16, instalację pod grzanie w podłodze, instalację pod przyciskami, przyciski, instalację w fotelu razem z matami jeżeli czegoś brakuje to nie będzie się świecić

Kurde ale skomplikowali sprawę...

Ciekawe dlaczego mam te bezpieczniki w miejscach dokładnie takich jak podajesz ?? jest również instalacja pod przyciskami ale co pod fotelem to ja już nie wiem. Myślę że trzeba będzie jakieś "obejście" zrobić i na krótko światełka podłączyć, innego wyjścia nie widzę, no chyba że mi coś podpowiesz ?

Dzięki za odp.

Prawdopodobnie jak masz bezpieczniki wsadzone to i jest instalacja pod siedzeniem podciągnięta. Jak tak to tylko maty w siedzenia i będziesz miał grzane tyłki.

Mam pod fotelemi czarne pudełka z napisem "autoelektric" wychodzią z tego kable w czarnej oplotce, następnie rozdzielają się na te do napinacza a drugi w siedzenie czyli do tej maty co chyba wyczuwa istnienie pasażera.

jak masz instalacje to możesz kupić maty grzewcze + wiązki z foteli i będziesz miał grzanie.. mam takowe w razie co pisz

podeślę Ci potem zdjęcie wtyczki z pod fotela zebyś sobie sprawdził co musisz mieć żeby mieć instalację w podłodze

O tą kostkę chodzi pod fotelem. Zdjęcie zapożyczone z tego forum.

Na tym grzaniu mi nie zależy tylko na tym światełku we włączniku, chcę oko nacieszyć a pupę mam dość tłustą, niech się sama grzeje :)