Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kaniucha

STUK W PRZEDNIM ZAWIESZENIU W POPRZECZNYCH NIERÓWNOŚCIACH

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z przednim zawieszewniem, otóż ostatnio nagle bez żadnego ostrzeżenia zaczeło mi stukać przednie zawieszenie na różnego rodzaju nierównościach. Metaliczny dźwięk, badanie techniczne miałem dwa miesiące temu i nie było żadnych luzów, ostatni wymieniłem sprężyny przód, łożyska amorków, ale to było już w trakcie jak te stuki się pojawiały. Co może być przyczyną tych stuków?? Mi przychodzi jedno na myśl: gumy stabilizatorów, łączniki stabilizatorów, końcówki drążków i wachacze czyli wszystko. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam,

Zacznij od wymiany gum stabilizatora bo są bardzo tanie. Jak się zużyją to właśnie słuchać charakterystyczne trzeszczenie gdy się przejeżdża przez garby.

Guest elviselvis

u mnie były to gumy stabilizatora oraz mocowanie amortyzatorów przód

Z tego co pamiętam to zawsze zaczynałem od "łączników stabilizatora" w każdym samochodzie(po kupnie) potem szukałem dalej.Choć zazwyczaj to pierwsze zaczyna stukać i na tym się kończyło "stukanie".

Łączniki stsbilizatora. Koszt to 70 zł. sztuka TRW lub LEMFORDER 60 zł. sztuka na allegro lub ASO 130 zł sztuka. Reszty nie polecam.

Edited by gajos28

ASO płaciłem kpl.217zł mają 20tyś km i nadal cisza

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W moim przypadku oberwały się (popękały) górne podstawy amortyzatorów tuż przy samym trzpieniu amora pod nakrętką. Były słyszalne sporadycznie głośne trzaski z okolicy podszybia. -vc 2.2 dti gts Nie wykryto tego na przeglądzie technicznym

Oj to musiało głośno trzaskać.

Dziś zakupiłem łączniki stabilizatora oraz gumy i w weekend będzie wymiana. Dam znać o efektach. Górne podstawy amorków mam wymienione razem z nowymi sprężynami.

Więc będzie miodzio,same łączniki dużo dają.

jestem po wymianie łączników stabilizatora i gum. wszystko wróciło do normy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wymiany dokonałem sam i zajęło mi to ok 2h. dzięki wszystkim za pomoc.

no i git

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> powodzonka i wolniej!!! na dziurach

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czasami też może stukać jeżeli nie jest wyregulowana podstawa sprężyny lub nie jest Dociągnięty amortyzator.

Co może być przyczyną jeśli czasem (nie zawsze) stuknie jak auto się buja na boki np. na szybkim zakrecie ?

witam ja mam problem z przesuwajacym sie drazkiem stabilizacyjnym wymieniałem gumy bo miały straszny luz po wymianie ustawiłem drazek prosto poskrecalem wszystko i przez troche bylo ok potem znowu zaczeło stukac a przyczyna sie to ze sie przesunoł na maxsa w prawo i nakretka locznika stabilizatora uderza o wachacz co to moze byc

Coś mi sie wydaje, że trafiłeś na jakiś "przeszczep". Pewny jesteś tego samochodu?. Nie widzę naturalnej przyczyny przesuwającego się drążka stabilizacyjnego. Może jest skrzywiony ten drążek i podczas jego pracy przesuwa się. Ja bym zaczął od wymiany tego drążka jest to najtańsze rozwiązanie na początek.

samochodu jestem pewny nie widac zeby cos było robione a jak taki drazek sie mógł sie skrzywic

coś musi być źle poskręcane, dostęp do śrub nie jest najprostszy i można coś przegapić, poza tym są różne średnice gum w zależności od średnicy stabilizatora

Please login or register to see this quote.

Kolego całe wahacze wyrywane są po wypadkach a ty się pytasz jak taki drążek może się skrzywić. Ja nie twierdzę, że na pewno był dzwon ale pomyśl - ten drążek swobodnie "pływa" zamocowany przez przeguby gumowe i cieniutkie łączniki stabilizatora zamocowane na sworzniach kulistych, czyli praktycznie ten drążek ma możliwość "latania" na prawo i lewo a jednak u nas nie przesuwa się. Gdyby obciążenia były u Ciebie symetryczne to tak jak u wszystkich ten drążek siedziałby po środku a skoro się przesuwa, to działające na niego siły nie są symetryczne, czyli coś jest przekoszone, może nie ten drąg a jego punkty mocowania do podwozia a to wszystko niestety kojarzy mi się z dzwonem, ale obym się mylił.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy ale może ktoś tu ma jeszcze inny pomysł.