Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mateusz1155

Vectra 2.0 gaz

Recommended Posts

Witam

Posiadam Opla Vectra B 2000r polift z silnikiem 2.0 16v (X20XEV), mam do kupienia tanio instalacje gazową z rozbitej vectry B 2000r polift ale silnik 1.8 16v (instalacja prawie nowa zakładana pół roku temu). Moje pytanie brzmi które części od instalacji gazowej trzeba będzie zmienić bo nie podejdą różnica pojemności silnika. Co do zaświadczenia z warsztatu o założeniu gazu do mojego samochodu problemu nie ma bo już mam to załatwione.

Pozdrawiam

AA właśnie jest to LPG BRC Seq24, butla 47l

Edited by mateusz1155

Parownik jeśli zamały zakładaj pod warunkiem że to sekfencja, bo jeśli nie to nie warto.

Wtryski raczej będą dobre. Jeśli już to dysze do wymiany na większe

odpuść sobie BRC

Please login or register to see this quote.

Nie będzie gwarancji.

Czemu mam odpuścić instalację BRC z tego co się dowiadywałem to nie jest dużo gorsza od STAG oraz ta instalacja BRC jest w podobnej cenie co STAG4. Jeżeli ma ktoś z forum u siebie tego BRC co pisałem ciekawy byłbym jak się sprawuje.

BRC sprawuje się dobrze do momentu kiedy coś nie padnie, i wtedy zaczynają się koszty dlatego ja nie polecam.

Aha to chyba będe szukał jakiegoś STAGA

Guest krzycho2.0

Co tam z gwarancji , gorzej z uzyskaniem świadectwa homologacji

Edited by krzycho2.0

uwierz mi, jest sporo elementów które mogą paść a ich koszt jest sporo większy niż w konkurencyjnych instalacjach. Dlatego preferuje instalacje z klocków bo można wybrać najbardziej odpowiednie komponenty pod dany silnik.

Guest krzycho2.0

To proszę wymień kilka , taka informacja przyda się nie tylko mi, ale innym użytkownikom BRC .

w VB tez mam obecnie zamontowana ta instalacje.

też w kilku autach miałem brc, spisywały się dobrze, ale pewnego dnia padły dwa wtryski poszło 400zł (za taką cenę to mam komplet han) pewnego dnia reduktor się rozleciał (dostałem akurat nowy bo był na gwarancji) a tak bym musiał wydać większą kwotę, dla porównania kme silver 160zł. Znajomemu padł ostatnio sterownik, ktoś mu tam powiedział ok 1000zł (nie weryfikowałem tej ceny) a mini kit techa 214 to 400zł. Są ogromne różnice, BRC nie jest zła, ale jak dla mnie jest zbyt prosta i zbyt droga w serwisowaniu. Ja nie wierzę w to, że coś się nie zepsuje, wierzę jedynie w to, że muszę zaproponować klientowi rozwiązanie której nie zrujnuje go finansowo gdy coś padnie po gwarancji.