Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

venoom85

impulsator w panelu klimatyzacji

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów wie moze jaki jest symbol impulsatora zastosowanego w srodkowym pokrętle panelu klimatyzacji ( regulacja dmuchawy), bądź jakiś odpowiednik tego impulsatora? dodam że chodzi o klime automatyczną dwustrefową, vectra z 2003 roku. raz juz go czysciłem i przelutowywałem ale ostatnio znowu nie działa tak jak należy, przypuszczam że styki wewnątrz niego są juz wytarte i czyszczenie bedzie pomagało tylko na chwile. bede wdzieczny za pomoc.

On jest bardzo szczelnie zamknięty i nie wydaje mi sie żeby czyszczenie cokolwiek pomogło.

Wylutuj go i sprawdz przyrządem.

Wtedy bedziesz miec pewność że to on nie styka a nie zimny lut.

mi akurat udało się go rozebrać- po wcześniejszym wylutowaniu;) i wyczyściłem styki dokładnie "kontaktem" tak więc czyszczenie i zimne luty raczej odpadają. chodził poprawnie ok 3 miesiące i teraz znowu zaczyna szaleć. Dlatego własnie szukam co to za impulsator żeby go wymienić. jak nic nie znajde to z czasem pokusze się o zaadoptowanie w jego miejsce innego.

Ciekaw jestem czy by podeszło coś takiego ma już może ktoś namiary na ten impulsator (chociaż nie mam problemów trza by coś znaleźć jakby co się kiedyś przydarzyło

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Please login or register to see this link.

Trzeba pomierzyc oryginalny. Jakis chetny?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem wczoraj na chacie ale nie chce mi się schodzić do autka kiedyś pomierzę i wyszukam jak nikt mnie nie uprzedzi w co wątpię

bo by panele klimy stały się zbędnym towarem do handlowania tu po forum jak by ktoś miał wybór 2 zł a 250 za używkę i kto wie jak długo pochodzi to co by wybrał

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Tam na pewno siedzi taki za 2zl...nic tam wiecej nie potrzeba i jak znam zycie jest to ALPS

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

no to jak z tym impulsatorem ? wiadomo jaki tam można wkleić ?

Dwa dni temu wkleiłem nowy w radio CDR2005 (kupiony na chybił trafił, ponieważ w sklepie mieli tylko taki jeden i wyglądał on tak samo jak tu kiedyś ktoś na forum podmieniał - a co nalepsze to nie wiedzieli w sklepie o tym impulsatorze nic kompletnie :/) no i działa tylko kierunki są zamienione , w lewo głośniej w prawo ciszej .

Zastanawiaam się czy czasem taki sam nie zatrybi w panelu klimatyzacji - koszt 2,80zł więc warto spróbować ....

no chyba że ktoś już dopasował i wie jaki jest odpowiedni to z chęcią przyjmę info jaki to właśnie

Please login or register to see this quote.

Zasadniczo prawie każdy zadziała - najwyżej trzeba zamienić wyprowadzenia (bo kierunek będzie zły, jak u ciebie) albo zamocować go inaczej (np na nakrętkę do samego plastiku, zamiast lutować w płytkę, i podłączyć kabelkami), i w najgorszym przypadku będzie "inna liczba impusów na obrót" - tzn będzie bardziej lub mniej czuły (trzeba będzie zrobić np 3 obroty zamiast jednego, do pełnej głośności radia).

Please login or register to see this quote.

też doszedłem do takich wniosków po zamontowaniu tego ostatniego , dzięki za utwierdzenie w przekonaniu