Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
jakub_001

Czujnik poduszki bocznej/napinacze

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!

Zakładam nowy temat ponieważ nigdzie nie doszukałem informacji, które dotyczyłyby całkowicie mojego problemu. Zacząłem grzebać w układzie poduszek, ponieważ coś długo świeciła mi się kontrolka AIRBAGu. Dodatkowo OP-COM nie łączył się z poduszkami. Jak się okazało jakiś magik odpiął całkowicie poduszki od sterownika i wlutował stycznik.....Problemem okazały się wystrzelone napinacze. Mam możliwość kupna napinaczy ale najbliżej mnie znalazłem jedną vectrę z 98 r. przedliftową jednak posiadającą wtyczki pomarańczowe. Ja w swojej mam zielone. Kolory przewodów w każdym z napinaczy są takie same: niebieski i brązowy. Teraz pytanie czy jest możliwość po prostu zamiany tych wtyczek ?

Dodatkowo śledząc dalej układ doszedłem do punktu w którym stoję, a mianowicie: kolejny magik dłubał coś przy czujniku poduszki bocznej znajdującym się w drzwiach od strony kierowcy. Wyjęte były przewody ze skuwki wchodzącej do czujnika... Chodzi mi o jakieś zdjęcie lub pomoc jak te przewody mają być umiejscowione w skuwce. Są to dwa przewody szary i szaro biały a wtyczka ma gniazda o numerach 1 i 2.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Ty najpierw zobacz czy poduchy masz...

O tego zacząłem. Wszystkie poduchy są. Dziś odlutuję przewody od tego stycznika i podepnę cały układ. Napinacz pasażera jest wystrzelony na pewno to wiem bo ma ściśniętą harmonijkę i obcięty pomarańczowy plastik. Z napinacza kierowcy wystaje dosłownie na 1 mm ten żółty plastik ale widać że nie był obcinany i na dodatek harmonijka jest nie ściśnięta. Na wszelki wypadek wole wymienić oba napinacze. A odnośnie tych wtyczek wypowie się ktoś ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Najbardziej zależy mi jednak na odpowiedź w związku z czujnikiem w drzwiach...

a czy auto bylo bite?

i jesli tak to czy np po wystrzeleniu poduszek nie trzeba zmieniac ich sterownika?

Poduszki na pewno nie były wystrzelone, sprawdzałem są fabryczne. Same napinacze poszły bo jest taka możliwość przy niewielkiej kolizji. Czy było bite ? Pojęcia nie mam. Mogło być, kto to wie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> śladów nie widać, mogło być dobrze zrobione

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wydaje mi sie ze skoro napinacze poszly to i poduszki powinny.

a poduszki sprawdzales sciagajac oslony czy sugerujesz sie tym ze tak wyglada?

To czy auto było bite to akurat można łatwo sprawdzić - ślad jakiś zawsze jest. Co najwyżej nie można mieć pewności jak bardzo mocno było bite.

Same napinacze nie zadziałają - pierwsze wystrzelą poduszki dopiero gdy siła jest jeszcze duża na pas to zadziała na napinacz.

Po wystrzale poduszek sterownik należy wymienić na nowy.

Poduszki sprawdzałem demontując wszystko i są. Oryginalne i na pewno dobre. Ja już kilka razy w innych samochodach spotkałem się z tym, że wystrzelił napinacz przy niewielkiej kolizji przytrzymując w fotelu pasażera i kierowcę natomiast poduszki nie wywaliły pomimo ich sprawności. Nie wiem. Jak podłączę układ i sprawdzę błędy będę wiedział co jest nie tak. Nikt nie poratuje tym podpięciem przewodów w czujniku poduszki bocznej kierowcy z drzwi ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak na moje oko auto nie było bite. I jak w sprawie tych skuwek ? jest możliwość przepinania ? Na aledrogo znalazłem już trzy rodzaje skuwek na tych samych kolorach przewodów.

Edited by jakub_001

a czy samochod byl sprawdzany op-comem czy Tech-em? wtedy wydaje mi sie ze wyszlo by czy sterownik nie jest uszkodzony tzn po wypadku

Op-comem ale co z tego, jak wiązka od sterownika jest odpięta ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Rozlutowałem przekaźnik i zobaczymy co będzie po podpięciu. Czy sterownik do bani czy nie. Nadal potrzebuję podpięcia tych przewodów, bo boję się podpinać bo kto wie, mogą być zamienione przewody na sensorze i będzie lipa....