Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
rybkins

Dziwny problem z silnikiem

Recommended Posts

Prowadzę temat w układzie chodzenia ale i tu go powiele bo tam zero odzewu i pomysłów.

Witam, mam otóż taki problem. Jakieś pół roku temu robiłem remont silnika wraz z wymianą rozrządu i pompy. Pompa ruville. Po ok 2 miesiącach zaczęła cieknąć z otworu zaznaczonym na zdjęciu

Please login or register to see this link.

Wymienili mi pompę w ramach reklamacji. Kilka dni temu zauważyłem ubytek płynu chłodniczego i co się okazało, mokry prawy wahacz od strony rozrządu. Podjechałem dzis do mechanika i znów pompa, na czwartek się umówiłem, będą ją wyciągać.

Mechanik mówił, że się jeszcze nie spotkał żeby dwie pompy padły w takim czasie i to pompy raczej nie najgorsze. Mówił, że się mógł blok w tym miejscu odkształcić, albo jakieś pęknięcie może tam być. Choć sam twierdzi, że mało prawdopodobne bo od razu po założeniu pompy by ciekło a nie po 2-3 miesiącach.

Mieliście taki problem lub wiecie czy to tylko pompy wadliwe czy coś nie tak z miejscem jej mocowania?

Zastanawiałem się czy siła napięcia paska może mieć wpływ na rozszczelnienie się pompy?

Auto odstawione do mechanika. Zdecydowaliśmy z mechanikiem, że teraz nie będziemy wkładać ruville tylko włoży hepu. Jak ta zacznie cieknąć to znaczy, że gdzie indziej leży przyczyna. Mechanik zasugerował, że może byc przyczyną coś innego a pompa jest najsłabszym elementem i dlatego sie rozcieka. Ale wydaje mi się, że przyczyna mogłoby byc tylko za duże ciśnienie a wtedy prędzej coś innnego by pociekło, jakieś złącze węża np.

Tydzień po wymianie pompy, Trzecia pompa cieknie :/ Co może byc przyczyną? W dodatku zimeringi na wałkach rozrządu puszczają olej, też raz były wymieniane(nowe) po remoncie silnika, bo ciekły te nowe. Nie mam juz sił do tego silnika. We wtorek odstawiam do mechaniora i najprawdopodobniej będą wyciągać silnik bo to niemożliwe żeby 3 pompy dobrej jakości i dwa razy zimeringi poleciały tak o od siebie. Tylko co może być przyczyną, kilku mechaników tam jest i każdy rozkłada ręcę, żaden z nich się z czymś takim nie spotkał. Napięcie paska prawidłowe, ciśnienie w układzie chłodzącym też dobre.

mi znowu egr do szalu doprowadza a nikt niewie co to jest.s po wymianie egr na nowy orginalny auto zaczego szarpac i przerywac na 1800-2000obrotach

wszyskie rurki wyczyscilem i przepustnice i dalej mam to samo.a jak kostke odczepie to jest ok.bledu niemam zadnego.niewiem juz co z tym robic

Please login or register to see this quote.

A o jakim Ty silniku piszesz? Bo tu temat odnośnie Vectry B a Ty w opisie masz CDTI

no vectra c 19 cdti

Moze cisnienie...?

Edited by octave

Tak wpadłem na taką przyczynę:

Czy możliwe, że np źle została splanowana głowica i np nie jest równolegle do bloku. A konkretnie wałki rozrządu nie są równolegle do wału korbowego i się dzieją takie cuda w postaci cieknących zimeringów na wałkach i cieknących pomp wody ?

A więc odebrałem dzis samochód od mechanika. Wymienili pompę i zimeringi na wałkach ale przyczyny brak ;/ Więc mogę się spodziewać kolejnej wizyty u nich bo skoro 3 pompy ciekły, 2 pary zimeringów to czemu nagle kolejne mają nie cieknąć :/ co prawda robia to w ramach gwarancji ale ileż k**wa można jeździć z jednym tym samym.

Mogę ich jakoś np zaskarżyć o nie usunięcie usterki mimo kilki wizyt u nich bo już mi brak cierpliwości i czasu na odstawianie auta do nich średnio co miesiąc?

Ja mialem kiedys podobnie na poczatek lecialo wezami dokrecilem potem wywalilo pompa wody wymienilem potem wywalilo chlodnica wymienilem a na koniec okazalo sie ze korek robil za duze cisnienie (zaworek sie zaciol i walilo w slabych punktach;0) teraz plyn nie ucieka i weze nie puchana a co za tym idzie nigdzie nie wywala plyn;p

Tylko, że ja u mnie mam WSZYTKO nowe, sprawne, wraz z korkiem. Nigdzie indziej nie ucieka płyn tylko pompą, padają jak muchy. A nawet gdyby było za duże ciśnienie to by wywaliło prędzej gdzieś na wężu a nie pompą, a po za tym węże były by twarde. A tu wszystko ok a jednak nie bo pompy padają

Dziwne te obiawy pompa leci a weze nie sa twarde. Leci zaworem bezpieczanstwa, wyglada to na problem gdzies w srodku silnk cos jest zle remont silnika zrobiony

Edited by Spawacz

Tylko właśnie co to może być. Przy regeneracji głowicy i wymianie pierścieni da się cos zj***ć żeby pompa padała po przejechaniu 300km (po tylu mi padła pompa hepu)

W silniku robi sie za duze cisnienie dlatego wywal zaworem bezpieczenstwa zeby nic sie z silnikiem nie stalo skoro weze nie puchna a zaworem wywala to problem z silnikiem jest, jak by nie bylo to nikt na forum nie zgadnie co jest nie tak oddaj do innego mechanika niech to zobaczy moze bedzie trzeba rozbierac odnowa...

Ale jak w ukladzie chłodzenia może robić się za duże ciśnienie z powodu jakiejś usterki silnika. I od regulacji ciśnienia jest zaworek w korku zbiorniczka wyrównawczego a nie pompa

No to ja nie wiem. To nie jedz do mechanika tylko kup 4 pompe i czakaj az wywali nastepna;p

Na szczęście nie kupuje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> robią to w ramach gwarancji. 3 dni stał u nich samochód, szukali przyczyny i nie znależli, wszystko jest w porządku, wydaje się byc w porządku. A 4 jest włożona, ciekawe ile wytrzyma

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">