Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Blaziu

Dziwne klikanie

Recommended Posts

Witam kolegów i koleżanki,

moja Viki znowu na coś zachorowała...od mniej więcej 2 tygodni podczas jazdy do pracy przez pierwsze 2km słyszę to co zarejestrowałem na poniższym filmie.

Zastanawiam się i nie wiem co to może być, znajomy mówi że w tamtym miejscu są przekaźniki i to może one stanowią problem, że dochodzi do jakiegoś zwarcia?

Po odpaleniu świateł przy każdym kliknięciu miga mi również deska rozdzielcza...

Please login or register to see this link.

Jak samochód stoi cały dzień i odpalam go wieczorem nie ma takich objawów, po nocy wracają.

Będę wdzięczny za informację czy ktoś już coś takiego przerabiał na swoim przykładzie?

zrób test przekaźnika momowo... w bcm znajdziesz i jak dźwięk ten sam to masz gdzieś zwarcie

Edited by zubek73

Guest KERADA

Please login or register to see this quote.

Zanim zaczniesz sprawdzać czy masz zwarcie, sprawdź przekaźnik K3 znajdujący się wewnątrz samochody ( niestety musisz się do nich dobrać ) jest on odpowiedzialny min. za zapalniczkę, przełącznik swiateł , deske rozdzielczą, wyświetlacz graficzny.

Wielkie dzięki za informacje i tak szybką odpowiedź...jutro z rana pogrzebie przy samochodzie i sprawdzę w czym może tkwić problem...

Czy może to być wina CIMa?

A grzebales przy CIM-ie?? Wszysto jest możliwe tylko dziwne ze z rana jest tylko a zauważyłeś czy to przez zmianę temperatury??

nie grzebałem przy CIMie i to faktycznie występuje tylko z rana, jak się nagrzeje to jest ok, a jak później stoi nawet 10h nic się nie dzieje.

Kolega posprawdzał wszystko(przekaźniki) pokasował błędy coś tam przy masach porobił(nie znam się na tym) i zobaczymy jutro z rana

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Usterka naprawiona, dzisiaj z rana nie była ani jednego kliknięcia, kolega zrobił następujące rzeczy:

wymienił jeden przekaźnik(żółty) nie pamiętam od czego dokładnie jak trzeba będzie to się wypytam

zresetował cały włącznik sensoryczny

i poprawił masy

mam nadzieję, że juz tego więcej przerabiać nie będę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No i klikanie porwóciło...jutro znowu podepne i zobaczymy co wyjdzie, najgorsze jest to że żadnych błędów na desce nie wywala a jak się podepnie to błędów w komunikacji sporo...

5 dni po wymianie alternatora na Delco Remy (podobno dobra firma) klikanie powróciło i to z taką intensywnością że jechać się nie chciało, przynajmniej z 5 razy na odcinku 10km wywaliło mi błąd wspomagania kierownicy i wspomaganie na 5-10 sek zanikało po czym wracało...alternator ładował na postoju przy lekkim dodaniu gazu nawet do 16,1V...

Mam powoli dosyć i regneruje swój oryginalny altenrator, "najgorsze" jest to że jadę w piątek na wakacje i zastanawiam się czy jechać tym autem...

Nie ma żadnego elektryka na tym forum?

słuchaj to klikanie jak to nazwałeś to na 99,9 % przekaznik przeciążeniowy świadczy o tym między innymi przygasanie oświetlenia deski i na pewno oświetlenie wewnętrzne nie działa jak należy , ja ma ostatnio ten sam problem ale u mnie wtyk od BCM coś nie łączy jak go poruszam to na jakiś czas jest ok , to klikanie tez będzie jak będziesz miał zwarcie na oświetleniu , przypadkiem nie wstawiałeś diod do lampki podsufitówki z tyłu ? , ale z tym ładowaniem to uważaj 16 V to stanowczo za dużo żebyś nie pozbył sie elektroniki w aucie , może to tez być powodem i BCM rozłącza instalacje , a po drugie to w alternatorze to tylko zmień regulator przeciez on jest odpowiedzialny za ładowanie ,a ha i jeszcze jedno zaciekawiło mnie to (zresetował cały włącznik sensoryczny) co to takiego pierwszy raz słyszę o czymś takim znów pewnie naciągacz

Ukryty włącznik sensoryczny to zabezpieczenie antykradziezowe którego miejsce zna tylko właściciel no i mechanik, ale tego już nie mam bo przez to były problemy z komunikacją i wywalało cały czas błędy...

nie mam niestety lampki do czytania z tyłu więc nic nie musiałem wymieniać, odnośnie oświetlenia to jedyne co to dorzucałem lampki do czytania z przodu i to było z rok temu.

Jadę za godzinę po cześci czekam aż mi elektryk rozbierze alternator i sprawdzi dokładnie co w nim siedzi, mówił o diodach i regulatorze napięcia.

Kilka minut po uruchomieniu silnika zaczyna mi świecić kontrolka alternatora, zostawiam go przez chwilę na chodzie (idąc np odśnieżyć) wsiadając widzę zapalona kontrolke, po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy...

pół roku temu wymieniałem regulator napięcia i zastanawiam się co to może być tym razem?

Macie może jakies pomysły?

Witam, mam podobny problem z moja Vectrą (1.9 CDTI HB po lifcie z 2005 roku - model 2006) z klikaniem po lewej stronie i z miganiem podswietlenia deski rozdzielczej, srodkowego wyswietlacza i radia. Zauwarzyłem ze, pojawia sie to nie ciagle ale dosyć czesto w czasie jazdy, zaczyna u mnie "klikać" cos - jak mi sie wydaje po lewej stronie kierownicy i w tym samym tempie "mruga mi" podswietlenie deski rozdzielczej i przyciskow w drzwiach. Co moze byc tego przyczyną? Zauwarzyłem rowniez ze podczas jazdy na swiatłach mijania swiatła te drgaja w zaleznosci od obrotów silnika. Jakie są wasze sugestie ?

Pozdrawiam

Marcin - Tel-mar

Witaj, u mnie pomogła wymiana regulatora napięcia w alternatorze więc zacznij od tego i na 99% jestem pewny ze na tym zakończy się Twój problem

Please login or register to see this quote.

Mozesz napisac ile kosztuje wymiana takiego regulatora?

Edited by Gret

sam regulator koło 100 zł plus wymiana za którą mogą sobie policzyć, bo dostęp do alternatora jest naprawdę kiepski...

dodam jeszcze ze jak zaczyna sie te klikanie/miganie to kiedy obciazam uklad elektryczny (ogrzewanie foteli, tylniej szyby, klima on) to przestaje wariowac

Edited by Gret