Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest ania_m

Zdarty lakier na zderzaku i kilka innych pytań

Recommended Posts

Guest ania_m

Nie wiem, czy piszę w dobrym dziale (jeśli nie, to proszę moderatorów o przeniesienie tematu we właściwe miejsce), ale mam kilka pytań:

1. Ostatnio przy wyjeździe z posesji przychaczyłam przednim zderzakiem o drewnianą bramę i zdarłam lakier (aż mi się płakać chciało). Na szczęście nie ucierpiała ani lampa, ani spryskiwacz od lampy, ani to okrągłe światło na samym dole (chyba przeciwmgielne?). Ku mojemu zdziwieniu ten zderzak jest plastikowy (myślałam, że jak całe nadwozie z blachy), Zdarłam lakier i trochę ten biały podkład pod lakierem. Co radzicie? Mam w domu zielony lakier do paznokci (w kolorze mojego autka), ale chyba nie tędy droga? Dać do lakiernika, żeby pomalował cały zderzak? Jaki to może być koszt? Czy może dać naprawiać tylko to miejsce - odprysk około 1x5 cm? Ktoś w ogóle takie coś robi, czy lakierują tylko całe części?

2. W moim signumie mam fabryczną nawigację, ale jeszcze jej nie włączałam. Dostałam do niej kilka płyt w różnych językach - brak polskiego, ale jest angielski. Nie wiecie, czy jest ktoś kto potrafi to włączyć, być może wgrać polski (choć niekoniecznie) i jakieś aktualne mapy?

3. Dwie z moich letnich opon goodyear są już nieco łysawe i chyba czas je zmienić. Obejżałam ceny opon 17 calowych i troche mi szczena opadła. 600-1000 zł/szt. Polecicie coś w miarę dobrego w jakiejś rozsądnej cenie? Poza tym moje cztery zimówki michelin (run flat) też mam już nieco łysawe, ale może jeszcze jeden sezon dadzą radę.

Pozdrawiam wszystkich oplomaniaków.

powiem tak, co do zderzaka to wybór należy do ciebie czy chcesz cały malować, czy tylko te zadrapanie, co do nawigacji i opon są na forum obszerne tematy wystarczy tylko poszukać, a temat za pewnie zostanie zamknięty

temat o navi:

temat o oponach:

Edited by kamyl

Guest ania_m

Dzięki kamyl - zabieram się za czytanie.

...

A gdzie mogę zlaleźć kolor (jakiś symbol albo kod) mojego autka? Przejżałam te wszystkie książki, które do niego dostałam i nie ma.

Edited by ania_m

Kod koloru znajdziesz na naklejce na prawym słupku przednich drzwi. Naklejka wygląda tak jak na tej stronie

Please login or register to see this link.

a znalazłem informację o tym tutaj

.

Na tej niemieckiej stronie masz też opisane kody lakieru jaki kod przynależny jest jakiej barwie.

Pokaż zdjęcie jak to wygląda, bo może da się to wyciągnąć korektą.

ja wczesniej miałem lagune 2 na 17" i kupiłem Runflaty za 150 szt. 6mm 2 letnie ,moze opona i bezpieczna ale co do komportu to porazka ,nie wyobrazam sobie tych opon w vectrze ,chociaz pewnie wszyscy je poleca i oczywiscie podstawa to czujniki powietrza w kołach przy takich oponach nie wspomne juz o Polskich dziurach i oponach z guzami majac profil 45 ,tak załatwiłem 2 opony

Edited by gebi

Guest ania_m

do michałoś - tylko jak tu wkleić zdjęcie?

do gebi - ja i letnie i zimowe opony dostałam razem z samochodem, więc póki co jeżdżę, a runflaty coż, poza tym, że są twarde, to przy moich przebiegach są ok.

Edited by ania_m

Na jakiś zewnętrzny hosting typu imageshack, tiny pic

i jako link

Guest ania_m

Spróbujmy... kumpel pomógł i chyba się udało.

Edited by ania_m

Please login or register to see this quote.

Czyżby koleżanka z Dąbrowy Górniczej (po początku rejestracji tak wnioskuję, ale może się myle) ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

sorka za OT

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by marek750

Guest ania_m

SL Ruda Śląska.

Edited by ania_m

ehh, myślałem że druga litera to "D" ...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

W takim przypadku tylko malowanie.

Doraźnie możesz sama zamalować pędzelkiem, a tak to tylko lakiernik.

Guest SBE61813

Maluj pedzelkiem, zestaw zaprawkowy. Kobiety maja generalnie wprawe w malowaniu ...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest ania_m

Pomalowałam pedzelkiem, nawet prawie idealnie trafiłam z kolorem, ale mi się nie podoba. Poza tym na dole zderzaka jest kilka odprysków, spowodowanych zbyt bliskim podjeżdżaniem do wysokich krawężkników na naszych osiedlowych parkingach. Dziś dzwoniłam do dwóch lakierników w moim mieście - kosz polakierowania zderzaka 500 zł. Sporo. Znacie kogoś tańszego z okolic Rudy Śląskiej, Katowic, Chorzowa ... itp?

Malowałem u niego kilka elementów w tym zderzak poliftowy, to za element powiedział mi 300zł

Najlepiej jechać do niego, żeby obejrzał i określił się za ile ci to zrobi.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zapraszam,podjedź -się zobaczy i ustali rozsądną kwotę.

Guest ania_m

Zawsze to lakierowanie można zrobić sobie z AC. A powiedzcie mi jeszcze czy rzeczywiście wymiana żarówki od światła pozycyjnego w vectrze/signum to taka skomplikowana sprawa? Czytałam kilka postów i piszą, że trzeba odkręcać/zdejmować zderzak? Spaliła się postojówka od strony kierowcy i pewnie znowu będę musiała o pomoc poprosić jakiegoś faceta - patrz mechania/elektryka.

Co do opon proponuję (japońskie) Toyo Proxes 215 55 R17 kupowałem w marcu cena za sztukę 470 zł

Prowadzenie super, odprowadzanie wody super, przy 200km/h cisza nic nie szumi

Sprostowanie.

Mocowania - blaszki od kierunków z przodu się luzują (żarówki do wymiany) i wtedy aby wymienić i umocować blaszki trzeba zdjąć zderzak z przodu. Znam ten problem. Ale czasem poruszać można i wszystko działa OK.