Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
michal_vectraB

KONTROLKI ZEGAROW 2.0 DTL

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum i mam takie pytanie problem z którym chciałbym się do Was zwrócic. Mianowicie posiadam Vectre B lift i chodzi o to że po przekręceniu kluczyka za zapłon swieci mi się tylko: ładowanie aku, jak jest zimno to świece żarowe no i rezerwa ale to przez chwile aż wskazówka nie wstanie. Wcześniej świecił się jeszcze ręczny ale już go wcięło i olej który przestał działac po remoncie rozrusznika i alternatora. Elektryk który to robił stwierdził że to nie jego wina tylko zbieg okoliczności. ALE!!!

Wyjąłem zegary i wszystkie zaróweczki sa oki więc co jest? Pomożecie?

Edited by michal_vectraB

Ręczny kolego świeci się tylko jak jest zaciągnięty. Zdejmij mieszek i sprawdź czujnik pod rączką. Może spadła wsuwka.

Jeśli kontrolka oleju nie działa a stan oleju jest bez zmian to zobacz czujnik oleju lub wtyczkę do niego.

ok dzięki kolego jutro sprawdze ten ręczny. Olej jest w normie sprawdzam regularnie a wtyczka jest wpięta w czujnik.

Jeśli wtyczka jest wpięta to wypnij i sprawdź czy dochodzi napięcie. Może piny zaśniedziały. Jeśli z wtyczką będzie ok to prawdopodobnie czujnik poleciał.

ręczny kolego zapala się na chwile też

No właśnie, zapala się. A check się zapala? Bo powinien na chwilę.

tak check zapala sie na chwile zapomnialem dodac styki od recznego sprawdzilem wygladaja dobrze ale bardziej nurtuje mnie to ze po wlaczeniu zaplonu nie zaswieca sie poducha abs a przeciez powinno

hmm , gdyby kontrolki wogóle się nie zapalały to rzekłbym bezpiecznik ale tak nie wiem

Ale skoro nie zapala się kontrolka od hamulca, ABS i poduszek to wina będzie raczej w liczniku lub jego połączeniu. Bo to 3 różne systemy więc na raz by nie padły. A jeśli by padły to właśnie by świeciły kontrolki.

Please login or register to see this quote.

a da sie to jakos sprawdzic? Jak wyciagalem licznik to jego podlaczenie nie wzbudzilo zadnych podejrzen, nie bylo tam zadnych przerobek itp.

Teraz mi sie przypomniało że raz jak coś sprawdzałem z bezpiecznikami to któryś z kolei wyciągnąłem i zgasły wszystkie kontrolki - więc na początek sprawdź te bezp.

sprawdzalem juz kilkakrotnie i wszystko lux i chyba to bedzie jak szukanie igly w stogu siana...

możesz jeszcze chyba sprawdzic op-comem czy wszystko działa w liczniku.

Please login or register to see this quote.

fajnie tylko nie wiem co to jest za urzadzenie... jest ktos ze swietokrzyskiego co by pomogl i podpowiedzial???