Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Spawacz

Mocne stukanie podczas jazdy przy max skrecie w lewo

Recommended Posts

Witam, mam problem przy skrecie tak jak w temacie ostro stuka w prawym kole przy skrecie w lewo.

Cos wydaje mi sie ze to przegub jakie firmy i czy da rade zrobic to w domowych warunkach?

Z jakiej by nie był to będzie chodził... znani producenci przegubów to:

• Meyle
  • Lobro
  • Rouville
  • 4Max
  • Metelli
  • Hart
  • Dello

Jak masz trochę pojęcia o mechanice to spokojnie dasz radę zrobić to w domowych warunkach, przy tym nie ma jakiejś wielkiej filozofii

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Rozumiem ze taki zestaw wystarczy?

Please login or register to see this link.

Sa jakies zew i wew przeguby ktory tak halasuje?

Please login or register to see this quote.

Możesz jaśniej?

Też dziś złapałem za tą rurkę przegubu, zacząłem szarpać i puka, czy to będzie przegub zewnętrzny? Jak powoli zjeżdzam z jakiś malutkich krawężniczków to też czasem podpuka mi. Czy przeguby tak jak np. drążki wymienia się parami? Czy konieczna jest zbieżność?

Kolego to bedzie przegub przy piaście

Wymieniasz ten który ci padł i po zabiegu nie musisz robic zbierzności.

To jakies fatum mi tez przy skrecaniu w lewo zaczyna stukac ... :/ trzeba bd zobaczyc i wymienic moze w tyg ..

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Edited by KOPARA

Dziękuje, czy od tego mogą być drgania na kierownicy

orientuje sie ktos ile moze zajac +/- wymiana przegubu ??

Mala korekta u mnie ostro stuka na max skratach prawo lewo a stuka z prawej strony;( te samochody maja ten uklad kierowiczy sttraszny poprostu wszystok sie sypie jeden z najgorszych ault pod w tym wzgledem... jak nie padnie skrzynia biegow, to pompa wspomagania to gdzies stuka puka tragedia...

No bez przesady - nie uogólniaj bo jakoś nie wszystkim to pada...

Dobrze wiesz, że jak to dbał tak ma. Byc może Ty dbasz - w to nie wątpię - ale poprzednicy...?

Ta poprzedni wlascicel Wloch wiek 72 lata ja jestem drugim wlascicelem a fure mam 3 lata przejechalem 110 tys. teraz z jak mam przebieg 273 tys to ma prawo cos sie psuc ale w ukladzie kierowniczym jest tego za duzo;(

Spawacz, ja kupiłem Ruville ostatnio bo wiem, że to dobra marka.

Sam się tym zajmiesz o ile masz klucz nasadkę około 28mm z długą rurką. Nie wyjmuj półosi.

Zdejmij koło

Niech ktoś depnie hamulec a ty odkręcaj nakrętkę przegubu

Zdejm zacisk i tarcze

Odkręć sworzeń wahacza i wybij - u mnie się wręcz wysunął

Odkręć łącznik stabilizatora

Skręć koła w odpowiednią stronę(jeśli prawy przegub to w lewą, jak lewy to odwrotnie) bedziesz wiedział o co chodzi jak zobaczysz, bo drążek ciągle będzie trzymać zwrotnice i przegub wręcz sam się wysunie z niej.

No i wtedy ściągasz osłonę przegubu, w nowym obczaj sobie na jakiej zasadzie działa zabezpieczenie, troszkę się ubabrasz w tym smarze grafitowym. Do tego zabezpieczenia wyposaż się w szczypce do segerów które rozginają i pójdzie łatwo.

1,5 godzinki dla laika

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Co do układu kierowniczego to nie wiem, u mnie jest jedynie delikatny luz, pewnie na krzyżaku, w zimę słychać na zimno pompę co i raz, tak poza tym to po 270kkm wymieniłem amorki+sprężyny na nowe, niedawno obydwa łaczniki - norma w wielu autach, teraz przegub, drążki to norma że się zużywają ale jeszcze dobre.Mam oryginalne wszystkie tuleje i sworznie wahaczy, poduszki amorków też a przebieg to 280kkm

Jak się dba tak się ma tak jak kolega wyżej pisze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by najt154

Wymiane juz zrobiona wszytko ladnie pieknie oprocz tego ze ta oslonka nie pasuje na gwint;o no ale to nie orginal przegub no to wiec nie ma sie co dziwic

Edited by Spawacz

Kupiłeś Ruvile? Moja też tak jakby nie chciał dojść do samego końca tego kołnierza ale to przecież bez znaczenia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> cybant i tak dobrze to objął

AAa, Tobie o co innego chodzi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> już wiem

Edited by najt154