Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

MrMarkos

Vectra C - problem z odpalaniem

Recommended Posts

Witam.

Wiem, że było już wiele podobnych postów, ale nie spotkałem podobnego problemu.

Podczas kręcenia rozrusznikiem silnik kilkukrotnie wchodzi na obroty i szarpie, tak jakby nie palił na jeden gar. Aby zapalił na stałe, trzeba dłużej kręcić rozrusznikiem.

Na rozgrzanym silniku zapala dobrze.

Co zostało już zrobione:

• Wymienione świece żarowe
  • Wymienione wiązki kabli do świec żarowych
  • Wymieniony filtr paliwa
  • Sprawdzenie ciśnienia na tłokach (od strony zaworów) – OK.
  • Sprawdzenie wtrysków metodą przelewową (na ciepłym silniku) – OK.
  • Sprawdzenie ciśnienia Techem podczas rozruchu na zimnym – OK.

Tak sobie myślę, może paliwo nie dochodzi? Jest sens sprawdzać czy zapali od razu gdy podam paliwo z pominięciem zbiornika i przewodów dolotowych? Nie wiem tylko czy nie wywali wtedy takich błędów że i tak się nie uruchomi.

No wlasnie piszesz ze byles na TECHu wiec napewno jakies bledy pokazalo Napisz moze jakie bedzie nam latwiej czegos nieprawidlowego sie doszukac i pomoc Pozdro

Please login or register to see this quote.

Problem w tym, że nie ma żadnych błędów z silnika, był tylko jeden błąd sprzed miesiąca "zly skład mieszanki recyrkulacji spalin" ale mechanik mówił że ten błąd powstał w wyniku problemów z odpalaniem a nie był przyczyną złego odpalania. Poza tym EGR jest w porządku, na ciepłym silnik działa dobrze, nic nie szarpie, odpala bez problemu.

Zaślep sobie mimo wszystko EGR i spróbuj czy przypadkiem nagle nie zacznie palić normalnie.

Mam zaślepiony zaślepką z trzema dziurkami, myślisz żeby zaślepić całkowicie i spróbować odpalić? EGR ma wpływ przy odpalaniu? Ale fakt, spróbować nie zaszkodzi.

Jak masz uchylony EGR to ci żadna zaślepka z otworami nie pomoże. EGR ma największe znaczenie właśnie przy zimnym silniku.

Niestety po zaślepieniu EGR dalej jest to samo.

Czy da coś podłączenie dopływu paliwa prosto do silnika z pominięciem zbiornika i przewodów paliwowych wzdłuż pojazdu? Wyeliminowałbym w ten sposób nieszczelności w układzie i awarię pompy paliwa. Tylko nie wiem czy uda się tak sprawdzić, czy nie wywali wtedy tyle błędów że i tak nic z tego nie wyjdzie.

Edited by MrMarkos

Sprawdz rozrusznik ja trochę walczyłem z ciężkim odpalaniem ,wymontowałem rozrusznik i okazało się że tulejka była uszkodzona wymieniłem i jest ok

ciężko będziesz miał uruchomić albo nawet wcale nie uruchomisz bo w baku masz pompkę która załącza się zawsze po przekręceniu kluczyka i odpowietrza układ (wytwarza ciśnienie)

jak 3 razy przekręcisz kluczyk i dalej tak samo odpala to nie jest to problem z zapowietrzaniem bo pompka odpowietrza układ i nawet jak zmieniasz filtr 3x zapłon i na dotyk pali

Edited by xpirat

też o tym myślałem, ale problem byłby wtedy przy każdym odpalaniu, a ja mam tylko z rana przy pierwszym

Ta pompka działa tylko przy rozruchu, czy pracuje cały czas?

czy pompka pompuje to widać nawet przy filtrze paliwa przekręć zapłon i sprawdź czy wąż zrobi się twardy przy filtrze

Ta pompka działa tylko przy rozruchu, czy pracuje cały czas?

Przy rozruchu (przekręcisz kluczyk to słychać w baku jak pracuje i się wyłancza jak dopompuje/odpowietrzy)

OK, słychać to u mnie, ale pracuje długo - ok. 20 sek. Może być tak że pompka słabo pompuje, lub że układ jest tak zapowietrzony że nie daje rady odpowietrzyć?

Dzisiaj znowu (drugi raz) przydarzył mi się problem z odpaleniem ciepłego silnika. Od zawsze miałem delikatne problemy z odpaleniem ale zimą (nieraz za 2-3 razem odpalał, dwa razy nie odpalił ale to raczej wina paliwa była przy -30st.). Natomiast teraz temp. plusowa +5, zostawiam samochód, po chwili odpalam i nic, kręcę, kręcę i nic. Po 10 min wreście odpalił, później kolejne próby gaszenia i odpala od strzała. Nie wiem czemu już tak dwa razy się zrobiło. Akumulator roczny, alternator kiedyś naprawiany. Nie mam niestety op-coma czy były błędy, ale na desce nic się nie pojawiło nieodpowiedniego. Od czego powinienem sprawdzać???? Mam służbowego Golfa VI 1.6 tdi tam mi się odpalanie podoba, od strzała, opel zawsze te 2-3sekundy potrzebował.

ja bym sprawdził czujnik położenia wału, no i wypadałoby zajrzeć do wstępnej pompy paliwa

oczywiście trzeba podpiąć po kompa i odczytać błędy

Edited by zbigos74

A jak mam sprawdzić ten czujnik? za pomocą op-coma?

najlepiej byłoby robić podmiankę

Czy jeśli ten czujnik podawałby złe dane to komputer nie wywaliłby błędu?

nie zawsze wywali błąd

No dobra a czy jeśli to by był czujnik położenia wału to miałoby znaczenie to czy silnik jest ciepły czy zimny?

jak najbardziej