Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest BLAZEE1977

Skrzynia biegów od viki 2.0 16v 1997r.

Recommended Posts

Guest BLAZEE1977

Witam to mój pierwszy post od momentu założenia konta wiec nie krzyczcie na mnie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jeżeli coś będzie nie tak.

jeżeli chodzi o samochody to jestem laikiem ale troszkę poczytałem i mam pytanie,

poszła mi skrzynia biegów kupiłem skrzynie d16 odstawiłem auto do mechanika, który miał to wymienić dzisiaj dostaje telefon ze skrzynia która kupiłem ma wysprzęglik hydrauliczny a moja w aucie ma na linki trochę mi gałki wyszły bo poczytałem i nigdzie nie znalazłem info, żeby skrzynie od mojej miały linki. Tym bardziej ze jak czytam to wszystkie wersje maja przekładki robione hydrauliczne z viki do d16. Posiłkowałem się tą strona

Please login or register to see this link.

sorki za reklamę innej strony ale już nie wiem co mam zrobić może mi pomożecie w jakiś sposób jestem z Łodzi i może macie kogoś kto się tym zajmuje zajmował i może coś poradzić.

HELP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z którego roku auto?

Występowały dwie skrzynie f18 i f23, jednak obydwie mają wysprzęglik hydrauliczny, jezeli masz f23 czyli poliftową to zapewne gościowi rozchodzi się że masz wybierak linkowy a nie na pałąku jak to było w przypadku f18. w związku z tym będziesz musiał dokupić wybierak oraz kompletne sprzęgło w f23 ma 14 zębów w f18 24, różni się jeszcze średnicą trzonka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest BLAZEE1977

juz wszystko wiadomo znawcy którzy nigdy nie mieli do czynienia z taka przekładka wypowiedzieli swoje zdanie, zdjęli tylko skrzynie i nie zapoznali się z kartka która im zostawiłem (instrukcja przerobienia) dopiero jak szef przyjechał i z nim pogadałem okazało się ze wszystko można zrobić bez problemu i do tego ściąga tez może się przydać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Obiecał ze sam się tym zajmie zobaczymy na efekt końcowy. Z tego co wiem to była f18 zamontowana. Dzięki za odpowiedz, jutro powinien być samochód z nowa skrzynia od daewoo zobaczymy jak to śmigać będzie

pzdr.

temat można zamknąć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wsteczny był w lewo i do przodu czy w prawo i do tylu? Jak w lewo i do przodu to F18. Wysprzęglik hydrauliczny pasuje bez problemu, tylko trzeba odkręcić prowadnicę wysprzęglika mechanicznego oraz łapę wysprzęglika. Wszystko pasuje bez problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...