Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

nika84-24

Czujnik tył od poziomowania xenonów

Recommended Posts

Chłopaki mam problem, w trakcie niedawnych pracach przy zawieszeniu tył kolega który był w kanale pod autem nie zauważył czujnika od xenonów przy tylnym wahaczu i pociągnął go mocno w dół tak, że blacha do której był przymocowany się odgięła. Wyprostowaliśmy ją nie co ale po odpaleniu auta wywaliło błąd na desce o poziomowaniu reflektorów i światła śiwieciły nieco za wysoko. Wróciliśmy na kanał podprostowaliśmy go jeszcze i błąd zniknął ale światła dalej świeciły nieco za wysoko.

Podjechałem na stację diagnostyczną gdzie używając regulacji przy reflektorach wyregulowali mi światła i było OK.

Kilka dni później bawiąc się op-com'em w aucie wszedłem w moduł AFL/AHL i w zakładce testów wybrałem opcję :

"KALIBRACJA POZYCJI PODSTAWOWEJ".

Po skończeniu kalibracji wywaliło komunikat:

- kalibracja nieudana,

oraz dwa błędy :

- jeden o położeniu czujników poza max zakresem (ten sie kasuje)

- drugi BRAK SKALIBROWANEJ POZYCJI PODSTAWOWEJ (obecny i nie da się skasować).

Obecnie mam błąd wyświetlany na desce a xenony z oczywistej przyczyny nie podniosą sie dopóki usterki nie usunę.

Pytanie mam do Was takie, czy jest jakaś procedura ułatwiająca poprawne ustawienie tego czujnika z tyłu czy pozostaje mi metoda prób i błędów??

W granicach jakich wartości powinno sie znajdować wskazanie kalibracji/położenia tylnego czujnika wzniosu w tabelach pomiarowych AFL/AHL żeby kalibracja podstawowej pozycji przebiegła pomyślnie?

Obecnie mam:

- tył kalibracja 87 i czujnik wzniosu tył 87 stopni,

- przód kalibracja na 79 a czujnik wzniosu na 78 stopni.

----- - - - DO ZAMKNIĘCIA

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">- - - -----

Edited by nika84-24

Please login or register to see this quote.

do zamknięci bo kolega pewno poczekał dłużej aż się skalibruje i się lampy skalibrowały a nie kilka sekund (to nie formuła)

A właśnie że nie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Główną pzryczyną było przegwałcone w dół poza metalowy ogranicznik ramię czujnika, które zamiast pracować:

- od kierunku "poziomo w kierunku środka auta"

- do kierunku "pionowo w górę"

pracowało:

- od kierunku "pionowo w dół"

- do kierunku "na zewnątrz auta"

w wyniku czego pracowało poza max zakresem i nie podawało wartości.

Obrócenie ramienia nad metalową blokadę i prawidłowe połączenie go z przegubem przyniosło efekt. Zaczęły się zmieniać wartości z czujnika tylnej osi w op-com a co za tym idzie kalibracja się powiodła za pierwszym razem.

A jaki to op-com co ma dostęp do AFL/AHL i można wykonywać nim testy ?

Kurna

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> zwykły op-com z ebay i china clone 2010. W aucie go mam zaraz sprawdzę i napiszę.

Sprawdź sprawdź

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A jak z programowaniem? Masz możliwość zmienić index z 1 na 2 i na odwrót ?

ale programowanie indexów w AHL/AFL?? Chyba nie bo jak wchodziłem w programowanie w tym module to miałem tylko do dyspozycji wybory obecny/nie obecny ale zaraz zobaczę.

W innych modułach mogę

Chodzi mi o programowanie w module AHL/AFL

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Więc tak, interfejs op-com RoHS version 090820B zakupiony 2 lata temu na ebay UK. Nie mam możliwości programowania indexu w AHL/AFL.

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:">

masz polifta

2004r Y30DT, czyli przed lift

a jaki dokładniej moduł afl (wrzuć screna z opcoma)

taki ja mam

Source Address: AHL/AFL

Adres źródłowy: 0x00000249

Identyfikator: 0x0202

Nazwa systemu: AFL-Epsilon

Numer części:24453414

Numer wersji oprogramowania: Du & Ka V.KW3003

Opis systemu: HELLA0401

Kod alfa:

Data produkcji: 02500240021103290224

Code Index and version: 001 05

Edited by xpirat

nie AFL tylko AHL...

Proszę bardzo:

OP-COM 100219a - program diagnostyczny pracujący w środowisku Windows

hkj

OP-COM - Okno odczytu CAN> 2004|Vectra-C / Signum|Nadwozie|AHL/AFL (Poziomowanie reflektorów)

Odczyt informacji...

Identyfikator: 0x0102

Numer sprzętu:12787311

Nazwa systemu: AHLS Epsilon

Numer części:13178462

Numer wersji oprogramowania: 00C31947

Hardware key number:

Opis systemu: HELLA0401

Kod alfa: RY

Data produkcji: 02400240011103280224

ECU variant coding: 0x00004086

Edited by nika84-24

a to ok z tego wychodzi że xenona opcom ogarnia a bixenon nie panimaju

Ktoś pamięta jakie wartości poprawne powinny być na czujnikach wzniosu tył i przód w VC??

A do czego Ci to? Co stsło się?

Edited by nika84-24

Miałem problem z czujnikiem poziomowania tylnego, po przy deszczowej pogodzie wywalał jego błąd i ksenony opadały.

Akurat byłem u mechanika z inna sprawą i poprosiłem aby "zerknął" techem2 na to.

Nie udało się mu nic zrobić - co więcej wracałem juz na stałe z opadniętymi ksenonami i błedem z czujnika tylnego, i drugim błedem, "brak kalibracji....."

kupiłem drugi- uzywany podpiałem ale wartości pokazywane przez czujnik tylny to 80-90, i tech2 nie może zrobić kalibracji bo te wartości są poza zakresem.

Pomyslałem, więc że chyba trzeba wyregulować ten czujnik tylny do takiej wartości aby tech2 mógł zrobić kalibrację (50-60 stopni)??????

tylko, że tam z tyłu nie widzę mozliwości regulacji.

Podaj jakie masz błędy aktualnie tego się nie reguluje chyba ze masz przygięty

Podepnij tego techa/opcom i sprawdź w tabelach czy te wartośći z tylnego czujnika się zmieniają jak uginasz i podnosisz tylną oś. MOżesz wsiadać i wysiadać do bagażnika wartości powinny się zmieniać wykluczy to uszkodzenie czujnika lub odwrotnie zamonatowane (przegwałcone w drugą stronę) ramię na przegubie - ja tak miałem.

Potem można szukać dalej

Wczoraj się bawiłem czujnikiem, i ustawiłem go w wartościach 57-59, takich przy którcyh nie wyrzucało błędu (czujnik reaguje na obciązenie), że pracuje poza zakresem- i podniosły się światła.

Wszsytko ok, dopóki nie zrobiłem kalibracji- wtedy wywaloło błąd b1001 i opadły + kontrolka na desce.

obecnie wartości to przód 30, tył 58 stopni.

Zobacz e jutro jakie wartości powinny być na pustym aucie i powiem Ci jakie ja mam u siebie w sigu

I co masz tylko ten błąd żadnego innego ( i czym robisz tą kalibrację / vectra przedlift/polift)

B1001 Brak kalibracji Ukladu Kontroli Elektronicznej (ECU)

Edited by xpirat

Tak, tylko ten błąd.

przedlift,

op-com.

ktoś ma pomysł aby mi pomóc jak wyeliminowac ten bład??

czyzby ten czujnik drugi też był walnięty??

Tak jak pisałem wcześniej, jutro sprawdze jak to u mnie wygląda.

U mnie przód 52 tył 69 stopnie. Jak tylko ten masz to ewidentnie do kalibracji, stanąć autem na prostej nawierzchni, op-com i do dzieła. Kalibrację masz w testach elementów wykonawczych. Jak już dasz "aktywuj" to czekaj cierpliwie, op-comem trochę może potrwać, jak się zakończy to stan testu (prawy górny róg) zmieni się z aktywny na nieaktywny. Wtedy dopiero próba skasowania DCT (kodów błędów) i sprawdzenie / potwierdzenie, że błędów nie ma.

Edited by VCmisiek