Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

DominikD

Problem z telefonem bluetooth

Recommended Posts

Witajcie!

Mam następujący problem z podłączonym telefonem Nokia e-6, mianowicie jest taka sytuacja: telefon normalnie połączony na wyświetlaczu VIKI wszystko gra, zasięg, książkę tel można przeglądać, wszystko ok. Ale problem zaczyna się gdy chcę zadzwonić, wybieram numer, a tu radio się nie przycisza, tylko dalej gra, w telefonie nic nie słychać, w aucie też, a się łączy.

Co to może byc? jak to naprawić? czy konieczna jest wizyta w ASO?

Nadmienię ze do tej pory wszystko działało. Nagle przy rozłączaniu jakiejś rozmowy na wyświetlaczu nie miałem jak zawsze napisu PLUS, ale Nokia e-6 czego wcześniej nie widziałem.

Probowalem wymazać paired device. połączyć raz jeszcze, ale nic nie dziala.

Pomoże ktoś?

Dzięki z góry!

Edited by DominikD

Musisz wymazać paired device z radia i z telefonu. U mnie nie wiem dlaczego ale stało się dokładnie to samo, ale po wykasowaniu wszystkiego z radia potem z telefonu wszystko zaczęło działać. Aha jeszcze restartowałem telefon a potem ustawiłem w telefonie połączenie automatyczne i teraz wsiadając do samochodu i przekręcając kluczyk radio z automatu bez pytania łączy mi się z telefonem.

Dzieki kolego.

Wlasnie tak zrobilem. wykasowalem z tel i z Vectry, zresetowalem tel, polaczylem i smiga.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzieki!!!!

A może miał ktoś coś podobnego?

Podczas odbierania lub wybierania połączenia nie zawsze mnie słychać. Ja słyszę dobrze drugą osobę ale ona czasami mnie nie słyszy.

Please login or register to see this quote.

To raczej problem z zasięgiem. Da się to wychwycić w nastepujący sposób: zatrzymać się i sprawdzić rozmowę na postoju, później wyłaczyć BT w VC i nawiązać połączenie z kolegą po drugiej stronie lini, bez użycia BT. Jeśli problem nie występuje, to szukałbym czy nie ma jakiś usterek w połączniu mikrofonu.

Tak zauważyłem, że około raz na pół roku, warto ponownie sparować telefon z VC

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Witam

U mnie było podobnie. Mam zestaw nokii ck-7w. Problemem okazał się przewód łączący mikrofon z zestawem. Po wymianie przewodu problem zniknął.

problem z zasięgiem odpada więc musze chyba wziąć się za mikrofon...