Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

fly.high

Signum - woda w kabinie

Recommended Posts

Witam.

Panowie i Panie, pomóżcie.

Ostatnio u nas sporo opadów. Niedawno jak jechałem w meeega ulewie, nieźle się zdziwiłem jak zaczęła mi się lać woda na kolana z okolic lusterka wstecznego.

Zdjąłem ten pierwszy plastykowy panel od mikrofonu UWA i nie widać skąd to leci. wygląda jakby spod sufitki. ostatnio był z tym spokój, ale dziś po nocce, jak ruszyłem to znów mi poleciało na drążek skrzyni.

wygląda to jakby się woda gdzieś zebrała i jak ruszyłem i wszedłem w zakręt, wszystko spadło mi na konsolę środkową.

auto mam od lutego ale dopiero teraz to wyszło. przednia szyba jest z 2009 roku, autko z 2007. także jakiś niemiec ją wymieniał. może jest źle wklejona? przeglądałem uszczelkę między szybą a dachem i wydaje się być ok. między rantem szyby a uszczelką jest rowek na około 3mm (wymusza go grubość szyby), później uszczelka która przylega do dachu.

Czy woda może lecieć gdzieś bokiem, np. przy relingach? Jeśli miał ktoś podobny problem, proszę o pomoc.

Edited by fly.high

Please login or register to see this quote.

JA miałem podobny problem ale w corsie b. Poprzedni właściciel wymieniał przednią szybę, została źle wklejona itp. Podczas codziennej eksploatacji nic nie przeciekało, dopiero jak auto stało dłużej w zimę ze śniegiem na dachu i przyszła odwilż, dopiero wtedy zaczęło pokapywać.

Tobie radzę, abyś jechał na jakiegoś karcher'a, z drugą osobą i żeby ona siedziała w środku i szukała przecieków a ty żebyś lał wodą w miejscu łączenia szyby z karoserią. Raczej to będzie to, no chyba że się skrapla woda na dachu od wewnątrz w wyniku zmian temperatur (?) lub tych właśnie opadów i potem jak ruszasz to się wylewa do środka.

dzięki za odpowiedz. z tym skraplaniem to raczej nie. to się dzieje ewidentnie jak pada deszcz, i to nie jest parę kropelek, tylko lekka stróżka. chyba wystarczy jak poleje w odpowiednie miejsce wodą z wiadra, tylko czym to uszczelnić? z zewnątrz silikonem? czy możliwe jest zdemontowanie przedniej szyby i jej ponowne wklejenie?

Please login or register to see this quote.

Mi w corsie wycinali i wklejali ponownie szybę, więc z tym problemu nie ma.

sprawdź szybę czy nie była zmieniana bo na 90% jak była wymieniana to będzie przyczyną, w zeszłym roku przerabiałem temat wody w aucie z tym że mi woda przelewała się za deską jakby była w nawiewach, jak lałem z karcher to wody nie było w środku tylko po deszczu a wynikało to z tego że jak lejesz z karcher to woda za szybko spływała a po deszczu się sączyła i wpływała do środka

zapytam jeszcze dla ścisłości czy masz szyberdach, osobiście nie mam takiego przypadku ale kolega w vectra b miał podobny kłopot, miał zatkany jakiś kanalik odpływu wody z szyberdachu.

nie mam szyberdachu i pisałem ze szyba była wymieniana. nie ma możliwości zeby ciekło gdzies od tych bocznych srebrnych listew na dachu, co sie na nich montuje relingi?

jak szyba była wymieniana to na pewno tu leży przyczyna, musiał klej puścić bo szyba pewnie była punktowo wklejana. Zrób test z karcher i spr czy masz wodę w środku jak nie to potem polewaj dach z węża ogrodowego lub poczekaj na deszcz i spr czy masz wodę w środku (pewnie będzie) a wynika to z tego że z karcher jak lejesz to woda za szybko spływa z auta i nie ma kiedy się dostać pod szybę a jak pada deszcz to powoli się sączy a to oznacza źle wklejoną szybę.

Guest Sigmuś

Witam,

jestem nowym uzytkownikiem, niedawno kupilem Signum 2006 r. i ostatnio zauwazylem ze w kabinie po stronie pasazere zbiera sie woda na dywaniku, pojechalem dzis na Karchera i solidnie go splukalem i zauwazylem ze woda wykapuje spod schowka (jest tam kilka otworow ) i woda kapie z tych otworow i wycieka spod krawedzi ktora oddziela jakby kokpit od komory silnika. Zagladalem pod maske tam gdzie jest filtr kabinowy i widzialem ze tam zbieraq sie dosc sporo wody. Pytanie co moze byc przyczyna...moze klimatyzacja nie odprowadza skroplin pod samochod a moze jakas rynienka odpywowa jest niesczelna.

a masz filtr przeciwpyłkowy ?

jeśli go brak, to może woda leci przez wentylator ...

najlepiej wymontuj schowek i poobserwuj.

p.s. sprawdź również czy masz drożny odpływ wody z podszybia ...

Edited by jotef

Guest Sigmuś

mam filtr przeciwpylowy ostatnio go wymienialem wraz z innymi filtrami, a gdzie najlepiej popatrzec za tym odplywem wody z podszybie, bo patrzalem i woda stala wlasnie pod filtrem kabinowym, i jeszcze pytanie ktoredy ona sie moze dostawac do kabiny??

Guest MatSzcz

Odplyw wody masz wlasnie pod filtrem kabinowym, i bodajze po drugiej stronie drugi mniejszy, Jak mowisz ze leci po stronie pasazera to najprawdopodobniej masz zapchany wlasnie odplyw pod filtrem kabinowym i woda zbiera sie tak wysoko ze przelewa sie do filtra i dalej do kabiny przez wentylator.

Guest vertical

...dokladnie,potwierdzam to co napisali koledzy,masz zapchany odplyw pod filtrem kabinowym,czasami gromadza sie tam liscie i inne smieci....odplyw jest gumowy tak wiec wystarczy poprostu troche go obciac-skrócic i ten sposób otwór sie powiekszy i da swobodny przeplyw wody i lisci.....

ps.tez mialem "kryty basen" w Viki dwa lata temu i........moja kochana zona znalazla przyczyne

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_uklon.gif" alt=":uklon:"> ,a ja zachodzilem w glowe "o co kaman"...pzdr.

Guest MatSzcz

Taka zona to skarb

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Guest vertical

zgadza sie,prawdziwy skarb.......a na dodatek podejrzewalem ze to przez jej "buciki i parasolke" woda sie gromadzi

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:"> ....

..no to mi udowodnila...

Guest Sigmuś

Dzieki PAnowie za podpowiedz rzeczywiscie w tym odplywie pod filtrem bylo pelno syfu i przez to woda sie gromadzila, na filtrze kabinowym bylo widac poziom do ktorego siegala woda (prawie do polowy) i przez to sie przelewala do srodka, teraz pozostaje wysuszenie.

Witam!

Mam podobny problem w VC. Po opadach deszczu mam wode na dywaniku od strony kierowcy.. woda pojawia się po deszczu ale dopiero jak samochodem ruszę badz nim bujne..tak jakby sie gdzies zbierała i po bujnięciu nadwozia sie wylewala do wnetrza. Woda wylatuje od strony kierowcy z nad dzwigienki otwierania maski. Wyczyscilem kanaliki odplywowe z podszybia, rozebralem słupek we wnętrzu, wszystkie plastiki z pod kierownicy, zdjęłem błotnik lewy i kurde nigdzie przyczyny nie widać! a jak wodą auto polałem i bujnęłem nim to cały wodospad się zrobił w miejscu łączenia aluminiowej konstrukcji deski z konstrukcją samochodu ( kurcze mogłem zdj zrobić bo nie wiem jak to miejsce nazwac). Dodam ze dzieje sie tak od poczatku jak auto posiadam i raczej wykluczam zle wklejoną szybę bo dwa miesiące temu sam ja wymieniałem i jest to samo

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> .. muszę chyba deskę zdemontowac i wtedy polac wodą i zobaczyc.. Czy możecie mi udzielić jakiejs instrukcji jak deskę zdjąć??

miałem dokładnie tak samo, problemem była szyba czołowa i nie mam na myśli tego że mogłeś ją źle wkleić, pod szybą jest zgrzew blachy i prawdopodobnie on puścił u Ciebie niestety tego nie widać bez wycięcia szyby. Jak jeździsz i na zakrętach słyszysz że woda się przelewa za deską to na na pewno to.

i co z tym problemem zrobiłeś??

aby zlokalizować dokładnie miejsce przecieku musisz polewać wodą dach tak aby ona powoli sobie spływała, najlepiej jest też zdemontować pod szybie z wycieraczkami i wtedy powinieneś ustalić mniej więcej którędy woda się dostaje do środka i w którym miejscu trzeba zakleić dziurę ale obawiam się że aby ją zakleić ponownie będziesz musiał wycinać szybę, przynajmniej u mnie była taka konieczność bo inaczej nie dało by się tego dobrze zrobić

podszybie juz demonowałem dwa razy i przecieku nie udało mi sie zlokalizować. Dzisiaj chyba przybiorę się do rozebrania kokpitu w środku i może wtedy od środka przeciek zlokalizuję.. oby sie udało..

Czy ktoś może mi podsunąć jakies wskazówki jak rozebrać ten kokpit? niechce nic uszkodzić.

jak chcesz tego od środka szukać to musisz całą deskę rozbierać

Mi dzis zaczelo tez doskwierac. Jutro musze sprawdzic odplywy ale mi sie nie leje na podlogewiec raczej nie to a poza tym filtr sprawdzilem

w trasie i nie byl mokry(mam weglowy). Mi wali woda na deske rozdzielcza a male kropelki wali mi az na cala dlugosc deski.

Dzis lalo ostro i podczas jazdy ponad 170 zaczelo jakby wdmuchiwac wode na deske ale nie z kratki tylko po stronie pasazera

gdzies na wysokosci srodka wycieraczki pasazera. Podlozylem papierowy recznik grubo i dalej jechalem bo coiz zroobic trasa 1000km.

Na dole szyby jest metalowa listwa do mocowania podszybnia - czy on tez jest klejona?

Szyba byla wymieniana przez mnie zaraz po zakupie zaliczylem pajaka w prezencie od tira.

Podejzewam, ze zle przyklejona.

Ale z drugiej strony taka dziura i zeby az tak dmuchalo?

EDIT:

Jak kogos to interesuje...szyba przepuszczala i zeby sie dalej nie bvawic...dla tych co maja AC...szybie sie nagle pekniecie zrobilo...jutro jade wymieniac :>

Edited by satariel666

@fly.high

poradziłeś sobie z tą wodą? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Witam panowie mnie tez dopadlo.Mam mokro na tylnich prawych drzwiach od strony pasazera. Caly boczek jest mokry.Dzieje sie tak kiedy pada, na myjni nie zauwazylem tego problemu.Dzisiaj caly dzien pada.Na co zwrocic uwage ?? Musze rozebrac drzwi zeby to sprawdzic czy da sie to jakos mniej inwazyjnie sprawdzic skad ta woda???.A wiec temat rozwiozany jeszce raz naklejona folia oraz zaklejona mala szybka ta trojkatna z tylu tamtedy dostawala sie woda

Edited by Gryga