Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
magicfoster

błąd tps120 za wysokie napięcie nie da sie skasować

Recommended Posts

Mam ten problem mimo wymiany tpsa i kasowania błędów on zawsze pozostaje, mam 2szt oryginalne i jedną nową podróbkę na której jeżdżę, czyli komp widzi jakby przepustnica była cały czas otwarta. Auto ma lpg 2 gen, na gazie śmiga, a na pb podczas jazdy jakby się przycina, na innym tpsie dobrze ciągnęła na pb od 3tyś. silnik x18xe. Ma ktoś jakiś ciekawy pomysł?

a sprawdzałeś przewody do czujnika położenia przepustnicy? Sam czujnik może być dobry, ale przerwa w instalacji może powodowac błędy.

dwa napięciowe sprawdzałem, tylko nie pamiętam, czy masę sprawdziłem, bo to sprawdzałem jakiś czas temu, może masa nie dochodzi z kompa?

Edited by magicfoster

to nie jest prom kosmiczny, a samochód. zerknij po kostce i po wiązce czy wszystko ok. Zawsze można pomóc sobie miernikiem i sprawdzic "przejścia"..

ogólnie to instalacje elektryczną na silniku mam do kitu, wszystko się sypie jeśli chodzi o izolację kabli, mam wiązkę z astry z tego motoru, wszystko tak samo tylko czujnik rozrządu inny, ale przekładka to sporo pracy. Czytałem, że najlepiej pod techa rzucić sterownik i wszystko wgrać na nowo, mam też kompa od astry, tylko tu jest RS, a z astry RW dostałem z silnikiem i wiązką więc nie wiem czy można zmieniać. Wstępnie wlałem do pb środek STP i zobaczę jutro, jeśli nie będzie poprawy to przejże kable. Stare świece jak wyjmowałem wcześniej to jedna była czarna...

Please login or register to see this quote.

hmm, jeżeli gaz 2 gen to raczej możesz od razu mierzyć ciśnienie na cylindrach........

na gazie chodzi dobrze, a przede wszystkim to ten motor nie widział gazu bo jest z niemieckiej astry sam go zmieniałem i ciśnienie ma dobre na każdym cylindrze, wstępnie jest lepiej na pb po stp, ale zobaczę w dzień dokładniej, bo może to syf we wtryskach jest... Lecz najważniejsze czemu ten błąd tpsa zostaje czy to z powodu lpg, choć lpg jest wpięty pod cewkę WN a nie tpsa