Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Spawacz

Wymiana oleju wysysarka czy tradycyjnie?

Recommended Posts

Witam, nie znalazlem podobnego tematu wiec pisze temat.

Co jest lepsze dla silnika wysysarka do oleju czy tradycyjnie, ktora z tych wymian pozostawia mniej syfu w silniku?

Czy ta cala wysysarka jest bezpieczna? Znajomy mechanik kupil sobie tak sprzed i zastanawiam sie czy nie udac sie wlasie na taka wymiane. Co wy na to chlopaki?;p

Wysysarka ma na celu nie ruszać korka spustowego (co za tym idzie szybsza wymiana )Kiedy rozbierałem miskę w swojej VB doszedłem do wniosku że , czy wysysarka czy tradycyjna wymiana oleju nie robi różnicy

Choć osobiście wole tradycyjna metodę

Chyba cos już było na forum o tym...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> :mysli:

Moje zdanie jest takie - nigdy wszystkiego dobrze nie "wyssiesz". Jak po normalnemu odkrecacz korek, który jest nota bene na samiutkim dole miski olejowej to siłą rzeczy spływający rozgrzany olej zabiera ze sobą także syf, który się zbiera na dnie miski. I przynajmniej jesteś pewien, że wszystko wyleciało, bo przestaje w końcu kapać. A jaką masz pewność, że wszystko zostało wyssane, skoro i tak nic nie widać?

Dodatkowo w miskach zawsze jest lekka pochyłość w stronę korka - więc jeżeli podnośnik jest wypoziomowany to olej ścieka niemalże do ostatniej kropli.

Ja ostatnio zmieniałem uszczlekę miski w Cytrynie, ale najpierw przez 15 min ciepły olej wyciekał z miski. Następnie miskę zdemontowałem - max co zostało starego leju i syfu to może 30 ml ( mały kieliszek....

/emoticons/default_pijaki.gif" alt=":pijaki:"> ..)

Reasumując - staromodne spuszczanie jest moim zdaniem lepsze.

Też uważam, że lepiej przez korek, tradycyjnie.

Bylem przy tym jak mechanik wyciagal olej wysysarka i po odkreceniu korka nie wyleciala ani jedna kropla oleju;0 Wiec chyba cos to pomaga.

Tu wlanie jest ten plus w wysysarkach ze nie musisz odkracac korka a u mnie jest problem bo ktos zajechal gwint w misce i co 2 wymiane musze wymieniac na nowy korek bo nie trzyma dobrze;(

no to jak narazie widze wysysarka vs tradycyjna 0;3

Edited by Spawacz

Please login or register to see this quote.

he he.. bo sam "męt" został na dnie, a to nie płynie.....

Wiesz - teraz w miskach jest sporo przegród itp - nie zawsze wszystko się wyssie.

A po drugie - nie mniej ważne - na korku masz mały magnes. Jak go odkręcisz to widać ile jest opiłków metalu. Dużo - coś się dzieje z silnikiem. A przez odsysanie tego nie zauważysz.

Po trzecie - jak olej spływa to widać jego konsystencję - mówi to o jakosci oleju i ew. przebiegu. Przy wysysaniu widzisz tylko czarny płyn w rurce.......

A no widzi kolega to juz jest jakas konkretna odp.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

->

Please login or register to see this link.

Edited by matrox