Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

majkixxl

problem z NCDC 2013 (klapka, magazynek, zmieniarka)

Recommended Posts

Witam serdecznie Wszystkich i proszę o poradę

Z miesiąc, może dwa po kupnie auta zaczęły się u mnie problemy z radio Siemens NCDC 2013.Najpierw sama klapeczka sie chciała się otwierać po naciskaniu guziczka odpowiedzialnego za tą funkcję a następnie zmieniarka jak weszła do środka tak juz tam została do dnia dzisiejszego (jezdżę tak prawie rok :-) ) Jakoś nie przejąłem się tym wybitnie gdyż CD od nawigacji smiga mi ładnie i bez zastrzeżeń. Ale coś mnie natchneło ostatnio i postanowiłem coś z tym zrobić więc poszukałem i pojechałem w Gorzowie do Panów co zajmują się Audio Car Servisem i tam mi powiedzieli, że ten typ tak ma (typowa usterka mechaniczna spowodowana trzęsieniem na polskich dziurach - tak powiedzieli) i jedynym ratunkiem jest kupienie samej zmieniarki bo podobno to radio składa się z dwóch części (nie licząc ekranu). Nie wiem jak jest dokładnie bo próbowałem je wyciągnąc i szarpiąc się długi czas nic mi to nie dało więc nie wiem.

I do Was pytanie czy tak jest rzeczywiście? Czy kupując/załatwiając sobie tą dolną część (narazie szukałem i nie mogłem znaleść nic oprócz całego radia które na allegro kosztuje 600-800 pln a za tyle to wolę słuchać radia z telefonu) nie będzie problemu z uruchomieniem radia? Bo chyba "skrzyneczka" jest przypisana do ekranu jakimś kodem. Jak to jest w przypadku gdy sprzęt jest sztukowany? Albo czy znacie kogos kto by się tej naprawy podjął? I wogóle jakie koszta tego musiałbym ponieść?

Z góry dzięki za wszelakie informacje i pomoc

Witam

Czy chodzi Tobie o tzw zmieniarkę na płyty? Taki magazynek ma chyba kolega Buluś, napisz do niego.

Tzn magazynek na płyty jest włożony do kieszeni i nie chce wogóle wyjść. Także nie wiem czy to problem tkwi w mechanizmie magazynku czy w mechanizmie kieszeni do której jest wkładana. Czy wyciągnięcie całego radia, wyjecie magazynku i ponowne włożenie już nowego magazynku naprawi działanie tego problemu? Bo wogóle choć magazynek jest włożony do kieszeni to komputerek nie wykrywa go. Już mógłbym przeboleć wieczne słuchanie 4 płyt ale problem tkwi w tym ze na ani nie mogę wyjąć magazynku ani nie mogę odsłuchać tych płyt co są w środku bo nie są wykrywane prze komputer. Dlatego wydaje mi się że problem tkwi w dolnej części radia / kieszeni do której jest wkładany magazynek, czy się mylę? Czy wogole to radio wypieprzyć na szrot i wstawić sobie za nie zdjęcie żony?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tam siedzi zmieniarka Philipsa. Czesto wystepujacy problem z wykrecajaca sie srubka w zmieniarce , ktora potrafi przyblokowac magazynek.

Niestety ale musisz wyjac radio i dokopac sie do zmieniarki, otworzyc ja i znalezc ową wykrecona srubke.

odświeżę .... mam dokładnie to samo z tym że wyjąłem radio wymontowałem cdc otworzyłem potem patrząc od przodu radia po prawej stronie są 2 zębatki najpierw mała potem duża i jak tą małą pokręci się w kierunku tyłu radia to głowica lasera obniża się trzeba kręcić aż zjedzie na sam dół i jeszcze trochę i następuje uwolnienie magazynka... tylko że po złożeniu zamontowaniu radia i włożeniu magazynka do radia dzieje się wszystko od początku cdc nie reaguje na przycisk wyjęcia magazynku i nie widzi żadnych płyt .... no i ja się chcę dowiedzieć "jaka śrubka?" gdzie? czy uwalona cdc?

Problem nie tkwi w srubkach tylko w tasmach laczacych elektronike z napedem plyt i laserem. Nie do kupienia nowe. Tylko uzywke kupic mozna i przelozyc mechanike do swojej elektroniki.

Mam podobny problem z NCDC2013, nie reaguje przycisk i nie wychodzi magazynek na płyty CD, ale jak odłacze akumulator i ponownie podłącze to zmieniarka działa do następnego wyłaczenia zapłonu, jak wam się udało rozwiązać ten problem? o nie wygląda na jakiś mechaniczny problem, i jest błąd na komputerze nr 2123 brak komunikacji zmieniarki z magistralą,

pozdrawiam