Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
thomashek

LIQUI MOLY CERATEC - Dodatek do olejów silnikowych

Recommended Posts

witam,

tak jak w temacie

chciałbym poznac Wasze opinie na temat tego dodatku, jakie sa tego skutki i czy rzeczywiscie poprawia wydolność silnika z przebiegiem dosc znacznym

dodam ze zastanawiam sie nad zakupem takiego specyfiku ale nie wiem czy warto i dlatego chciałbym abyscie sie wypowiedzieli,jezeli ktoś z Was juz wczesniej uzywał tego oto dodatku.

Konkretnie tego dodatku nie uzywalem (ani nawet o nim nie slyszalem) ale zastosowalem ceramizer (tez dodatek ceramizujacy - polski wymysł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ktory ustablizował prace silnika (troche wyciszyl, a nepewno wyrownał jego prace, bo juz nie rzuca mi buda całą) mocy to raczej nie zwieksza, choc podobno poprawia kompresje na cylindrach ale to sprawdze za kolejne 1500km (bo dodatek osiaga pełna sprawnosc po przejechaniu 3000km lub po iluś tam motogodzinach pracy silnika, ilu dokładnie juz nie pamietam).

Wcześniej miałem Mercedesa w dieslu silnik CDI.

Mój mechanik na prawde dobry specjalista w swojej dziedzinie powiedział mi kiedyś, że produkty lliqui moy sa to jedne z nielicznych preparatów które na prawde pomagają!

Nie pamietam nazwy ale miałem problem z czarnym dymem (wymienilem / wyczyscilem EGR, kolektor, cały układ dolotowy, wtryski podkladki pod wtryskami, odme) i nic nie pomagało. Dolaliśmy liqui moy i dymienie ustało i już do konca mojej eksploatacji się nei pokazało!

Więc chyba warto, a tym bardziej, że produkty te odziwo nie są drogie.

Ostatnimy czasy dokoanełm rekonensanu i postanowiłem, że w krótce tj. zaraz po zmianie oleju dodam ten Ceratec.

Z tego co wyczytałem:

1. nie nadaje się do każdej benzyny (w niektórych potrafą się świece wypalić, czy tam coś podobnego).

2. Ceartec lejemy do niezużytych i tylko lekko wyeksploatowanych jednostek.

3. Do tych mocno zjechanych jest MoS2.

4. Ważne, aby dodoać do świeżego oleju, i po dodaniu trasa ok 100km.,

5. Poczytałem na róźnych forach i ogólnie Ci którzy zastosowali byli zadowoleni i jakieś 90% przypadków odczuło poprawę w różnych obszarach (spalanie, praca jednostki itp).

6. Wg mnie produkt powinno się sotoswać tam gdzie mamy doczynienia z "cieńkim filmem olejowym" np. niektóre z oleji sygnowanych logo producneta samochodu, tam gdzie jednostki są narażone z duże przeciążenia z powodu wad konstrukcyjnych. I ogólnie każdy komu zależy na ochornie serducha.

7. Te 60zł za ten Ceratec to nie majątek, a może pomóc wiele.

Proponuje Moto Doktora.

Wysokiej jakosci dodatek do oleju ktory sprawi ze silnik dostanie 50% wiecej mocy i bedzie lepiej pracowal...

...nastepne bajki na dobranoc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jednie piszą, że działa inni, że nie działa. Więc jak jest naprawdę.

Odpiwedź na to pytanie może być zaskakująca. Wystarczy spojrzeć na sprzedaż LM Ceratec, a nie jest z nią tak źle.

Wystarczy zapytać w serwisach i poprosić, aby dolali opakowanie 300ml do oliwy podczas zmiany. Mogę się założyć, że dodadzą pomimo, że auto na gwarancji etc. Oczywiście w DE, bo u nas jest z tym różnie. I każdy na każdym kroku chce tylko zarobić, a jakie są układy w serwisach o tym niebędę pisał. Wracając do meritum tematu.

1. LiquiMoly Ceratec zawiera min.:

- fosfor 656 mg/kg

- cynk 776 mg/kg

- wapń 1598 mg/kg

- bor 359 mg/kg

- molibden 5419 mg/kg

2. Właściwości ochronne zapewnia bor + molibden.

3. Pozostałe pierwiastki znajdują się w każdym oleju i odpowiadają za jego jakość, trzymanie parametrów w czasie użytkowania etc.

4. Fosfor, cynk, wapń znajdują się również w różnego rodzaju płukankach typu motor flush. Pierwiastki występują w skali powyżej 10mg/kg np. fosfor, cynk ponad 2000mg/kg, wapń 800mg/kg.

Także z chemicznego punktu widzenia produkt musi spełniać to o czym pisze producent w karcie technicznej.

Oczywiście my użytkownicy opieramy się na tym co odczujemy organoleptycznie. Głównie odgłos i kultura pracy silnika. Producenci zdają sobie z tego doskonale sprawę i stosują dodatki które na to wpływają w samym oleju.

Takich produktów jest trochę na rynku, ale większość ma aktywnych składników poniżej 10mg/kg, Także choć byśmy wlali sam produkt zamiast oleju silnikowego to i tak nie usłyszymy różnicy. Są to głównie budżetowe środki z stacji paliw lub marketów. I naprawdę nie ma wśród nich ani jednego produkt który może zrobić cokolwiek. Także zamiast wydawać kilka zł na taki produkt lepiej kupić 2 piwa.

Jeżeli po zastosowaniu nie widzimy różnicy w pracy silnika znaczy to, że nasz motor jest dobrym stanie i tak naprawdę nie ma co poprawiać.

Takie środki polecane są szczególnie po remoncie silników (np. szli wału, wymiana panewek). Np. do niejakiego subaru standardem jest stosowanie takich modyfikatorów na stałe, tj. wszystkie element pracujące, trące, przenoszące różne napięcia są pokrywane takimi pierwiastkami (bor, molibden), oczywiści po wcześniejszym wyjęciu ich z silnika.

Najbardziej opozycyjne i zajadłe stanowisko w kwestii nieprzydatności takich środków zbierają ludzie którzy nigdy czegoś takiego nie skosztowali i jednocześnie są tak zacietrzewieni, że nie ma sposobu, aby zmienili zdanie. Jednocześnie nie wykazują chęci i woli spróbowania, przekonania się. To tak jak z tymi radzieckimi kosmonautami którzy lecieli na słońce. A z tych co stosowali to duuuża większość jest na większy lub mniejszy +, a osoby na będące na „ – „ można policzyć na palcach jednej ręki.

Oczywiście mowa cały czas o LM Ceratec.

witaj ja od pewnego czasu stosuję:

Please login or register to see this link.

i uważam że to dobry wybór.