Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maxreif

Gdzie jest jakiś pin na którym znika napięcie podczas rozruchu

Recommended Posts

Witam

Panowie proszę o możliwie szybką odpowiedź bo auto w rozsypce:

Skąd wziąć +12V po stacyjce w VB 2.0 DTH '97r. w komorze silnika? Z którego złącza i jakigo pinu.

Zależy mi na tym aby w momencie rozruchu silnika pin z napięciem12V był odcinany aby nie uszkodzić świateł dziennych.

Pozdrawiam

maxreif

nie jestem pewnien ale chyba u mnie w chwili kręceia rozrusznika przestawała kręcić się dmuchawa nawiewu.

W moim dieslu nic się chyba nie wyłącza ale na forum czytałem, że w jakimś złączu w komorze silnika jest możliwość znalezienia +12 V, które chwilowo się wyłącza podczas rozruchu silnika. Może ktoś z doświadczonych w elektryce samochodowej się wypowie.

Please login or register to see this quote.

W komorze silnika znajdziesz +12V po zapłonie w kilku miejscach, ale będzie ono zarówno w pozycji II jak i III kluczyka, a więc również w momencie rozruchu.

Jeśli natomiast szukasz miejsca gdzie napięcie jest tylko w pozycji II to, jak zauważył kolega

Please login or register to see this link.

taką właściwość ma jedynie instalacja klimatyzacji/nawiewu, czyli urządzenia w obwodach zasilanych przez bezpieczniki F2 i F40 (

).

Tak więc jeśli chcesz aby światła gasły w momencie kręcenia rozrusznika, to musisz wpiąć się w tą właśnie instalację, chociaż moim zdaniem nic się nie stanie jeśli na czas rozruchu dostaną nieco niższe napięcie ...

Edited by simeone

Dzięki za zainteresowanie

Pisałem o złączu z opcją pojawiającego się i podczas rozruchu znikającego napięcia ponieważ przeczytałem o tym pod tym linkiem

post nr 2.

A gdzie szukać przewodzików łączących się z bezpiecznikami F2 i F40? W którym złączu i gdzie tego złącza szukać?

Pozdrawiam

maxreif

Edited by maxreif

Please login or register to see this quote.

To zależy czy Masz klimę.

Z napięcia po bezpieczniku F2 możesz korzystać pod warunkiem że nie ma klimy.

W wersji z klimą bezpiecznik F2 jest podpięty cały czas pod zasilanie, a dmuchawę rozłącza dodatkowy przekaźnik.

Napięcie z F40 jest pod maską, ale dla kilku silników benzynowych oraz DTI bez klimy.

Najwygodniej pod maską jest podłączyć się pod złącze X3 pin 11.

Napięcie tam jest po zapłonie i wyłączane w momencie kręcenia rozrusznikiem.

Dotyczy to wszystkich wersji poza Z22SE z ręczną klimą.

No dzięki Kolego.

Auto mam z klimą manualną DTI 2.0 na silniku DTH.

Oczywiście złącze X3 jest przed aku i jest koloru białego, tak? Powiedz mi jeszcze jak wyciągnąć wtyczkę ze złącza X3. Próbowałem to zrobić i za nic nie mogę jej wyciągnąć. Trzeba coś nacisnąć czy podważyć?

kiedys ja demontowałem i też się namęczyłem

nie wiem dokładnie jak to zrobiłem ale udało mi sie to rozmontować chyba od dołu z kanału. zdjołem ją z zaczepu i kąbinowałem.

ona sie przekręca i wysówa jedna z drugiej. jak by się nie dąło to mozesz od góry ten plastik na siłe pociągnąc góry i się rozejdzie bo jest skąłdany z dwóch połówek.

Na złączu jest nakrętka.

Przekręć w lewo i podnieś do góry.

Please login or register to see this attachment.

Dzięki Panowie, jutro będę próbował.

Pozdrawiam

maxreif

NOOO Wielkie dzieki Panowie!!! Elektrykę VB macie obeznaną.

To się nazywa fachowa i konkretna pomoc. Wszystko działa jak miałem w zamyśle, czyli światełka na czas rozruchu się wyłączają i o to mi chodziło.

Jeśli mogę jeszcze skorzytać z Waszej wiedzy to proszę o poradę w następującej kwestii:

Jak nie ma kluczyka w stacyjce i są włączone chociażby światła postojowe to przeciemnienie wnętrza działa prawidłowo. Jeśli włączę zapłon i np. postojówki to wnętrze się sciemnia oprócz wyświetlacza TID. Ten świeci się na maxa. Gdzie szukać błędu?

Pozdrawiam

maxreif

PS Pisałem o tym problemie w innych wątkach ale nikt nic nie poradził.

A czy moglby ktos wrzucic zdjecie ktory to jest dokladnie kabelek, do ktorego trzeba sie wpiac (+ po stacyjce, obojetne mi to jestt czy beda sie zapalaly przed rozruchem). jestem kompletnie zielony z elektorniki w aucie, a juz szczegolnie w VB bo dopiero kupilem to auto i je poznaje:) z gory dziekuje:D