Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ass

Poradnik-Komputer Pokładowy do VC (z TID na GID)

Recommended Posts

Witam.

Pozwolilem sobie na stworzenie i prosbe o dodanie poradnika-zmiana TIDa na GIDa. Mam nadzieje ze komus sie przyda fotorelacja z opisem, doda pewnosci co do decyzji o wymianie wyswietlacza.Pozdrawiam

Poradnik jest odnosnie wersji przedlift.

Sciagac i wymieniac !!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

Edited by ass

Guest KERADA

Chciałbym zmienić wyswietlacz z TID'a na GID'a, a radio CD30 chcę zostawić (Vectra polifcie 2006) i mam kilka pytań:

1. Wyswietlacz 13132282 EQ lub 13154972 XR (wyciagnięte z rocznika 2005, nie wiem czy przedlift czy polift) - czy będą pasowały do "kratkii wentylacyjnej" oraz czy bedzie działał z radiem CD30 , jeżeli tak , to który lepiej wybrać?

2. Czy wyswietlacz musi być wylogowany?

3. Czy złącze - kostka będzie pasowała?

4. Czy muszę pociągnąć dwa przewody od radia , czy już one są fabrycznie w wersji polifice?

Czy muszę zrobić coś jeszcze , o czym może zapomniałęm (oprócz op-com'a)?

Ad.1 Musisz szukac koniecznie z polifta

2 Wyswietlacz musi byc koniecznie wylogowany

3 Do TIDa masz 18pin a do GIDa 32

4 Sterowanie bedziesz mial normalnie

Jak sie myle niech ktos poprawi

W polifcie wtyczka jest ta sama do GID i TID

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wyświetlacz GID musi być z polifta i wylogowany .

Żadnych kabli nie trzeba będzie dokładać tylko podmienić i zalogować

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie, ploftowy TID ma 32 piny i też jest logowany do radia.

Zależy co chcesz załozyć BID czy GID.

Jeszcze u mnie leży wyświetlacz 3 liniowy GID świeżo wylogowany Na pw mogę dać namiar na właściciela jak jesteś zainteresowany.

GID może być z przejściówki lub polifta tak dla uściślenia..

Guest KERADA

Please login or register to see this quote.

Dzięki za wszystkie info. Co do GID'a poszukuje z tzw pełną grafiką.

Może wymienię radio na CDC40 Opera z wyswietlaczem mam okazję kupić za około 600 zł wylogowane z rocznika 2008 i gwarancją roczną.

Jeszcze raz dzieki

przepłacasz i to nieźle..

Ma ktoś może 2PINy do złącza diagnostycznego? Chciałbym obalić mit (tzn sprawdzić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) czy konieczna jest ich instalacja i co ew. daje taka instalacja.

Ja GID wkładałem ponad 1,5 roku temu i pinów nie prowadziłem ze złącza diagnostycznego

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

Poradnik fajny

Edited by FOTON

witam mam pytanie zmieniłem Tida na Gida mam radio CDR 2005 Vectra przed liftem i chodzi o to czy da rade zmienić radio z CDR 2005 na CD 30??

I jak to wygląda, chodzi mi o ty czy tylko wymiana radia i już czy trzeba coś kombinować.

I jeszcze jedno mam wyświetlacz GID o symbolu WZ i nie moge mu ustawić jezyka polskiego, czy to moze od op coma zależy?Czy nie w każdym jest język polski, Gid mam z anglika....

Było to na forum już duuuużo razy

ogólnie potrzebny jestem CIM z obsługą rolek, kierownika z rolkami, poduszka w kierownice, wyświetlacz poliftowy, panel klimatyzacji...

szukaj w działach kupie/sprzedam, lub bezpośrednio pisz do Bulusia (ma pełna skrzynkę), lub włodarskiego (z tego co wiem też ma kilka części)

Kolego marmal004:

1. W GIDzie z lat 2002-2004 nie ustawisz języka polskiego bo go po prostu tam nie ma.

2. Jeżeli chcesz wymienić teraz radio z CDR2005 na CD30 to musisz:

a) wymienić ponownie wyświetlacz na GIDa z lat 2004 - 2008 (wyglada tak samo jak ten o symbolu WZ, ale ma inną wtykę i inną elektronikę oraz symbol oznaczenia) lub jeżeli chcesz to możesz też zamontować kolorowego szerokiego CIDa takie jak przy navigacjach CD70 np jest.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> wymienić panel klimy o ile masz klimatronika na poliftowy bo Twój nie komunikuje się z poliftowym wyświetlaczem.

c) dołożyć sterowanie rolkami do kierownicy, ale samej kierowcy nie musisz zmieniać bo były kierownoce 4 i 3 ramienne z rolkami w przedlifcie.

d) sprawdzić czy Twój CIM ma funkcję rolek.

e) kupić radio. CD30 odradzam. Kup albo CD30MP3 (czyta mp3, bo zwykłe CD30 nie) lub CD40 OPERA (ma zmieniarkę na 6 płyt i fajne brzmienie) lub CD50Phone (ma mp3 i telefon wbudowany) lub cd70,dvd90 radia z navigacjami

Jak czegoś potrzebujesz lub chcesz coś wicej wiedzieć pisz do mnie na pw, jeszcze mam miejsce w skrzynce

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mógłby ktoś napisać jak zrobić taką przeróbkę przedlifta na polifta (CDR2005--->>>CD30MP3). Chodzi mi dokładnie jak to wygląda z instalacją ?

Mam Vectrce C 1,9 cdti 2005r, z radiem CD30 i wyswietlaczem małym TID, chce kupic CD30mp3 i GID

Mam pytanie czy mógłbyś podpowiedziec jaki wyświetlacz z jakim oznaczeniem kupic?

Rozumiem, że wyświetlacz powienien byc poliftowy, czyli jakie oznaczenie powinien miec?

WZ są przed liftowe tak?

Znalazłem na allegro z oznaczeniem QJ chociaz nie jest to napisane czy jest GID czy TID,

jest ktoś z okolic Sosnowca kto może pomóc mi w takiej wymianie ??

Kontakt PW jak będzie trzeba mogę zapłacić rozsądna cene

Odgrzeje kotleta bo mam mały dylemat.

Musze sprawdzić poprawność działania przedliftowego GIDa, 13 178 796 EU. czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi w które piny wpiąć zasilanie aby wyświetlacz zaświecił?

A czy miał ktoś taką sytuację po wymianie TID-a na GID-a w przedlifcie, mianowicie wszystko działa wyświetlacz zamontowałem XR, manetka aktywowana i działa tylko nie wyświetla takich funkcji od radia jak RDS,TP,AS ( radio CDR2005). Wie ktoś może dlaczego?

Witam, odgrzewam temat, czy jest ktoś w stanie dać aktywny link do instrukcji?

Czy u was też nie wyświetla się skala głośności radia ???? Przecież to jakaś porażka - wyświetlacz CID bez skali , albo brak wyświetlania  tempomatu gdy ustawiamy prędkość ....  shite jak ch..... 

no nie ma. I jakoś mało potrzebne. 

Jak komu kolego dla mnie to niedociągnięcia

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Please login or register to see this link.

Plusik poleciał, dzięki za pomoc.