Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest dom.mak

Auto nie odpala?

Recommended Posts

Guest dom.mak

Witam.

Od kilku miesięcy miałem problem z zapowietrzaniem się samochodu.

Teraz po wymianie filtru paliwa i czegoś tam(sorki że tak piszę ale nie pamiętam już dokładnie co wymienili) na wlocie do wtrysków auto chodziło bez zarzutu! (Trwało to jakieś 2 tygodnie) Do dziś...

Rano auto zaskoczyło, po czym po chwili zgasło. Nie można go odpalić, tak jakby był znów zapowietrzony. Tylko, że kiedyś jak był zapowietrzony to nic nie leciało z tłumika jak krciłem, a dziś jakiś dym leciał...

Może miał ktoś podobny problem i może mi powiedzieć co dolega mojej Viki.

Z góry dzięki!!

Na wtryskach mechanik miał wymienić gumki. Tylko teraz patrzę na wlot wtrysków i dwie "śruby" nie ruszone...

Jakieś błędy są? Swieci się check?

Dobrze by było podpiąć auto pod kompa i zobaczyć co się tam dzieje.

Na Placka próbowałeś odpalić?

Guest dom.mak

Błąd się nie zapala.

Wymieniłem te wężyki przy wtryskach i te trójniki. było widać, że coś z nimi nie tak może być. teraz czekamy co będzie dalej...

A czasem przez te dwa tygodnie co auto dobrze odpalało nie miałeś pełno w baku ? Ja tak miałem, gdy paliwa było na pewnym poziomie to było super. Lecz po zużyciu większości paliwa w baku występowało zapowietrzanie autka. Po wymianie uszczelniaczy na trawersach wszystko wróciło do normy. Jeżeli zostały wymienione tylko 4 gumki na wyjściu trawersa z bloku czyli tam gdzie podłączone są przelewy to została wykonana tylko połowiczna praca i tam szukałbym przyczyny. Ale najpierw skoro wymieniłeś trójniki i wężyki to może tutaj jest problem. Jeśli zaś to nie pomoże to proponuje sprawdzić tezę z poziomem paliwa w zbiorniku.

Mimo wszystko radziłbym odczytać błędy nie zawsze check wywali

Dobrze odpowietrzyłeś układ ?

zrób również jak marcinek napisał tylko w kolektor a nie w przepływke

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Da mu to tyle że odpali auto .... a problemu nie rozwiąże a za każdym razem ma psikać plakiem ?

A mnie się wydawało że najlepiej odpalać zapowietrzone auto na zaciąg. (no ale nie o tym temat)