Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
donking24

Zmieniarka CD

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym w mojej Viki zainstalować zmieniarkę CD,

mam radio oryginalnie montowane Philipsa.

Rocznik 96' kombi.

Wcześniej ponoć zmieniarka była w bagażniku i tam też prowadził kabel, jednak został wywalony.

Schowek również nie wygląda na wersje przystosowaną do montażu.

Gdzie mogła się fabrycznie znajdować zmieniarka ?

Jak się zabrać do tego tematu ?

Jakieś fotki i dokładny model radia mogę napisać rano jak potrzeba.

Pozdrawiam.

standardowo zmieniacz jest w schowku, ewentualna instalacja jeżeli nie została pocięta powinna się znajdować za schowkiem albo w narożniku progu po stronie pasażera.

Podaj model radia oraz zobacz jaką masz kość, gdyż różne zmieniarki miały rożne kostki.

Model radia to Philips 600.

W schowku nie widzę możliwości zamontowania zmieniarki.

Dlaczego nie widzisz takiej możliwości? Fabrycznie były w schowku.

Bo schowek na zmieniarkę ma taką kasetę do włożenia jej.

A mój schowek jest 'czysty' jeżeli o to chodzi.

Były dwa rodzaje zmieniarek, mała na 4 płyty i do niej była kieszeń oraz duża która philipsa która zajmowała cały schowek i z tego co kojarzę nie było mocowań, przynajmniej ja nie miałem, z 600 współpracował właśnie philips. Odkręć schowek i poszukaj wolno latającej kostk, takiej jak na zdjęciu

Please login or register to see this link.

Jeżeli jej nie będzie to znaczy że ktoś dłubał i nie wiadomo co zrobił z instalacją, wtedy pozostaje Ci znalezienie wiązki z odpowiednimi kolorami i reanimacja kostki.,

ja posiadam u siebie w aucie zmieniarkę cdc2 (6cd) z radiem phillips ccr 600. jeśli chodzi o schowek, to jest taki jak w wersji normalnej (tak mi się zdaje) tyle, że bez tylnej ścianki. zmieniarka montowana jest w nim poprzez wsunięcie jej od tyłu (po zdemontowaniu schowka). ze zmieniarki wystają po bokach 2 takie metalowe kołki które blokuję się w obudowie schowka, mam nadzieje ze w miarę jasno piszę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jeśli chodzi o wiązkę to tak jak już ktoś napisał, powinna być z tyłu za schowkiem, bodajże taka mała czarna wtyczka na jakies 8 pinów, nie pamiętam dokładnie. warto też sprawdzić czy za radiem w kostce ISO mamy jakby 3 segmenty bo to chyba decyduje o tym czy mamy wiązkę do zmieniarki.

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Edited by krystian_rad

Jak pisałem w schowku nie widzę mocowań na schowek, może schowek został wymieniony.

Jutro poszukam wiązki za schowkiem a pod listwą od strony pasażera to tam gdzie centralka centralnego ?

Możliwe że zmieniarka była montowana w bagażniku ?

Radio w kostce ma piny do zmieniarki.

A zmieniarka blaupunkt będzie pasować np do philipsa czy musi być ta sama firma?

Edited by donking24

Ja również nie miałem mocowań na zmieniarkę jednak instalację miałem.

Tak właśnie w tamtym rejonie.

Fabrycznie nie były montowane w bagażnikach, ewentualnie ktoś sobie mógł pociągnąć kable, ja tak zrobiłem u siebie.

Wszystkie kostki w vectrze mają piny i praktycznie każda vectra ma instalację pod zmieniacz, słyszałem tylko o jednym przypadku w którym nie było kostki.

Zależy jaką masz kostkę, były dwa rodzaje, jednak jak masz auto z 96 to raczej pozostaje Ci tylko duża philipsa, chyba że byś przelutował sobie kostkę od Blaupunkta, tylko nie wiem czy na 100% zagra z nim car600, wyższe modele na pewno tak.

Please login or register to see this quote.

osobiście posiadam Phillipsa ccr600 oraz CDC2 wlaśnie blaupunkta takze nie ma z tym problemu

Szukałem, jednak nie mam takiej kostki pewnie ktoś wyrwał i wywalił.

Co teraz ? Jak zrobić taką instalację?

Sorry, że zadaje może takie banalne pytania ale jestem początkujący w tych tematach.

W adresie podanym poniżej możesz odnaleźć

"Opel

radio: CCR600 (ewentualnie CCR800 Bose)

zmieniacz: CDC2 (ewentualnie CDC3)"

Masz ładny schemat połączenia wtyczki od zmieniarki z radiem

dałem oczywiście przykład taki jaki występuje u mnie w samochodzie, być może uda CI się podłączyć inną zmieniarkę pod to radio. W moim przypadku miałem w aucie wiązkę oraz zmieniarkę, musiałem tylko dokupic radio Phillipsa oraz magazynek bo gdzieś komuś zaginął

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

tu jest adres całej strony:

Edited by krystian_rad

Dzięki bardzo. A jakie masz podłączenie do zmieniarki, tzn. kable idą do radia i w co jeszcze są wpięte ?

Jeśli się nie mylę to jest to połączenie występujące tylko miedzy radiem a zmieniarką, zasilanie zmieniarka bierze prawdopodobnie z kostki ISO która wpinana jest do radia. Jednoznacznie ciężko mi to potwierdzić ponieważ sam nie rozbierałem, w takim stopniu tapicerki by sprawdzać te przewody ponieważ były tam fabrycznie razem ze zmieniarką. Proponuję, abyś wykonał sobie taki przewód na podstawie schematów które już widziałeś, ponieważ z tego co można tu przeczytać:

są one poprawne.

W razie czego w wolnej chwili mógłbym spróbować sprawdzić miernikiem ten schemat, czy pokrywa się z rzeczywistym połączeniem w moim samochodzie, ale to już w ekstremalnym przypadku

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by krystian_rad

tu masz ewentualnie gotową instalację do kupienia

Podłączyłem do siebie zmieniarkę Philipsa CDC3 i mam z nią problem.

Nie chce mi wyjść magazynek, po wciśnięciu przycisku próbuje ale gdzieś się blokuje.

Druga sprawa, jak wcisnę w radiu zmianę na zmieniarkę to mam komunikat CDC SAFE i to wszystko, wiem że jest zakodowana ale jak wymusić żebym mógł wpisać kod ?

jeśli chodzi o zablokowany magazynek, to być może jest to problem mechaniczny.

W mojej CDC tyle ze 2 jak się tak działo to wyjmowałem bezpiecznik od zmieniarki i po minucie wsadzalem ponownie. Czasem sie zacina przy wyjmowaniu magazynka, ale tu pomaga zwykle zresetowanie jej. Nie wiem czemu ale u mnie to pomaga wiec w tym przypadku za bardzo nie jestem w stanie Ci pomoc

co do wprowadzania kodu, w CCR600 nalezy trzymac wcisniety przycisk od przelaczania na zmieniarke (to koleczko) a nastepnie wlaczyc radio (chyba musi byc wlaczony conajmniej zaplon bo z tego co pamietam bez kluczyka nie chcialo mi sie tak wlaczac radio z trybem do odkodowania), po chwili na wyswietlaczu powinno sie uaktywnic mozliwosc wprowadzenia kodu. Nie napisales jakie masz radio, ale byc moze robi sie to tak samo.

Edited by krystian_rad

Dziękuje za odpowiedź, jutro sprawdzę bezpiecznik !

Radio mam Philips 600 co najdziwniejsze nie ccr600 a 600.

Ale kompatybilne ze zmieniarką.

nie ma za co dziękować, ważne by choć jeden z 2 problemów się rozwiązał, potem będzie myślało się dalej.

co do wprowadzania kodu powinno sie udać.

wracając do magazynka, jest to trochę dziwne, że czasem zawiesza się moja zmieniarka przy zmianie z płyty na płytę, a później trzeba, wyjmować magazynek bo wali komunikatem ("ER CD" czy jakoś tak), czasem właśnie nie chce wyjechać ten magazynek. to wyjęcie bezpiecznika służy temu by odciąć jej zasilanie i ją zresetować (nie skutkuje to pojawianiem się "CD SAFE", bo kod zapisuje się w radiu do czasu odpięcia klemy od aku). Po resecie ponownie mieli płytami, ładuje pierwszą i już wszystko ok działa, włącznie z wysuwaniem magazynka

oby w Twoim przypadku to pomogło, no zobaczymy

Robię jak mówisz i prosi o kod ale nie wiem czy to kod zmieniarki, jeszcze sprawdzę.

Orientujesz się może ile kosztuje odkodowanie takiej zmieniarki, bo nie dostałem kodu do niej...

A z bezpiecznikiem nie zadziałało, nie chce oddać magazynku.

Jeszcze jedno,

podłączenie robiłem na podstawie schematu z tej strony do opla

i mam problem bo zmieniarka jest cały czas włączona, nawet jak radio jest wyłączone i nie ma kluczyka i mi rozładowuje akumulator.

Edited by donking24

jeśli chodzi o wprowadzanie kodu to na 90% dot. to kodu zmieniarki.

niestety, ale z tego co poszperałem na necie cdc3 da się odkodować tylko odczytując jej EPROM, nie wiem ile taka usługa może kosztować, moją cdc2 odkodowałem sam kalkulatorem, z cdc3 tak się niestety nie da zrobić.

jeśli chodzi o przewód i rozładowywanie aku. w czwartek (nie mam mnie teraz w domu) wyjmę radio i zmieniarkę i posprawdzam jak jest u mnie z tym kabelkiem, teraz nie mam dostępu do miernika niestety. u mnie cały czas zmieniarka jest "podtrzymywana", nawet po wyjęciu kluczyków co widać choćby na przycisku od wyjmowania magazynka, jednak nie rozładowuje mi ona akumulatora :/

A możesz sprawdzić schemat połączenia z tej strony co podałem ?

Jeżeli tam jest poprawnie to ja też mam poprawne podłączenie.

muszę to porównać ze swoim oryginalnym kablem, niestety, ale nie znam się na tyle by sprawdzić ten schemat. Zobaczę czy u mnie na oryginalnej instalacji wszystkie piny pokrywają się z tymi podanymi na stronie, może wkradł się autorowi mały błąd, choć myślę, że już dawno ktoś by to zgłosił.

Jakbyś wpadł na coś to daj mi znać.

Dałem zmieniarkę do zdjęcia kodu, dowiedziałem się że magazynek może nie wychodzić z powodu zablokowania kodem.

Jak będę miał z powrotem to napiszę co i jak.