Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Daniel_Starachowice

1.7td isuzu-problem z odpalaniem

Recommended Posts

Witam mam taki oto problem

Silnik nie chce zapalic z kluczyka tylko na pych, myslalem, ze padl mi aku jednak po odpaleniu na popych troche pojezdzilem, zgasilem auto i nadal nie pali z kluczyka, ledwo kreci rozrusznikiem, ponadto przestal dzialac predkosciomierz, wariuje obrotomierz, swieca sie kontrolki abs, poduszki, nie dzialaja kierunki,tylne swiatla, przednie lekko swieca. co moze byc przyczyna?

Brak ładowania i padł akumulator

Jak juz odpali to nie swieci kontrolka ladowania

Czasami jest tak, że kontrolka gaśnie a ładowania nie ma. Weź miernik i sprawdź jak już go odpalisz ile masz na akumulatorze.

Poki co nie mam dostepu do miernika ale tez obstawiam ladowanie.

Jak naladuje aku prostownikiem odpala pieknie i wszystko gra tyle ze do czasu...po paru min zaswieca sie abs potem poducha, i po kolei predkosciom, obrotom, swiatla a na koniec mryga ladowanie.

Powiedzcie mi co moze byc przyczyna braku ladowania? Z gory zalozyc ze alternator? co spr? paski ok dobrze napiete

Dodam jeszcze ze po odpaleniu probowalem na pracujacym silniku wyjac aku i podlozyc inne i silnik zgasl, wiem ze w dieslu nie powinien....gdyby bylo ladowanie....

Edited by Daniel_Starachowice

Jeśli nie świeci kontrolka to stawiałbym na mostek prostowniczy, ale żeby to sprawdzić trzeba rozebrać alternator i odłaczyć ten mostek od regulatora i uzwojenia i dopiero miernikiem pomierzyć diody.

Please login or register to see this link.

No wlasnie czytam inne posty i tez to obstawiam. jutro wybiore sie do mechanika i mysle ze bede wiedzial wiecej, poki co dziekuje za podpowiedzi

Albo mostek albo szczotki z regulatorem. Nie każdy diesel będzie działał bez prądu. Masz elektryczne załączanie paliwa na pompie a jeśli nie ma akumulatora i ładowania to nie ma prądu więc zawór się zamknie i silnik zgaśnie

Auto u elektromechanika, brak ładowania, alternator na stół...zobaczymy co wyjdzie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Auto już sprawne, dzięki za sugestie.

Wymieniony mostek i regulator. Koszt całej operacji 140zł.

Dodatkowo wyszło, że mam do wymiany przekaźnik świec i gdy auto jest zupełnie zimne po odpaleniu świece są jeszcze długo długo grzane-mimo iż kontrolka grzania gaśnie.

Edited by Daniel_Starachowice

Przekaźnik masz dobry , tak ten typ ma, że grzeje świece do chyba 50st. Można to przerobić, było o tym na forum, minusem przeróbki jest, że przy większych mrozach po odpaleniu silnk nie równo pracuje lub gaśnie.