Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Sadoś

Błędy 115 oraz 125

Recommended Posts

Powitać wszystkich. Mam pewien problem a mianowicie w mojej viki 1.8 16 v silnik z18xel pojawiły się dwa błędy

P0115 błąd czujnika temperatury silnika oraz P0125 Czujnik temperatury płynu chłodzącego. I tu sie rodzi pytanie czy te dwa błędy dotyczą jednego czujnika czy dwóch oddzielnych? Czytałem forum i wiem że w viki są 3 czujniki. I pytanie, który wymienić oraz gdzie on się znajduje. Pozdrawiam i czekam na odp

Kolego vectry przed liftem miały dwa czujniki temperatury wkręcane w blok silnika patrząc na silnik od strony kierowcy pod cewką i jeden na chłodnicy. W poliftach natomiast były pierwsze dwa czujniki już na termostacie trzeci bez zmian. Pierwszy czujnik jest jedno pinowy i podaje info na zegary. Drugi jest dwupinowy i podaje info do ECU silnika. Trzeci trój pinowy daje info do załączania wentyli. Sprawdź te dwa pierwsze. Czy czasami nie zaśniedziały wsuwki. Jeśli z kablami wszystko będzie ok to proponowałbym podpiąć kompa i zobaczyć w czasie rzeczywistym czy temperatura na tych czujnikach jest porównywalna. Jeśli któryś czujnik będzie kłamał to ten do wymiany.

I nie szczędź kasy kup droższy. Ja kupowałem tylko FEBI. Np czujnik jednopinowy febi u mnie kosztował 30 zł.

Odgrzewam kotleta.

Panowie, mam małe pytanko. U Brata w Viki B 2.0 16V Benzynka padł czujnik temperatury płynu chłodzącego. Bo był kupiony wcześniej z podróby (EPS) a że polak mądry po fakcie to szukam oryginału i w inter carsie nie ma Hella ani w Niedziałku. W Serwisie Opla powiedzieli mi że mają taki czujnik w cenie 82zł, ale jak zapytałem gościa czy to Hella to odpowiedział że nie wie bo nie ma takich informacji. Czy jeżeli kupię czujnik z serwisu to to będzie Hella lub dobry zamiennik czy podróba która znowu padnie po 3 miesiącach? Pytać się gościa o gwarancję? Jeżeli mi powie że nie da mi gwarancji na ten czujnik to mogę go jakoś zagiąć by uzyskać tą gwarancję czy/lub tylko przy ich montażu jest gwarancja? Orientuje się ktoś?

Edited by Giemza

Please login or register to see this quote.

Silnik on czy benzyna.

Ja kupiłem za 25zł no name dwu pinowy silnik ON żadnych problemów już rok na nim jeżdze.