Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Matt V

Po założeniu alu ściąga auto.

Recommended Posts

Witam. Nie dawno zakupiłem 4 sztuki alufelg 14" wraz z oponami do mojej vectry. Wczesniej jeżdziłem na komplecie stalówek z zimówkami i było wszystko ok tj. mogłem puscic kierownice na kilka sekund i auto leciało prosciutko przed siebie, kiera też chodziła jakby lżej i nie miała żadnego oporu natomiast po założeniu tych że alufelg auto sćiaga mi dość mocno na prawo. Czy jest możliwe, że mam do ustawiebnia zbieżnosc i ukazało sie to dopiero po załozeniu opon letnich? Dałem we wszystkie opony ciśnienie zalecane zgodnie z norma na klapie wlewu paliwa i problem nadala nie ustapił. Zauważyłem tez dosc spory luz na lewym sworzniu wachacza, który to zamierzam na dniach wymienić, choć w zeszłym roku miałem luz w prawym i przed wymiana ze zbieżnoscia było wszystko w porzasiu, wiec nie chce mi sie wierzyc, że to ma cos ze sobą wspolnego . Drodzy forumowicze, czy ktos z Was jest w stanie mi powiedziec w czym tkwi problem?

Opony używki czy nowe?

Wygląda jakby prawa była bardziej zużyta i miała mniejszy obwód ...

Spróbuj na jednej ze stron przełożyć koło z tyłu na przód.

Z tyłu nówki, z przodu bieżnik już dość zjechany ale do końca sezonu można na nich spokojnie polatac. No własnie na tyle mam profil 65 a na przodzie 60 więć na nie bardzo wiekszy profil na przód

Na próbę możesz przełożyć.

Przekonasz się czy wina leży w oponach...

Stawiam raczej na te sworznie lub cokolwiek innego w układzie kierowniczym. Swoją droga jak już zmieniałes sworzeń to czemu nie parę? Teraz płacisz za zbiezność drugi raz...

a te koła to wogóle wyważyłeś przed założeniem?

Please login or register to see this quote.

a niby po co parę?

No włąśnie po to, że co rok robi to samo i płaci co chwile za zbieżność.

Alu oczywiście wyważone. Lewy sworzeń w zeszłym roku jeszcze był ok, a co do zbieżnosci to jej nie robiłem w ogole bo wszytsko było w jak najlepszym porządku jak pisałem powyżej. Widze, że jednak teraz sie bez niej nie obedzie.

Edited by Matt V

Please login or register to see this quote.

A skąd wiesz że było OK skoro nie robiłeś zbieżności?

przede wszystkim nowe gumy sie daje na przod a stare zostawia na tyle

druga rzecz jaki miales rozmiar zimowek a jaki tych letnich

sprawdz i zrob zawias

ustaw zbieznosc

marcinek sworznie to nie amory zeby wimieniac parami

Dorzucę jeszcze od siebie, że być może masz opony o niesymetrycznym bieżniku i przy ich zakładaniu ktoś nie zwrócił uwagi na to, która strona opony jest zewnętrzna. Miałem u siebie taki przypadek - jedna opona została założona stroną wewnętrzną do zewnątrz (czyli obracała się w przeciwnym kierunku niż powinna) i samochód mocno ciągnął w jej stronę. Po poprawnym założeniu opony problem zniknął.