Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gossia

Szukam danych porównawczych opcom.

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Ale tak jak wspominałam wcześniej, będąc u mechanika, który zasugerował mi ten czujnik, ale u mnie opcom pokazuje chyba dobre wartości. Więc nie wiem komu/czemu wierzyć...

Przepraszam, że marudzę... :/

Jeszcze nic mi się nie udało nagrać, ale bynajmniej sprawa wygląda podobnie jak tutaj

a nie ma gdziesz nieszczelnosci przypadkiem? przepustka sprawdzona byla?

Chodzi jak czołg, jak by nie palił na któryś gar.

To nie jest moje auto,ale podonie chodzi. Kolejna sprawa, jestem 1000 km od domu i auto padlo. 2 czujniki polozenia pedalu gazu. moge wiedziec gdzie one sa umiejscowione i czy latwo je wymienic? Prosze o szybka odpowiedz.

Aha, kody bledow P1120-52 i P1122-52.

Aha, kody bledow P1120-52 i P1122-52.

Aha, no i ladowanie spadlo mi do 12.9 przy wlaczonej klimie (bez klimy 13.1 - 13.3) Moze to miec cos wspolnego?

Te dwa błędy mówią o nieprawidłowej wartości sygnału w układzie/obwodzie ale nie muszą się odnosić bezpośrednio do czujników i zapewne do nich się nie odnoszą.

Jeśli to się dzieje na zagrzanym silniku to wbrew pozorem mogą być problemy z chłodzeniem silnika (obieg wentylatora chłodnicy cieczy, moduł znajduje się w obudowie wiatraka od strony silnika). Warto wypiąć wtyczkę i przeczyścić styki. Oczywiście trzeba też sprawdzić opcomem bieżące odczyty i porównać je, wszystko będzie widoczne.

Może to być czujnik temp. cieczy w termostacie, który zaniża bądź zawyża temperaturę.

Warto sprawdzić także czujnik temperatury zasysanego powietrza/przepływomierz.

Czasem wystarczy wypięcie wtyczek, wyczyszczenie i ponowne wpięcie.

Innym razem problem może być bardziej złożony ale od tego warto i należy zacząć.

Jak sprawdzilam odczyty to wartosc jednego czujnika pedalu gazu caly czas sie zmienia mimo tego,ze nie ruszam pedalu gazu. no i jeszcze te ladowanie spadlo a reszta raczej bez zmian.

Odnośnie tego błędu, który mi się pojawił:

postanowiłam, że zaryzykuję i wrócę bez oddawania auta w ręcę mechanika za granicą.

Zrobiliśmy tak jak Pioreq radziłeś. Posprawdzaliśmy wtyczki, poodłączaliśmy i powpinaliśmy z powrotem. Przejechaliśmy się i zauważliśmy, że na trasie jest ok, dopiero błąd wkrada się jeżdżąc w trybie miejskim, jak się dużo redukuje i wtedy temperatura wskazywana na desce rozdzielczej dośc mocno wzrasta.Na szczęście nie było problemu z powrotem do kraju. Dojechałam i ani razu auto "nie straciło gazu". Jednak jak już jeździłam po mieście to raz takie coś się zdarzyło w ciągu 3 dni.

Dzisiaj jadę do mechanika i zobaczymy co powie.

I sprawa, która mi nie dawała spokoju od dłuższego czasu - szarpanie autem.

Otóż od momentu zatankowania niemieckiego paliwa problem ustał. Nie szarpie autem, przyśpiesza rewelacyjnie, zero buczenia przy ruszaniu. Słychać tylko świst turbiny i auto ma takie "odejście"... że aż czlowiek się cieszy jadąc tym autem.

Ale nie wiem jak długo będę się cieszyła, ponieważ dzisiaj zatankowałam u nas i auto już nie jest tak żwawe jak było :/

Mogę chyba tylko wnioskowac, że nasze paliwo p**przy mi auto?!

Zmieniłbym filtr paliwa i wlałbym coś do czyszczenia układu paliwowego pod diesla do baku (jakieś STP, Liqui Moly, Motul czy podobne ale markowe środki)... No i oczywiście w miarę możliwości tankuj na pewnych stacjach paliwowych.

Tak jak już kiedyś wspominałam tankuję na orlenie. Inne stacje w okolicy to raczej jakies małe prywatne, stacyjki, których nie jestem pewna. Jeśli chciałabym zatankować np. na shellu to najbliższy mam ok. 70 km w jedną stronę, więc trochę daleko.

Ale zamierzam sie wybrać do Piły. Tam mają ten sprzęt jet clean tronic czy coś takiego i czyszczą cały układ paliwowy lz uzyciem liqui moly. Co o tym sądzisz? Czy lepiej zalać np. stp?

Zalać, nie zaszkodzi... I wymienić filtr paliwa jeśli dawno temu był wymieniany...

Od mojego powrotu błąd wyskoczył mi 3 razy. Nie kasowalam błędu i pojechałam do mechanika, który miał akurat auto z takim samym silnikiem i podmienil pedał gazu. Błąd sam zniknął z chwila wymiany. Czy w takim razie mogę być pewna, że to powinnam wymienić? Bo on mówi, że na 60% tak a ja nie wiem co robić. Najlepiej by było mieć na podmianke np. na tydzień czy 2 ale niestety nie mam jak załatwić. Można to inaczej sprawdzić?

Może zaryzykuj i kup ten pedał wraz z czujnikiem, nie jest taki drogi jak się okazuje.

Sam czujnik możesz wymienić, zobacz na przykład to :

Please login or register to see this link.

Zapytaj też u nas na forum w handelku.

Zdaje się, że RafalG będzie miał taki czujnik...

Zapytaj bezpośrednio jego :

Trzeba jednak chyba najpierw zwrócić uwagę na oznaczenia na wszelki wypadek.

Jeśli to tylko ten czujnik to w końcu pozbędziesz się problemu raz na zawsze...

Edited by Piotreq

co za drgania-wibracje w okolicach 1000-1300obr/min. z czego to sie moze brac?

Przyczyn może być dużo: wtryski, dwumasa.

Guest kopruson

Witam,

Mam dokładnie ten sam problem co Gossia. Jak zobaczyłem filmik i poczytałem cały wątek to mówię nie jestem sam:/

Ja jestem na początku drogi, którą przebyła Gossia, mam nadzieję, że zamknęła już ten rodział w swoim życiu:)

U mnie zaczęło się od minimalnych wibracji na biegu jałowym, póżniej stopniowo coraz większe, szczególnie odczuwalne po odpaleniu silnika. No i teraz doszły te pomiędzy 1,1 tyś obr a 1,7

Póki co zaczałem od STP, jak narazie przejechałem tylko 200km i to po samym Wrocławiu więc liczę, że najlepsze jeszcze przede mną.

Postaram się wrzucić niedługo screeny z opcoma.

Witam ponownie. Wiec wracam do tematu, ponieważ problem wrócił. Miałam spokój jakis miesiąc, jeśli chodzi o poszarpywanie autem podczas jazdy przy obrotach 1200-1700. Wywnioskowałam, ze może to byc wina paliwa, bo po tym jak zatankowałam paliwo w Niemczech to samochód całkiem inaczej chodził. W ogole nie bylo słychać silnika. Nawet raz się zastanawiałam czy mi nie zgasl

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie bylo szarpania. Dynamika jazdy bez porównania. Teraz już auto znów poszarpuje.

Dzisiaj wrócił również problem, który doskwierał mi poprzedniej zimy a mianowicie, że po odpaleniu strasznie szarpie autem. Dlaczego problem pojawia się gdy jest zimno? Oczywiście jak silnik się nagrzeje już się nie trzęsie.

Edited by Gossia

A czy problem z pedałem gazu został rozwiązany ,

Ja mam to samo teraz to znaczy 2 błędy z pedałem gazu , no ale co mam na myśli ze u mnie problemem była przepustnica

Była zalana olejem i miała zimne luty , od wczoraj auto smiga i błędów nie ma i mam nadzieje ze nie bedzie

Czy miałaś sprawdzaną przepustnice ?

Mąż sprawdzał i mówił, że była czysta. Z tego co wiem można zrobić test opcomem? Jeśli tak to w jaki sposób? I czy w ogóle jest sens go robić?

Jeśli chodzi o pedał gazu to zdarzyło się kilka razy, że pedał nie reagował, ale od jakiś 3 tygodni jest ok i nawet błąd się sam skasował, więc nie wymieniałam. Mam pedał gazu w razie jakby błąd się pojawił, ale na razie jest ok.

Ale w srodku była czysta ? To znaczy od spodu gdzie jest ta czarna obudowa ? Często się zdażają zimne luty

Przy wlocie chyba, bo napewno jej nie wykręcał. Rozumiem, że powinien?

Musi ją wykręcić i od spodu jest czarny plastik na 5 ciu zatrzaskach , tam w srodku na płytce zbiera się olej

Trzeba go wyczyścić i przelutować na nowo płytke , kilka pinów

Te błedy pedału gazu też mogły być od tego , i może szarpać

Musisz wszystko wziąć pod uwage , najmniejszy duperel może być winny

Edited by krystian8

Ok. Wymuszę to na nim

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> No chyba, że powiem mechanikowi, bo muszę wymienić termostat, więc może przy okazji może wyczyścić przepustnicę. Dam znać jaki jest efekt.

Tylko pamiętaj ze musi w niej luty poprawić , samo czyszczenie może nic nie dac ( tak było w moim przypadku )

Całość to 20 min roboty

Powiem mu, ale jak on mnie już widzą i słyszą to im ręce opadają, bo mówię zawsze co mają robić, a nikt tego nie lubi

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mam nadzieję, że będą wiedzieli o jakie przelutowanie chodzi.

Witam.

Więc jestem już po wymianie termostatu i oczyszczeniu przepustnicy. Okazało się, że była cała zabrudzona. Mechanik wyczyścił ją i sprawdził styki. Ponoć były ok. Rano na razie silnik chodzi ok, ale może to być powodem tego, że noce nie są jeszcze takie zimne. Zobaczymy gdy temperatura spadnie.

Co do poszarpywania autem w zakresie 1200-1700 obrotów nic się nie zmieniło. Nadal są...

pisałem o tym zeby przelutował bo zdarza sie że wygladają ok a tak nie jest

Ja ostatnio walczyłem z błedem pedału gazu i co sie okazało winna była przepustnica ( choć błędów nie bylo) , czyszczenie pomogło.ale z rana sypał błedami , dopiero po chwili było o.

Przelutowanie tej płytki rozwiązało problem