Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gossia

Szukam danych porównawczych opcom.

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś z forum ma może możliwość podanie właściwych parametrów silnika dla vectry c 1.9 cdti 2007 r.

Pytam, bo chciałabym wszystko posprawdzać w swoim aucie, ale niestety samo sprawdzenie bez danych porównawczych mi nic nie da.

Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To tak nie działa, suchych danych porównawczych nie sposób wyciągnąć, TIS podaje prawidłowe dane dopiero w przypadku testów poszczególnych elementów.

Przykładowe dane w przypadku testu przepływomierza:

Przepraszam ze sie wtrace ale czy jabolkg moglbys mi taki screen wrzucic dla VC z22se?? Chodzi rzecz jasna o dane dla przeplywki

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Królik

a dzieje sie cos z autem?

Please login or register to see this quote.

Trudna sprawa, ostatnio nie mam pod ręką TISa ten zrzut dotyczący Z19DTH miałem gdzieś w kompie.

ok tak czy siak dzieki

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Paweł, a powiedz jakbym zapisała odczyt parametrów (i czy jest taka możliwość), to jesteś w stanie mi powiedzieć czy są prawidłowe?

Edited by Gossia

Lepiej zrobić porównanie z kilku źródeł czyli robisz zrzuty i inni patrzą jak to jest u nich z tym, że to też jest mało wiarygodne ponieważ nie wszystko wyłazi przy silniku, który pracuje na wolnych obrotach.

Jednak mimo wszystko sugeruję przede wszystkim przyjrzeć się wtryskom, wiem, że zaufany pompiarz mówi, że jest ok, ale bardzo wysokie dawki korekcyjne mówią coś wprost odwrotnego, chyba, że zaprogramowałaś wtryski i to wróciło do normy.

Jeszcze nie programowałam. Zamierzam się za to zabrać. Może dzisiaj

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Boję się trochę, bo nie chcę tego spieprzyć :]

A jeszcze jedna sprawa, bo kiedyś pytałam kuzyna o programowanie wtrysków i on mówił, że może być potrzebny jakiś kod sec czy coś takiego. Prawda to? A jeśli tak to skąd go wziąć.

chodzi zapewne o car pass to takie 4 cyferki ktore powinnas miec gdzies w papierach auta...karteczka wielkosci karty bankomatowej i tam on jest...jesli nie posiadasz to mozesz uzyskac go w ASO na podstawie VIN-u

Kurcze programowałem wtryski ostatnio jakieś dwa tygodnie temu i nie przypominam sobie żeby akurat do tej operacji był wymagany car pass i security code.

nie potrzebny jest car pass do wtryskow

No to dobrze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak czy inaczej, najpierw zaprogramuję, później pojadę w dłuższą trasę i sprawdzę czy coś to zmieniło. Jeśli nie to czeka mnie wymiana.

Przyznam szczerze, ze nie myślę o nowych wtryskach, więc lepsza chyba będzie regeneracja od używek, prawda? Bo używki też nigdy nie wiadomo w jakim będą stanie.

A odczyty i zrzuty ekranu porobię jak tylko znajdę trochę czasu.

Edited by Gossia

dzieje sie cos z samochodem? moze je czyms przeczyscic np. stp

Dzieje się już od dłuższego czasu. Szarpie autem i gorzej odpala :/ Czyściłam stp i brak rezultatu.

Wracając do programowNia wtryskó... Sorki, jeśli to głupie pytanie ale wolę spytać ;P Programuje sie na włączonym czy wyłączonym silniku?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

na wlaczonym, a sprawdzila kolezanka egra czy sie nie zacina przypadkiem?

Pampam co ty pitolisz ? Wtryski programuje się na wyłączonym silniku włączony ma być tylko zapłon !!!

jest jakas roznica?

Sprawdziła... Ale tak czy inaczej dawki korekcyjne mam za wysokie, więc zaczynam od wtrysków i mam nadzieję, że na tym skończę ;P

Witam, a jakie masz obecnie dawki korekcyjne ?

PS. Programujesz (wpisujesz) nowy kod przy wymianie wtryskiwacza

Na razie zaprogramuję te, które mam, bo mechanik mi powyciągał, żeby sprawdzić na maszynie i powkładał jak popadnie. Wg niego dawki są w porządku.

Dawki z kwietnia:

(1) 0,31

(2) -2,47

(3) -0,35

(4) 2,51

Dawki z ostatniego tygodnia

(1) i (3) w granicach 1.2 a (3) i (4) tak jak były, czyli powyżej 2.

Dlatego najpierw zaprogramuję i sprawdzę wtedy dawki. Jeśli nadal będą tak odbiegać od normy to najprawdopodobniej dam do naprawy.

Wtedy znowu czeka mnie programowanie, tak?

Moje zdanie jest takie zeby się nie czepiac tych wtryskiwaczy bo wartosci powyżej 2 nie są złe , na innych forach dopiero coś zaczynają robic jak przekroczy 3 ,

To ze auto szarpie to bym obstawiał egr a ze źle odpala to może akumulator , rozrusznik

Ile razy był użyty stp ?

I na jakim paliwie pomykasz ?

Stp był użyty raz. Tankuję vervę na orlenie.

Akumulator działa jak powinien, rozrusznik też kręci raczej też bez problemu. Chodzi o to, że auto odpala raz na "dotyk" raz trwa to dłużej. Dochodzi jeszcze przerywanie podczas jazdy. Zimą auto po odpaleniu chodziło tak jakby nie paliło na wszystkie gary. Egr, przepustnica, boost sensor sprawdzone wyczyszczone. Kolektor wymieniony. Chyba więc zostają wtryski?

Stp zalej min 3 tankowania i nie verve tylko normalnną rope . Ja po v pover mialem dawki koło 3 .

To ze egr czysty.nie znaczy ze dobry , odepnij wtyczke od egr i się przejedz i zobacz czy lepiej

Witam, masz racje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> zaprogramuj na kolejne wtryskiwacze odczytane kody namalowane na cewkach sterujących. Przed uruchomieniem silnika wyłacz zapłon i ponownie go włącz .

Edited by emx