Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lukas85

Powtarzający się problem - szarpanie na gazie i benzynie

Recommended Posts

Witam. Vectre zagazowałem 2 tygodnie temu

Please login or register to see this link.

warsztacie. Założyli mi :

- reduktor ZAVOLI

- zawór gazowy LOVATO

- zbiornik STAKO

- wielozawór TOMASETTO

- Obudowa wielozaworu STAKO

- zawór tankowania TOMASETTO

- Czujnik ciśnienia PS-02

-

Odebrałem samochód i zatankowałem do pełna gazu na stacji RED ( blisko, tanio).

Samochód chodził normalnie, kłopoty zaczęły się po przejechaniu jakiś 40 km.

Zapaliła mi się kontrolka check engine a silnik zaczął szarpać. Szarpało zarówno na niskich jak i wysokich obrotach na gazie i na benzynie.

Pojechałem do gazownika, błędy wykasował ale szarpało dalej. Okazało się że jeden z przewodów doprowadzających gaz był za krótki i zaginał się nie dostarczając gazu.

W każdym bądź razie po regulacji czegoś przez kompa i zmianie tego przewodu wszystko wróciło do normy.

Jednak przy przyspieszaniu na wysokich obrotach czasem czułem, że silnik na chwilę jakby się "zawahał", a po sekundzie wracało do normy i przyspieszał normalnie. Tak jakbym dawał gaz do dechy, a silnik zanim przyspieszył to przez chwile miał nie pełne obroty. Takie coś miałem zawsze odkąd założyli mi gaz jednak dość rzadko i myślałem że jest to przejściowe. Jednak faktem jest, że po którymś z kolei takim przestoju zapaliła się check engine i silnik szarpał już na całego.

Wyjeździłem resztę gazu i zatankowałem ponownie (ta sama stacja). Przejechałem jakieś 80 km i znowu to samo.... Zapaliło się check engine, a auto szarpało. Gazownik nie miał czasu dla mnie bo miał sporo pracy , umówił mnie na poniedziałek.

Ja musiałem jeździć więc jeździłem. Dało się pod warunkiem że nie przekraczałem 20-25 tysięcy obrotów na każdym biegu. Do tej granicy to przyspieszało normalnie, powyżej zaczynało szarpać. Zarówno na gazie jak i na benzynie.

Między czasie byłem u zwykłego mechanika (teścia) i jak się przejechał to był zszokowany ze auto jest tak zamulone i nie ma w ogóle mocy. Oczywiście przy większych obrotach szarpało. Posprawdzałem też bezpieczniki i wymieniłem jeden od gniazda zapalniczki. Przez to zgasła kontrolka check engine. Szarpanie było dalej.

Jeździłem dalej. Do tankowałem gazu tym razem na BP. Przejechałem w weekend 200 km (chociaż była to męczarnia bo musiałem jechać maks 110 i nie przekraczać 30 tysięcy obrotów bo szarpało) i po tym silnik jakby odżył. Przyspieszał coraz lepiej a szarpanie było coraz rzadsze. Dziś gdy jechałem do gazownika, mimo ze żyłowałem auto i obroty, za chiny nie chciało szarpać :/

Gazownik podłączył kompa i stwierdził ze mapa zrobiła się bardzo ładnie i nie ma co tu poprawiać. Na luzie mimo zwiększania obrotów tez nic się nie działo. Podkręcił mi jednak instalacje tak żeby auto było żwawsze i kazał się przejechać.... No i niby wszystko dobrze. Ale jeździłem już na rezerwie gazu. Gazownik polecił mi zatankować na shellu i pojeździć. Jednak tłumaczyłem ze to nie może być wina samego gazu bo wtedy szarpanie byłoby tylko na gazie a tymczasem jeśli występuje to mam to na gazie i na benzynie (choć na tą chwilę wszystko ustało jak na złość ). Gazownik stwierdził że w takim razie to mogą być świece albo cewka. Mam pojeździć i w razie problemów się zgłosić.

Wracając od gazownika starałem się jechać na jak najwyższych obrotach i auto nie szarpało. Jednak powyżej 30 tysięcy czuć było czasem takie lekkie zawahanie się silnika (czyli objawy jakie miałem od początku). Jutro mam znów trasę 200 km i obawiam się że po którymś z kolei takim "zawahaniu się " cała sytuacja zacznie się od nowa. W weekend wybieram się autem w dłuższą drogę i chciałbym mieć pewność że mi się sytuacja nie powtórzy. Niby da się wtedy jechać ale co to za jazda gdy jadę powoli maks 100, a rozpędzam się gorzej niż mój stary Matiz ?

Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację? Zamierzam tak czy siak sprawdzić w środę u teścia stan świec, ale nie jestem pewien czy to może być przyczyna. Dlaczego szarpało a potem nagle samo się naprawiło? Mam wrażenie, że wszystko psuje się jak zatankuje gaz i trochę przejadę a na rezerwie zaczyna się sytuacja normować... Jednak w takim wypadku na benzynie jeździłby poprawnie. Cała sytuacja mnie bardzo wkurza bo niby wszytko jest ok a jednak czuję, że sytuacja się powtórzy i to nie koniec kłopotów :/

Kolego wtryski do wyrzucenia, czujnik powinien być za filtrem a nie przed, jedz do partaczy niech poprawiają.

Podłącz pod opcoma lub techa i jeśli cewka to będą błędy, a z isa2 mogą być też takie problemy że rozstraja sterownik, staraj się niewyjeżdzać gazu dokońca bo wtedy też się bedzie rozstrajać, powinny też być lepsze wtryskiwacze, poczytaj sobie o isa2 na stronie AC forum to bedziesz wiedział czego wymagać od gazownika.

nalezy wyłaczyc ise w sterowniku.

wtryski badziewie. o 10zl sa juz o niegbo lepsze regfasty od valteków.

jelsi szarpie na pb to tym bardziej bedzie szarpac na lpg.

albo cewka lub swiece lub przewody.

odczytaj numer błedu z ecu silnika a moze to dużo wyjaśni,.

W kompie był jeden błąd - wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Coś tam poprawili i wykasowali błąd, póki co jakoś jeździ. Gazownik twierdzi że to wypadanie zapłonu nie jest w żadnym wypadku spowodowane przez świece tylko instalacja tak ma na początku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mam wrażenie że niezły kit wciska ale niech mu będzie. Świecę i tak wymienię zapobiegawczo. Oddałem auto w ręce teścia mechanika i ma mi go przetestować i wymienić świece. zaprowadzi też auto do gazownika na przegląd w piątek instalacji i ewentualnie jakby się coś działo to każe poprawić.

Czeka mnie podróż do Chorwacji w weekend i nie chce póki co bardziej grzebać w instalacji. Ale jak wrócę to mam gdzieś ten warsztat, udam się do jakiegoś ogarniającego gazownika żeby wymienił i poprawił to jak należy.

Please login or register to see this quote.

ten gazownik mnie rozwala, takie bzdury, że szok

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> on chyba nie wiem co to znaczy wypadanie zapłonów

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Witam

Ja miaŁem wypadanie zapŁonu przy źle wkręconych dyszach w kolektor, po prostu czasami za moło LPG szło na gar i już inaczej palił, a błąd wywalało jak wypadanie zapłonu. Nawet wymieniałem cewki, pomogło nawiertanie w nowych miejscach dysz wtryskiwaczy LPG