Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam, mam otóż taki problem. Jakieś pół roku temu robiłem remont silnika wraz z wymianą rozrządu i pompy. Pompa ruville. Po ok 2 miesiącach zaczęła cieknąć z otworu zaznaczonym na zdjęciu

Please login or register to see this link.

Wymienili mi pompę w ramach reklamacji. Kilka dni temu zauważyłem ubytek płynu chłodniczego i co się okazało, mokry prawy wahacz od strony rozrządu. Podjechałem dzis do mechanika i znów pompa, na czwartek się umówiłem, będą ją wyciągać.

Mechanik mówił, że się jeszcze nie spotkał żeby dwie pompy padły w takim czasie i to pompy raczej nie najgorsze. Mówił, że się mógł blok w tym miejscu odkształcić, albo jakieś pęknięcie może tam być. Choć sam twierdzi, że mało prawdopodobne bo od razu po założeniu pompy by ciekło a nie po 2-3 miesiącach.

Mieliście taki problem lub wiecie czy to tylko pompy wadliwe czy coś nie tak z miejscem jej mocowania?

Zastanawiałem się czy siła napięcia paska może mieć wpływ na rozszczelnienie się pompy?

Auto odstawione do mechanika. Zdecydowaliśmy z mechanikiem, że teraz nie będziemy wkładać ruville tylko włoży hepu. Jak ta zacznie cieknąć to znaczy, że gdzie indziej leży przyczyna. Mechanik zasugerował, że może byc przyczyną coś innego a pompa jest najsłabszym elementem i dlatego sie rozcieka. Ale wydaje mi się, że przyczyna mogłoby byc tylko za duże ciśnienie a wtedy prędzej coś innnego by pociekło, jakieś złącze węża np.

Tydzień po wymianie pompy, Trzecia pompa cieknie :/ Co może byc przyczyną? W dodatku zimeringi na wałkach rozrządu puszczają olej, też raz były wymieniane(nowe) po remoncie silnika, bo ciekły te nowe. Nie mam juz sił do tego silnika. We wtorek odstawiam do mechaniora i najprawdopodobniej będą wyciągać silnik bo to niemożliwe żeby 3 pompy dobrej jakości i dwa razy zimeringi poleciały tak o od siebie. Tylko co może być przyczyną, kilku mechaników tam jest i każdy rozkłada ręcę, żaden z nich się z czymś takim nie spotkał. Napięcie paska prawidłowe, ciśnienie w układzie chłodzącym też dobre.

A tak odbiegając nie chcę ktoś kupić mojej viki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">? Zawieszenie całe nowe, układ chłodzenia nowy, silnik po remoncie, mocno dofinansowana

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> już brak mi cierpliwości

Edited by rybkins

Please login or register to see this quote.

______

Tak wpadłem na taką przyczynę:

Czy możliwe, że np źle została splanowana głowica i np nie jest równolegle do bloku. A konkretnie wałki rozrządu nie są równolegle do wału korbowego i się dzieją takie cuda w postaci cieknących zimeringów na wałkach i cieknących pomp wody ?

A więc odebrałem dzis samochód od mechanika. Wymienili pompę i zimeringi na wałkach ale przyczyny brak ;/ Więc mogę się spodziewać kolejnej wizyty u nich bo skoro 3 pompy ciekły, 2 pary zimeringów to czemu nagle kolejne mają nie cieknąć :/ co prawda robia to w ramach gwarancji ale ileż k**wa można jeździć z jednym tym samym.

Mogę ich jakoś np zaskarżyć o nie usunięcie usterki mimo kilki wizyt u nich bo już mi brak cierpliwości i czasu na odstawianie auta do nich średnio co miesiąc?

Ja mam chyba podobnie, w zeszłym roku wymienili rozrząd wraz z pompą (w 1.8 16v), teraz z miesiąc temu zauważyłem kropelki cieczy na misce od strony rozrządu. Dzwoniłem dziś do znajomego mechanika, mówiłm że w tym miejscu pompa trzyma się na 3 śrubach i zdarza się czasami urywać mechanikom te śruby, potem lekko poprawiają gwint i wkręcają nową pompę. Niestety nie dolega cholerstwo do bloku i kapie. Twierdzi, że nie da się tego uszczelnić i może być sporo zabawy z tym w postaci wyciagnięcia silnika, wiercenia, gwintowania na nowo itp.

Nie wiem co z tym robić, na razie gość mi poradził jechać do nich, żeby tam zajrzeli co z tym zrobili i może jako zeszłoroczni znawcy tematu sami coś naprawią.

U mnie ciekło na osi, przez otwór technologiczny.

A co do Twojego problemu, nie wiem ile u ciebie jest miejsca ale raczej da sie to zrobić bez wyciagania silnika.

Pompa po wymianie, tamten mechanik panikował (albo miał złe doświadczenia), ciekło jak w twoim, przez otwór technologiczny, roszczelnienie wewnętrznej uszczelki :/

Trochę odgrzebie temat.bo problemów z pompą ciąg dalszy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolejna pompa sie posypała po niecałym roku, z tym, żę tym razem nie ciekła a tak rzężiła, że pompa po 20 latach tak nie rzęzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Oczywiśćie wymienione na gwarancji ale ŻADEN mechanik z którym rozmwaiałem nie miał takiego przypadku by w ciągu roku 4 pompy sie posypały choc ta wytrzymała najdłużej. Teram mam 5 ciekawe ile wytrzyma.

Czy pompy robia tak słabej jakości czy to ja mam takiego pecha?

No moja też była markowa, a gały wywalili że im się nigdy taki wyciek nie zdarzał. Myślę, że to tzw. planowe postarzanie produktu, albo fabryka w biednym, oddalonym kraju, liczy się ilość a nie jakość i przez to są kłopoty

Please login or register to see this quote.

Czy na pewno masz dobrą pompę. W X16XEL pompa troszkę różni się od X16SZ/ SZR

Tą z SZ/SZR da się chyba nawet wcisnąć w miejsce na pompę XEL a mechanicy często się mylą ......

Masz nr z tych wszystkich pomp które wymieniałeś ?