Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
dzidekbeskid

dziwne wibracje.....

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam oto taki problem , od jakiegoś czasu wiem ze DM sie chyba kłania wymiana gdyż na 5 lub 6 biegu jak jade i nagle spuszcze z gazu i dodam to jest wyczuwalny luz oraz słychać takie stuknięcie metaliczne.

Ostatnio wróciłem do domu po przejechaniu jakiś 250km , następnego dnia odpalam Viki i takie dziwne wibracje w samochodzie i dość slyszalne ale tylko w środku w kabinie , nie wiem do czego przyrównać te wibracje ... troszke mi to przypomina wolne wiertło u stomatologa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czuć i słychać wibracje na wszystkim w środku oraz jak jechalem pod górę na 2 biegu jakieś 3tys. obrotów i zdjąłem z gazu zaczeło sie coś strasznie tłuc dzwięk był niesamowity , powtórzyl się może jeszcze raz lub dwa a teraz cisza zostaly tylko te charakterystyczne wibracje. Mechanik twierdzi że na 100% DM do wymiany , ale tak czytam i wszyscy mają inne objawy padnietej dwumaski , nic nie stuka jak gasze, na mniejszych biegach nie czuć tych luzów .

Martwie się bo w sierpniu Chorwacja sie kłania a tu taki problem

Poradźcie mi drodzy Forumowicze co i jak gdyż cena calego kpl. jest spora a wczasy za pasem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Dziekuje i pozdrawiam

sprawdz tez plecionke pod spodem na wydechu(lacznik elastyczny)

witam

kurcze nie wydaje mi się że ten łącznik (plecionka) ma wpływ na to chrobotanie.

Na wolnych obrotach słychać i czuć to wyraznie ale wraz ze wzrostem obrotów nie słychać tego już .

Dziwne to jest naprawde żadnych stuków jak koledzy pisali którzy mieli problem z dwumaską jedynie co to luzy na wyższych biegach po odjęciu i dodaniu gazu, jak go sie gasi to coś tam minimalnie stuknie.

Edited by dzidekbeskid

wcisnij sprzeglo na postoju odpalony silnik... i uslyszysz stuki to dwumas do wymiany co ci stoi na przeszkodzie sprawdzic plecionke... u mnie uwalona dawala takie dzwieki ze myslalem ze turbo leci