Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mar7905

Mechanizm wycieraczek

6 posts in this topic

Czy ktoś się orientuje czy ten mechanizm wycieraczek

Please login or register to see this link.

będzie pasował do Viki. Pytanie moje stąd ponieważ jest on jak gdyby " nie w tą stronę".

U mnie stożki do mocowania ramion wycieraczek są na górze a mocowanie silniczka jest na dole, a w zdjęciach z ogłoszeń wszystkich zresztą na allegro jest odwrotnie. Nie wyciągałem jeszcze tego mechanizmu z auta i stąd moje pytanie czy prowadnice do których montuje się silniczek da się bez problemu obrócić, żeby z położenia nad stożkami do ramion wycieraczek przeszły pod owe stożki. Myślę, że wystarczająco opisałem problem. Jak coś zamotałem przedstawię aukcję oryginału

.

Tutaj widać pomiędzy obydwoma mechanizmami różnicę. Chcę kupić podróbę bo 400 pln drogą nie chodzi a na zamiennik też mam rok gwarancji a jak wytrzyma rok to dłużej też da radę.

0

tu masz parę fotek z auta

może dojdziesz

0

Dzięki ale chodzi o to, że na zdjęciach oryginału wszystko jest na odwrót w stosunku do zdjęć zamiennika. Może w tym tygodniu rozbiorę swój mechanizm i sprawdzę, czy da się to ustrojstwo obrócić.

0

Cześć. Podepnę się pod temat.

Prawdopodobnie tez czeka mnie wymiana mechanizmu, bo bardzo spowolniła się praca wycieraczek, niezależnie od wrzuconego biegu.

Czy:

bardzo odbiega jakościowo od:

???

Temat porówywania oryginałów do zamienników jest stary jak świat, ale nie ukrywam, że dawno nie miałem uszkodzenia tego typu i nie wiem czy komponenty w tej części mechaniki aż tak bardzo się mogą różnić. Będę wdzieczny za sugestie, podpowiedzi.

0

Posted (edited)

ja ostatnio zmieniałem mechanizm wycieraczek na taki jak ten z pierwszego linku pierwszego postu - działać działają, 100zł to nie majatek a uzywki nie chciałem bo te plastikowe tuleje na łącznikach wycieraczek lubia sie wyrabiac i znowu wracamy do punktu wyjścia - nawet jeśli to nie wytrzyma 8 lat jak mój stary mechanizm a 3-4 to moim zdaniem i tak warto

Edited by skalniak
0

skalniak powiedz czy przy montażu mechanizmu z allegro miałeś przy połączeniu z silnikiem w tym plaskowniku wieloklin czy sam gładki otwór bo ja kupiłem i nie mam wieloklinu a na wałku od silnika jest

0