Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

VC2.0TurboMarcin

falowanie obrotów Z20NET - poważna usterka

Recommended Posts

przepustnica czysta, świece nowe, przepływka dobra. Falowanie jest tylko na benzynie po przełączeniu na gaz silnik pracuje równo. Nie wiem co co może jeszcze powodować taką nierówną prace pa luzie. Dodam że występuje to tylko czasami, potem na jakiś czas powraca i po kilku dniach znowu powraca pomóżcie koledzy

kiedy wymieniałś filtr powietrza ?

przepustnice demontowałeś do wymiany ? nie wiem czy jej nie trzeba by ponownie zaadoptować

U mnie też jest delikatne falowanie na jałowym, czuć lekkie szarpnięcia. To jest pojedyncze zafalowanie co jakiś okres. Ja obstawiam u mnie, że może być napinacz głównego łańcucha rozrządu.

proponowałbym wymianę filtra paliwa, przeczyszczenie wtrysków jakimś dodatkiem.

Jak widać PB nie służy najlepiej silnikom

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> skoro na Lpg jest OK.

filtr był wymieniany jakieś 5 tys temu, demontowałem przepustnice ale mechanik powiedział że nie trzeba adaptować jej. A może silnik łapie lewego powietrza gdzieś sam już nie wiem

Please login or register to see this quote.

myślisz że dlatego mogą falować obroty? tylko0 że u mnie są takie większe wahania wskazówki. dziwi mnie tylko to ze na lpg jest ok a na pb faluje

Jak na lpg jest ok to raczej odpada napinacz. Sprawdź ciśnienie na listwie wtrysków może pompa siada...

U mnie obroty nie falują, ale patrząc na kom. pokładowy to chwilowe spalanie zmienia się z 0,8 na 1,0 i tak na zmianę. Wyczyściłem przepustnicę i w trakcie zauważyłem ze przy odpiętym przewodzie doprowadzającym powietrze do przepustnicy spalanie chwilowe trzyma stałą wartość 0,8 L/H.

no zobaczę jak to u mnie będzie działało bez tego przewodu.

to coś z typu, ten typ tak ma (TTTM czy jakoś w Audi MMM)

temat rzeka... kilkukrotnie przerabiany nikt nic nie wskórał, jak kolega napisał ten typ tak ma!

nie no jest jedno wyjście, użyć lepszego czystszego paliwa jakim jest LPG

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

tylko dlaczego nie da się wyeliminować tego irytującego falowania, nie no u mnie pojawia się głównie rano i na zimnym silniku zaraz po odpaleniu, też wymieniałem podstawowe rzeczy, czyściłem przepustnice, przepływkę , map sensor, kupiłem dodatki czyszczące wtryski, przeszedłem na olej motula, nowe świece i próba zmniejszania przerwy na elektrodach, nowy regulator napięcia który utrzymuje te 14V i nic dalej to samo, jeszcze pewnie o czymś zapomniałem ale już nie ważne.... pozdrawiam

Falowanie nie jest jeszcze takie złe. ja mam problem z wypadaniem zapłonu na jałowym świece wymienione, cewkę kupiłem na podmiankę 1 i nic dalej szarpie.

U mnie znowu falowanie nasila się przy załączonej klimatyzacji.....już mnie to irytuje

Przyspieszenie i jazda jest idealna natomiast problem pojawia się na biegu jałowym, silnik chodzi nierówno i odczuwalne są nie regularne drgania aż budą telepie. Dodatkowo widać po światłach jak przygasają na jałowym.

napisze tak zobacz na świece szczególnie na ich przerwę pewnie kupiłeś ngk spróbuj zmniejszyć ich przerwę o 0,2 mm pomoże

aaaa jeszcze jedno pytanie zerknij sobie na ładowanie?

Ze świecami sie jeszcze nie bawilem ale spróbuję.ladowanie tez sprawdze.

Witam

Panowie piszecie, że czyściliście przepustnice w związku z tym mam pytanie, czy po jej wyjęciu wyczyszczeniu, ponownemu zamontowaniu trzeba ja poddać tzw. adaptacji w naszych silnikach czy nie jest to konieczne?

Edited by siwy1538

Sprawdzałem techem i niema takiej opcji w tych silnikach jak adaptacja kalibracja przepustnicy.

dzięki

Piotrek007 czyli wyjmujemy, czyścimy, wkładamy i po robocie?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jeszcze raz dziękuje za info

Ja czyściłem profilaktycznie zrobiłem to bez wyciągania.

no ja tez tak myślę o profilaktycznym przeczyszczeniu, pewnie nie zaszkodzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja wyjmowałem do czyszczenia ja całkiem i nie ma konieczności jej adaptować. Tak jak napisał Piotrek07

a jeszcze mam takie pytanie odnośnie falowania obrotów czy nasze silniki posiadają silniczek krokowy? Jeśli tak to gdzie się on znajduje??

Witaj,

Z tego co wiem, to przepustnica jest elektroniczna, w niej jest potencjometr, który steruje położeniem przepustnicy.

Ja w poprzednim aucie walczyłem z falującymi obrotami. Miałem astre II 1.4 16V silnik Z14XE, który też już miał przepustnice, przy której nie ma silniczka krokowego obok tak jak jest to w silnikach 1.4 16V ale X14XE. Wymieniłem przepustnice, sondy, zawór EGR i nic. Spotkałem się ze elektrykiem znajomym, znajomego, który pracuje w ASO i po podłączeniu TECHA powiedział mi, że to falowanie obrotów nie jest spowodowane jakąs usterka tylko, że przepustnica tu powtórzę "dostaje wcześniej impuls z komputera/centralki instalacji gazowej pomimo, że jeszcze auto pracowało na benzynie". Nadmienię, że obroty falowały tylko na zimnym silniku na benzynie. Astra miała założony gaz sekwencyjny BRC.

I tak skończyłem walkę z falującymi obrotami. Astra ma nowego właściciela a te silniki, które my mamy jednak różnią się od tych z astry i problem może być inny.

pozdrawiam