Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Piotr19k2

Zakup vectry krajowa czy sprowadzana

Recommended Posts

Guest Piotr19k2

Więc tak pod koniec tego miesiąca mam zamiar kupic auto pojeżdziłem trochę vectra B 2.0 16 v w sekwencji idzie piekielnie i spodobało mi sie to auto a do tego w gazie spalanie nie jest duże . I teraz pytanie czy warto kupić sprowadzaną vectre rok jaki mnie interesuje to 1997 - 2000 wiadomo sprowadzane nie będzie takie zniszczonę w środku i zjedzone na zewnątrz .Sumując wszystko to sprowadzaną niech bym kupił za 6 tys + 1,3tys opłaty+250zł przerejstrowanie + 2,3 tys sekwencja = 10 tys . Krajowe zaś też można kupić 8 tys z sekwencja i praktycznie 2 tys zaoszczędzone . Zapomniał bym mnie intereseował by silnik 1.8 16 v nadwozie hatchback ewentualnie sedan .

Na co zwracać uwagę przy kupnie auta proszę o porady. Z góry dziękuje za pomoc jeśli w jakiś sposób naruszyłem regulamin forum to przepraszam .

uwagę trzeba zwracać na to ile rdzy posiada i jak mocno była bita

Sprowadzanej to za 6k + opłaty to nie da rady raczej. Jaką kwotę ogólną masz do wydania? Zgłoś się może do kolegi Levy_sdz to może ci sprowadzi jakiś pewny samochód.

albo poszukaj na forum w dziale sprzedam, zawsze to troszkę pewniejsze auto niż kupione z ulicy

Guest Piotr19k2

gotówką jaką bede dysponował do 10 tys

Najlepiej jest pojechac sprowadzić samemu

wtedy widzisz jak auto wyglada

stan techniczny auta które mam 12-15 lat ...

Niemiec nie sprzeda auta które jest sprawnie techniczne w niskiej cenie

więc albo kupić tanio i rożnice wsadzić w doprowadzenie auta technicznie do kultury albo kupić drożej ale w lepszym stanie.

PS pierwsze zalozenie jest lepsze bo wiesz co masz itd.

ceny VB już od 399 euro

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

VB z tych lat ma problem z blachą trzeba sprawdzić progi i nadkola czy nie wyszla ruda a jak wyszła jak to się przedstawia. Generalnie silniki 1.8 i 2.0 to dość żywotne jednostki.

Powodzenia w szukaniu.

Powodzenia w zakupie.

Guest Piotr19k2

Travis do 1000 euro już można ładna kupic ciekawe jak w realu na zdjeciach każda ładna wypicowana

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Mam znajomego co zajmuje sie sprowadzaniem aut ale z Francji ostatnio znajomemu sprowadził za 1000 euro seata cordobę 2001 - 02 rok nie drogo a do zrobienia jest tylko przetarty błotnik

Please login or register to see this quote.

można kupić nawet taniej pytanie czy warto picowac 12-15 letnie auto przecież wiadomo że tu ciężej jest ukryć wady itd.

dla mnie w sprawie krajowa czy z za granicy odpowiedź jest prosta nigfdy nie kupie samochodu u nas w kraju chyba że bede miał 100 % pewniaka. (i nie mam tutaj na mysli jakis okazji i promocji bo nie wierzę w cuda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dobrze napisane

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Guest Piotr19k2

Dlatego znalazłem sie na forum wole popytać niż wpakować sie w jakiegoś szrota mazde sprzedam coś mam odłożone i coś na początku sierpnia będę szukał . Ewentualnie jak bym był w LbL na giełdzie mógł by mi ktoś pomóc przy kupnie jakis mechanik czy osoba znająca sie na tym modelu

nie kupuj auta na giełdzie..

jak nie chcesz ciągnąć z zagranicy wyszukaj 2-3 modele wrzuć do działu do oceny i może ktoś akurat sprawdzał

o pomoc proś ludzi w swoim oddziale tam ktoś ma kompa i napewno jakiś czujnik powłoki lakierniczej.

Uwierz mi, że na Elizówce nic ciekawego nie znajdziesz.

Musisz przeszukać allegro /otomoto, znaleźć ciekawe egzemplarze w jakiejś założonej odległości i jeździć sprawdzać.

Są osoby z województwa co pomogą na pewno ale musisz wybrać jakieś egzemplarze.

a ja tam 3 lata temu kupiłem w Polsce ( z allegro), i jestem zadowolony

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Moim zdaniem, lepiej kupić jest w Polsce, bo przynajmniej jak będzie coś nie tak, to wiadomo komu dać w mordę, a z zagranicy to szukaj wiatru w polu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A myślałeś nad jakimś innym autem ?

np., ford focus 1.6, Audi 80 2.0 coupe, Nissan Almera 2.0 GTI, Toyota Celica 1.8,

Astra II, Saab 900, zawsze trochę mniej kosztują, a wrażenia z jazdy podobne

Ja man wyrobione zdanie wolę auto 200 tys z niemiec niz 120 tys krajowy ale jak już napisałem to moje zdanie i nie każdy sie z nim zgodzi co nie oznacza ze za granicą nie da sie kupić bubla

Guest Piotr19k2

Audi odpada jak dla mnie to 80 ma zjechany środek za bardzo kanciasta, a tak po za tym pojeżdziłem trochę vectra i mi sie spodobała jazda takim autem . Obecnie mam japończyka nie narzekam ale za mały silniczek 1.5 i na trase trochę za mało jak by nie mały silniczek jeżdził bym dalej . A co do bicia obijesz komuś buzię to jeszcze sprawę Ci założy umowa jest podpisana i guzik możesz zrobić .

z tym obijaniem twarzy to napisałem tak metaforycznie, chodziło mi bardziej, że można postraszyć sądem, albo oddać auto i tyle (zawsze więcej możliwości niż z zagranicą )

ja mam silnik 1.4 i nie narzekam

Guest Piotr19k2

Nie każdy ulegnie zresztą w umowie masz taki punkt że stan auta jest znany kupującemu . Zresztą szczerze sprzedał byś jakieś felerne auto i ktoś na 2 dzień by przyjechał po zwrot kasy oddał byś ??

stary sprzedawałeś kiedyś auto ?

w umowie jest zapis że kupujący zapoznał się ze stanem faktycznym auta i podpisanie umowy jest potwierdzeniem tego iż się zgadza na takie warunki.

to nie jest sklep z butami że kupisz przyjdziesz do domu i jednak za ciasne .. i jak nie używane to oddasz

jesteś jednym z niewielu którym udało się kupic pewne autko

z doświadczenia wiem że mniejsze samochody ze słabszymi silnikami jest łatwiej kupić

Edited by Travis

dokładnie, jak ktoś ma nie katowane sx200 w wersji 14A to poproszę

po pierwsze nie sprzedałbym felernego auta, aa po drugie pierwsze wyklucza drugie.

po trzecie, nie mam doświadczenia w sprzedaży aut, bo każde auto w rodzinie jest do końca aż padnie

Ale to nie znaczy, że nie mogę się wypowiadać na temat sprzedaży i kupna auta.( znajomi, gazety motoryzacyjne, reportaże telewizyjne, internet)

po czwarte, buty kosztują mniej niż auto (zazwyczaj, nie licząc tych pokazów mody i tak dalej).

po piąte, nie wierzę że jakby twoje auto było felerne, to byś nie miał pretensji do sprzedającego.

po szóste, w umowie możesz napisać że jeśli auto ma ukryte wady, to możesz się wycofać z transakcji (Polska to kraj absurdalnych przepisów, i jeden przepis może wykluczyć drugi)

po siódme, warto być uczciwym chociaż to się nie opłaca, opłaca się być nieuczciwym chociaż nie warto - i to jest puenta

Ja tu nie napisałem nic co by znaczyło że trzeba sprzedać felerne auto.

ciekawy tok rozumowania ...

Auto kupujesz używane i poprzez przegląd sprawdzanie macanie poznajesz jego stan

Jeśli kupisz auto i Ci padnie coś w silniku to co ktoś kto sprzedawał to przestępca bo Ci sprzedał używane auto gdzie się coś popsuło ?

Podałem przykład butów, buty kupujesz nowe bez wad i możesz domagać się ich zwrotu itd.. auto kupujesz używane takie coś jak zwrot nie istnieje.

Jak by moje auto było by felerne nie było by moim autem po prostu bym jego nie kupił. Jak kupisz auto w kiepskim stanie to możesz mieć pretensje tylko do siebie do kolego który doradził bądź do mechanika który się nie przyłożył do jego sprawdzenia.

W Polsce może i są absurdalne przepisy ale bez jaj nie dopisujmy ideologii że jeden zapis może wykluczyć drugi.

Uwierz warto być uczciwym i to się opłaca bo dobre wrażenie możesz zrobić tylko raz.

tu masz przykładową konstrukcję umowy punkt 5 określa że to w gestii Kupującego jest to by sprawdzić i zaznajomić się ze stanem auta

np., nie możesz rozmawiać przez telefon jadąc samochodem - grozi mandatem i punkty karne (nowe taryfikator) ( oczywiście bez zestawu głośnomówiącego), a przez CB możesz sobie gadać - i co to jest dopisywanie ideologii ???

dobra koniec tematu, bo odchodzimy trochę od tematu

Popieram

a co istnieje tylko jedna marka opel, i jest tak za***ista, że inne nie istnieją ?

Ta almera GTI ma 143 konie, przy jej masie, to by vectra 1.8 wąchała dym z rury -moim zdaniem