Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

nRocco

Buczenie przy 3,5 tys obrotow VC

Recommended Posts

Witam.

Posiadam Vectre C fl 2006 Z18XE 122KM i wszystko bylo cacy, ale od pewnego czasu silnik zaczal buczec(tak jakby basowo) przy 3,5 tys. Zaczyna juz lekko chalasowac przy 3 tys, jak dochodzi do 4 tys. buczenie przestaje, ale silnik i tak jest znacznie glosniejszy niz byl gdy kupilem auto. Do porownania mam Vectre B 1,6 i kurde silnik pracuje ciszej niz w VC... Sprawdzalem tlumik na warsztacie, to powiedzieli ze nigdzie nie przepuszcza. Pytanie jest gdzie zaczac szukac przyczyny? Moze wypalony tlumik jest w srodku? Czytalem ze kiepskie tlumiki wsadzali do VC

Tak ostatnio mnie to denerwuje ze niemoge wytrzymac Jak przyspieszam. Czuje sie jakbym jechal jakims 15 letnim trupkiem, a nie w miare nowoczesnym autem klasy sredniej ;/

Edited by nRocco

Sprawdz kolektor wydechowy moze jest pekniety.

obawiam sie ze moze byc to, bo wlasnie przeczytalem ze w z18xe to norma ze peka kolektor ;/ ale niestety niemoge sprawdzic teraz tego na dniach bo jestem za granica i nie mam narzedzi, a mechanik drogi. Chyba ze sa jakies sposoby na sprawdzenie bez rozkrecania czegokolwiek? A czy moze byc te buczenie od filtru powietrza jak jest zalozony zle? Bo slyszalem kiedys od jakiegos mechanika ze jest taka mozliwosc.

Please login or register to see this quote.

Jest taka mozliwosc. Jezeli masz jakies watpliwosci co do montazu filtra to warto bylo by sprawdzic go natychniast zeby silnik nie naciagnol jakiegos syfu.

Edited by matoslaw

ok dzieki sprawdze, ze tez opel zamontowal obodowe na sruby, a niemogl zostawic jak w VB na zaczepy ;/ a co do kolektora to jest mozliwosc sprawdzenia bez krecenia?

U mnie też buczało, okazało się że 3 śruby mocujące kolektor z lewej strony(patrząc z przodu) były dosłownie minimalnie poluzowane, po dokręceniu buczenie ustąpiło.

znowu ja.

Niestety niesprawdzilem jeszcze kolektora bo nie mam mozliwosci caly czas, ale zauwazylem, ze gdy mam otwarte okna sprzodu to buczenia silnika wogole nieslychac. Moze jakas sugestia co moze wprowadzac w taki rezonans samochod ze buczy z zamknietymi szybami, a z otwartymi silnika nie slychac?

Please login or register to see this quote.

Mi właśnie zaczęło buczeć przy ok. 2200 obr/min - taki basowy dźwięk jak przy sportowym tłumiku. Mi skończył się tylni tłumik. Popukaj w tłumiki, bo z zewnątrz mogą być ładne, ale w środku oberwane i tak właśnie będzie słychać.

Edited by zyga_wr