Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
greg1969

Sonda lambda - dziwna sprawa

Recommended Posts

Koledzy tylko mnie nie przeklnijcie na sam początek. Wiem, że na temat sondy lambda wylano tu morze atramaentu ale nigdzie nie mogę znaleźć nic na nurtujący mnie temat. Prrzedstawię od początku. Kilka tygodni temu zaświecił się check engine więc postanowiłem pojechać odczytać kody błędów. Komp wykazał P 0130. Mechanior powiedział, że sondę lambda trzeba wymienić. Zamówiłem nową oryginalną GM i czekałem na nią kilka dni. W tym czasie check przestał świecić i nie widziałem go do dziś. Dziś jednak tknęło mnie, że mam nową to trzeba wymienić i tak uczyniłem. Po wymianie na nową zaświecił się check ponownie. Cóż niewiele roboty z sondą więc zmieniłem ponownie na starą i checka nie ma.

Co jest grane? Czyżby przy wymianie sondy na nową trzeba było użyć kompa aby zresetować ustawienia sondy lub komutera? Podpowiedźcie co może być grane?

Acha silnik X18XE1 bez żadnego gazu.

Pozdro dla wszystkich.

Mam ten sam silnik i tez jakis czas temu wymieniałem sonde. Niczego nie resetowalem i nie programowalem.

Moze sonde kupiłes nie taką

Please login or register to see this quote.

Raczej nie. Sonda lambda, którą kupiłem to GM 90536393 (OPEL 855 343) oryginalna czteroprzewodowa (czarny-biały-siwy-żółty). Kupiona na tej aukcji:

Please login or register to see this link.

. Sprawdzałem kilka razy więc na 100% zakupiona sonda jest o prawidłowych parametrach

Jutro wykręcę starą i sprawdzę jakie numery ma ta oryginalna w aucie..

Edited by greg1969

Podaj Vin to moze sprawdze w OPEL EPC

Ja mam dokładnie to co napisales.Skoro wkładasz stara i jest lepirj to ta nowa cos psuje.

A moze to przepływka pada

Edited by michalm83

Sprawdziłem, w aucie stara lambda jest o takich samych numerach jak ta nowa. Moża ta nowa jest uszkodzona. Podaję VIN - WOLOJBF19X1036875.

Edited by greg1969

Po vinie wychodzi ze kupiłes dobra sonde. Mechanior sprawdzał ci jak pracuje sonda czy na podstawie błedu t wywnioskował ze jest do wymiany.

PS. Ten vin cos mi nie pasuje napewno podałeś poprawny.

Podałem prawidłowy VIN, Nie wiem podłączył sprzęt odczytał kod błędu i powiedział, że sąda do wymiany. Zresztą teraz to akurat nie ważne. Wg mnie zakupiona nowa sonda działa nieprawidłowo ponieważ po jej podłączeniu pokazuje check engine, po wymianie na starą - brak checka. Dzięki za pomoc michalm83, Pojadę do mechaniora przy okazji powymieniamy i posprawdzamy.

Edited by greg1969

Z tego co się orientuje to w naszych wodzidłach po błędzie nie da się jednoznacznie stwierdzić ze sonda padła . Niech mechanizator podłączy pod kompa i sprawdzi jak oscyluje sonda.Sprawdź ta nowa i stara.

Co do vinu to program nie chce mi go w pełni rozszyfrować dlatego pytałem czy jest poprawny.

Ja kupiłem nowa przepływke i jak tylko ja włożę do auta to zaczyna się szarpanie i nie równa praca, włożyłem stary przepływomierz i jest ok.