Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Siema, jestem na etapie szukania kupca na moją uszkodzoną vectre.

Chciał bym ją sprzedać bez OC - i tak auto o własnych siłach nigdzie nie bedzie jezdziło.

OC mam do końca maja 2013 roku, tak wiec troche Złotówek bym odzyskał.

Czy ktoś już przerabiał temat sprzedazy bez oc i zwrotu niewykozystanej skladki?

W sieci znalazlem

Please login or register to see this link.

Ja go składam w TU czy Kupujący? Czy coś jeszcze jest potrzebne? Może w umowie kupna-sprzedazy trzeba umiescic jakas klauzule ?: >

Dzieki za rady.

ja jak swoje poprzednie auto sprzedawałem(całe na chodzie razem z oc) to wysłalem do ubezpieczalni pisemko że auto sprzedane i ksero umowy(polisa za miesiąc się kończyła), to po jakiś 2 tygodniach listonosz kase przyniósł (zwrot składki za niecaly miesiąc, to było jakieś 61z. ubezpieczone było w MTU). W Twoim interesie jest poinformować tu że pojazd nie jest już Twój

ja rok temu sprzedawałem auto w czerwcu OC bylo do października

OC było w link4 wyslałem do ubezpieczyciela pismo o sprzedazy auta i o zwrot niewykorzystanej składki.

w przeciągu 14 dni dostałem zwrot też róźnicy, co ciekawe za jakieś kolejnke 14 dni dostałem jeszcze jakieś wyrównanie.

w moim przypadku wystarczyła kopia umowy i podanie informujące o sprzedaży auta wraz z zapisem o zwrot niewykorzystanej składki OC

Napewno o zwrocie składki nie decyduje sprzedający. To sprawa kupującego. Jeśli on wypowie umowę to sprzedający dostanie zwrot składki ale nie za okres od daty na umowie tylko z 30-dniowym opoźnieniem gdyż sprzedający musi zapewnić ubezpieczenie na okres 30 dni od sprzedaży. Dlatego jeśli sprzeda sie samochód to należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela bo może dojść do sytuacji że kupujący spowoduje szkodę która pójdzie na nasze konto

Please login or register to see this quote.

Masz rację u mnie gość tak zrobił ja tylko napisał takie pismo co mi ktoś poradził na innym forum. Ale sam zworot był jak by w 2 transzach.

Myśle że co ubezpieczalnia to inny przypadek.

cichy - 30 dni to niewiele, do konca OC zostało ~10 miesiecy, wiec mi te 30 nie robiło roznicy, i w moim przypadku auto napewno nie spowoduje wypadku, jest zbytnio rozwalone ;P

Co prawda zalozylem ten temat, ale już z waszych porad nieskorzystam, przynajmniej przez jakis czas - pare godzin po zalozeniu tematu, sytuacja sie zmieniła i wyszło ze auto bedzie szło na czesci, a nie w calosci z/bez OC.

Dzieki jeszcze raz za pomocna dłon

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">