Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kifiu

Klima nie chłodzi na wolnych obrotach VB X20XEV

Recommended Posts

Guest kifiu

Witam wszystkich. Mam taki problem że podczas jazdy (jak obroty silnika są wyższe) klimatyzacja działa super. Jak tylko stanę w korku to temp. powietrza z nawiewów wzrasta o około 6-7stC.

Czynnik w układzie jest, sprężarka bije wysokie ciśnienie na poziomie 12-15bar, niskie jest na poziomie 4bar.

Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??

Niskie nie podawaj w barach tylko w °C jako temperaturę odparowania. Będzie łatwiej zdiagnozować.

Ja obstawiam zawór rozprężny. Do regulacji.

Edited by WOOCASH

Guest kifiu

a jak sprawdzić temperaturę odparowania?? troszkę jestem zielony w tym temacie. No i druga sprawa czy ten zawór się jakoś reguluje czy wymienia na nowy??

Manometry używane do pomiaru powinny mieć skalę w stopniach Celsjusza. Prawidłowe odparowanie powinno być w zakresie od -2 do +4.

Zawór da się regulować, ale... wymaga to jego demontażu, czyli ściągnięcie czynnika, demontaż zaworu, regulacja, montaż, napełnienie układu.

A czy na postoju jak podniesiesz obroty silnika to klima chłodzi prawidłowo? Bo jeśli nie to sprawdź czy działa wentylator na skraplaczu (inaczej chłodnica klimy).

Guest kifiu

wentylatory działają prawidłowo. jak podniosę obroty to klimka zaczyna działać lepiej. Dzisiaj konsultowałem się z gościem (który który uchodzi za klimatyzacyjnego guru) i po przedstwieniu mu wszystkich objawów jak i wszystkich wyników pomiarów stwierdził że na 99% uszkodzony jest zawór rozprężny. Niskie ciśnienie w mojej viki powinno być na poziomie 2-2,5bar a jest ponad 4. Jestem z nim umówiony na przyszły piątek - zobaczymy co uda mu się zrobić. mam nadzieję że walka z klimą się skończy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

napewno napiszę jaka była przyczyna usterki jak już uda się ją usunąc - może komuś się na przyszłość przyda. Pozdrawiam.

Jeśli wentylki pracują i klima zaczyna działać przy podniesionych obrotach to rzeczywiście zaworek rozprężny podejrzany. Życzę szybkiej naprawy bo grzeje jak nie powiem co

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest kifiu

bede robil na macedońskiej 9 w Krakowie - Firma AllHappy czy cos takiego. bardzo polecany warsztat.

Guest kifiu

no i klima zrobiona, wstrzymywalem sie z podniem diagnozy w oczekiwaniu na wyzsze temperatury na zewnatrz. i okazalo sie ze padl zawor rozprezny. wymiana zaworu +zawor+filtr przeciwpylkowy - 320zł i chłodek az milo.

Nie dało się go wyregulować?