Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

arturzak

Wypadła Tuleja

Recommended Posts

Witam panowie wczoraj podczas jazdy przy małej prędkości ( po leśnej drodze ) nagle samochód mi się zatrzymał i nie szło ruszyć wyglądało jakby karoseria opadła na koło po zdemontowaniu koła zauważyłem że wachacz jest jakby wyżej niż powinien tak jak by wypadła mi tuleja ( ta przy progu samochodu) podłożyłem pomiędzy wachacz a karoserię klucz francuski przydrutowałem go dla zabezpieczenia do wachacza i tak dotarłem do domu dziś sprawdziłem na kanale i okazło się że faktycznie ta tuleja wyjechała z wachacza i moje pytanie po pierwsze czy muszę żeby zamontować nową wyciągać cały wachacz 2. czy należy wymieniać wszystkie tuleje czy nie jest to obowiązkowe i wystarczy wymienić tylko tą jedną , z góry dzięki za odpowiedź

Pytanie przód czy tył ? A wcześniej nie trzaskało że do tego stopnia jeździłeś że tuleja wypadła?

Tył ,nie nie trzaskało

Jeżeli pływające są Ok to poco wymieniać sprawdź przyczynę dlaczego tak się stało.Może tam grzebał jakiś pseudo fachowi?

Nikt nie grzebał jeżdżę nim już 6-ty rok i nic tam nie robiłem

No to kupuj i wymieniaj.Dla pewności zrób dwie strony i sprawdź tuleje pływające.

Edited by Lulu

No to widocznie przyszedł w końcu czas na tą tuleje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Generalnie sprawdź całe przednie jak i tylne zawieszenie aby w przyszłości nie doszło do kolejnej niespodzianki

Muszę wyciągać wachacz żeby ją zamontować ?

Please login or register to see this quote.

Tak trzeba wyjąć starą i nową wcisnąć na prasie

Edited by Lulu

Panowie możecie podać mi link do demontażu tego wachacza jeżeli takowy istnieje

Spójrz tutaj ->

Please login or register to see this link.

Czesto tuleje nie siedza dobrze w otworach/gniazdach bo otwor owy jest juz podzarty lub rozbity.

Najlepiej wachacz wymienic na nowy badz tez sposobem troche nie ladnym przyspawac punktowo

tuleje do wachacza - robi sie tak czasami i z reguly sie sprawdza. Sam tego nie popieram.

W pierwszych focusach byl taki problem na tylnym zawiasie ze z nowych wachaczy tuleje spadaly wiec wszyscy spawali

bo innego wyjscia nie bylo.

moim zdaniem spawanie znacznie osłabia tuloeje za względu na wyskoką temperaturę. niby to tylko punktowe łapanie ale mimo wszystko i tak sie nagrzewa.