Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ksmx

[VC 1.9 cdti 150 KM] Co to za rurka nad EGR?

Recommended Posts

Wstawiałem ostatnio blaszkę pod EGR i zauważyłem, że przewód/rurka (na oko 15 mm), która jest nad EGR jest cała zaolejona. Dwa pytania. Tak ma być? Co to jest za rurka?

Pytanie trzecie. Czy przy zerwanej poduszce silnika/skrzyni słychać jakieś dźwięki? U mnie słychać takie "gumowe szurnięcie" jak mniej delikatnie puszczę sprzęgło, słychać to na niskich biegach. Diagnostyka zawieszenia niczego nie wykazała. Wymieniłem łącznik elastyczny w układzie wydechowym bo był cały pęknięty ale problem pozostał. Pozostaje silnik. Jak sprawdzić poduszki?

Please login or register to see this quote.

Wstaw foto tego przewodu.

Ta rurka nad EGRem to odma.

Please login or register to see this quote.

Thx! Tak podejrzewałem. Rurka na wysokości kolektora jest zaolejona. Tak ma być?

/edit. Jabol, znalazłem już twoje wyjaśnienie na temat odmy w innym poście.

A jakieś uwagi do pozostałych pytań?

Edited by ksmx

Jak rurka jest zaolejona to może pęknięta, jak nie pęknięta to może opaski słabo trzymają, generalnie teo oryginalne opaski trzymają, ale nie można powiedzieć, że mocno zaciskają.

Co do dalszej części pytania, nie jestem w stanie powiedzieć co stuka, szura czy chrobocze, dla jednego może to być "puk", a dla innego "jebudu" dlatego niesamowicie trudno takie rzeczy rozpatrywać na forum

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wiesz co wymieniłeś i wiesz, że już niedużo zostało do wymiany bo z oczywistych rzeczy pozostają, albo poduszki, albo dwumasa a i jedno i drugie kosztowne więc warto odwiedzić kogoś z dobrym uchem.